Elena Pirrone dołączy do kazachskiego zespołu razem z koleżanką z reprezentacji, Letizią Paternoster.

Pirrone ma za sobą fantastyczne lato – na początku sierpnia w Herning zdobyła tytuł mistrzyni Europy w jeździe na czas, a w Bergen całkowicie zdominowała rywalizację juniorek – wygrała „czasówkę”, a potem, po świetnym ataku, pojechała po złoto ze startu wspólnego. Jej rodaczka, Paternoster, również zdobywała medale – srebro na czas w ME i brąz ze startu wspólnego w MŚ. Do tego należy doliczyć dublet w mistrzostwach Włoch.

Włoszki mają różne plany – Pirrone chciałaby połączyć kolarską karierę z nauką. Jej natchnieniem jest Manuel Quinziato, który zdobył niedawno tytuł naukowy z prawa jednocześnie będąc zawodowym kolarzem. Paternoster z kolei marzy o starcie w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020, ale nie na szosie – Letizia ma za sobą wielkie sukcesy na torze (mistrzostwo Europy juniorek w wyścigu eliminacyjnym, drużynowym i indywidualnym na dochodzenie, Omnium i Madisonie oraz mistrzostwo świata w Madisonie, Omnium i drużynówce).

Poprzedni artykułGiro della Toscana 2017: Guillaume Martin wygrywa etap i generalkę