Fot. W52-FC Porto

Drużyna CCC Sprandi Polkowice podpisała dwuletni kontrakt z 26-letnim Portugalczykiem Amaro Manuelem Antunesem, który zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznego wyścigu Volta ao Algarve. 

To zawodnik o wielkim potencjale do jazdy po górach. Wierzymy, że po odejściu Jana Hirta będzie on błyszczał na podjazdach, w ciężkich, górzystych wyścigach. Potwierdził swoją klasę w tegorocznym Volta ao Algarve, gdzie jak równy z równym rywalizował z kolarzami World Tour. Przyzwoicie jeździ też na czas, więc będzie dla naszej ekipy dużym wsparciem na wyścigi etapowe. Widać, że świetnie się rozwija i robi stałe postępy, a sezon 2017 jest zdecydowanie najlepszym w jego karierze. Bardzo się cieszymy, że Amaro dołączy do naszej ekipy, gdzie będzie mógł w pełni rozwinąć swój talent

– powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy drużyny CCC Sprandi Polkowice.

Poza piątym miejscem w Wyścigu dookoła Algarve, który w tym roku był dość mocno obsadzony (m.in. Michał Kwiatkowski, Dan Martin, Primoz Roglic) do jego największych sukcesów należą: triumf w “generalce” GP Internacional Torres Vedras – Trofeu Joaquim Agostinho i w jednodniowym wyścigu Classica da Arrabida – Cylin’Portugal oraz druga lokata w końcowym zestawieniu Volta a Portugal em Bicicleta Santander Totta (wszystko w sezonie 2017).

Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączę do grupy CCC Sprandi Polkowice. Jest to drużyna, która stwarza zawodnikom świetne warunki do tego, by mogli rywalizować na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Liczę, że w sezonie 2018 będę kontynuował swój progres oraz że będę miał okazję powalczyć o wysokie lokaty w najważniejszych wyścigach w kalendarzu

– powiedział Amaro Manuel Antunes.

Do tej pory Amaro Manuel Antunes nie ścigał się na wyższym poziomie niż Continental. Obecnie reprezentuje barwy portugalskiej ekipy W52/FC Porto.