Fot. Tour de Yorkshire / by Simon Wilkinson/SWpix.com

Międzynarodowa Unia Kolarska poinformowała, że wyścig Tour de Yorkshire będzie trwał cztery, a nie, jak dotychczas, trzy dni. Z kolei wyścig kobiet w ramach tej imprezy – Asda Women`s Tour de Yorkshire – potrwa dwa dni.

Tegoroczna edycja Tour de Yorkshire była transmitowana w stu osiemdziesięciu krajach świata. Pobito także rekord pod względem liczby kibiców oglądających zmagania przy trasie (2,2 mln). W sumie impreza wygenerowała sześćdziesiąt cztery miliony funtów brytyjskich zysku.

To absolutnie niesamowita wiadomość, na której otrzymanie długo i ciężko pracowaliśmy. Jesteśmy wdzięczni British Cycling za to, że wspierała naszą prośbę [o wydłużenie wyścigu] oraz UCI za to, że ją przyjęła.

To pozwoli nam przyciągnąć do udziału w wyścigu jeszcze większe nazwiska, a nam stworzy możliwości do zaprojektowania bardziej zróżnicowanej widowiskowej trasy

– powiedział Sir Gary Verity, szef Welcome to Yorkshire, organizatora wyścigu.

Wyścig Tour de Yorkshire został powołany do istnienia w 2015 roku, dwanaście miesięcy po Grand Départ. Impreza idealnie wpisała się w rosnącą popularność kolarstwa w Wielkiej Brytanii, a dobra organizacja oraz ciekawa trasa przyciągają do startu najlepszych kolarzy na świecie.

Tour de Yorkshire 2018 potrwa od 3 do 6 maja. Przypomnijmy, że w 2019 roku kolarskie mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym także odbędą się w tym jednym z najbardziej malowniczych hrabstw w Wielkiej Brytanii.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments