fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Koniec sezonu kolarskiego zbliża się wielkimi krokami. Kolejne dwie ekipy podały składy na ostatni wyścig cyklu World Tour.

Liderem Astany będzie Jakob Fuglsang. Pierwsza połowa sezonu była bardzo dobra w wykonaniu doświadczonego Duńczyka, która zaowocowała zwycięstwem w Criterium du Dauphine, ale drugiej części sezonu srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Rio nie będzie wspominał dobrze. Na skutek kraksy wycofał się z Wielkiej Pętli podczas trzynastego etapu i zapewne chciałby to sobie odbić, najlepiej zwyciężając w Chinach.

Głównymi pomocnikami urodzonego w Genewie kolarza będą Włoch Dario Cataldo, oraz Ukrainiec Andriy Grivko.

Pełny skład drużyny Astana na Tour of Guangxi: Jakob Fuglsang, Dario Cataldo, Andriy Grivko, Arman Kamyshev, Danil Fominykh, Bakhtiyar Kozhatayev i Artyom Zakharov.

Z kolei ekipa Trek – Segafredo do Chin wysyła mocny, sześcioosobowy skład. Na pierwszych trzech etapach główną postacią teamu’u będzie Giacomo Nizzolo, a do pomocy Włochowi oddelegowani zostaną doświadczony Szwajcar Gregory Rast, a także Luksemburczyk Laurent Didier.

O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej powalczy zwycięzca piętnastego etapu tegorocznego Tour de France, Bauke Mollema. Dla Holendra najważniejszy będzie etap numer cztery, który zakończy się krótką, a zarazem stromą wspinaczką do górskiego ośrodka turystycznego w Nongla. Pomocnikami Mollemy będą Julien Bernard i Peter Stetina.

Skład Trek – Segafredo na Tour of Guangxi: Bauke Mollema, Giacomo Nizzolo, Julien Bernard, Peter Stetina, Gregory Rast i Laurent Didier.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments