fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał po finiszu z peletonu GP de Fourmies / La Voix du Nord.

85. edycja GP de Fourmies / La Voix du Nord liczyła 205 kilometrów i rozgrywana była tradycyjnie na rundach wokół Fourmies. Na kolarzy czekało kilka podjazdów, ale zazwyczaj ten wyścig kończy się finiszem z dużej grupy.

W ucieczkę dnia zabrała się grupka ponad 20 zawodników, a jechali w niej między innymi Petr Vakoc (Quick-Step Floors), Mads Pedersen (Trek – Segafredo) czy Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale). Kolejne podjazdy i dystans spowodowały, że na 20 kilometrów przed metą na czele kręciła już grupa dziesięciu kolarzy, z niewielką przewagą nad peletonem.

Niestety z rywalizacji wycofał się główny faworyt wyścigu, Marcel Kittel (Quick – Step Floors). Najdłużej na czele utrzymał się Thomas Boudat (Direct Energie), ale jego akcja zakończyła się na 10 kilometrów przed metą. Jednak Francuz załapał się do kolejnej ucieczki, która zawiązała się osiem kilometrów przed kreską.

Wszystko zjechało się na ostatnim kilometrze. Finiszowy sprint to popis jednego aktora. Na wielkim luzie klasyk wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis). Drugi był Marc Sarreau »(FDJ), a trzeci Rüdiger Selig (BORA – hansgrohe).

Wyniki:

1 BOUHANNI Nacer COFIDIS en 4h22’29”
2 SARREAU Marc FDJ MT
3 SELIG Rüdiger BORA – HANSGROHE MT
4 MENUT David HP BTP – AUBER 93 MT
5 CONSONNI Simone UAE TEAM EMIRATES MT
6 JULES Justin WB VERANCLASSIC – AQUA PROTECT MT
7 LEVASSEUR Jordan ARMEE DE TERRE MT
8 SALOMEIN Jarl SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
9 PICHON Laurent FORTUNEO – OSCARO MT
10 DEGENKOLB John TREK – SEGAFREDO MT
11 NAPOLITANO Danilo WANTY – GROUPE GOBERT MT
12 BRAMBILLA Gianluca QUICK STEP FLOORS MT
13 CANOLA Marco NIPPO – VINI FANTINI MT
14 MINALI Riccardo ASTANA MT
15 LE CUNFF Kévin HP BTP – AUBER 93 MT
16 BARBIER Rudy AG2R LA MONDIALE MT
17 CAVAGNA Rémy QUICK STEP FLOORS MT
18 OFFREDO Yoann WANTY – GROUPE GOBERT MT
19 TOUZE Damien HP BTP – AUBER 93 MT
20 BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE MT
21 FEILLU Romain HP BTP – AUBER 93 MT
22 NOPPE Christophe SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
23 BOEV Igor GAZPROM – RUSVELO MT
24 ARIESEN Tim ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ MT
25 VUILLERMOZ Alexis AG2R LA MONDIALE MT
26 VAN KEIRSBULCK Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT MT
27 BRUTT Pavel GAZPROM – RUSVELO MT
28 CORBEL Erwann FORTUNEO – OSCARO MT
29 DELTOMBE Kevin SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
30 BELLETTI Manuel WILIER – SELLE ITALIA MT
31 GUARNIERI Jacopo FDJ MT
32 BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT MT
33 LEVEAU Jérémy ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
34 FINETTO Mauro DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM MT
35 SARAMOTINS Aleksejs BORA – HANSGROHE MT
36 MASSON Christophe WB VERANCLASSIC – AQUA PROTECT MT
37 HABEAUX Grégory WB VERANCLASSIC – AQUA PROTECT MT
38 SAGAN Juraj BORA – HANSGROHE MT
39 DEVENYNS Dries QUICK STEP FLOORS MT
40 COSNEFROY Benoît AG2R LA MONDIALE MT
41 CHEREL Mikaël AG2R LA MONDIALE MT
42 KORSAETH Truls ASTANA MT
43 BERTAZZO Liam WILIER – SELLE ITALIA MT
44 GOUAULT Pierre HP BTP – AUBER 93 MT
45 BURGHARDT Marcus BORA – HANSGROHE MT
46 FONSECA Armindo FORTUNEO – OSCARO MT
47 MEIJERS Jeroen ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ MT
48 PICHOT Alexandre DIRECT ENERGIE MT
49 FARAZIJN Maxime SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
50 DEVOLDER Stijn VERANDAS WILLEMS – CRELAN MT
51 PARDINI Olivier WB VERANCLASSIC – AQUA PROTECT MT
52 MADOUAS Valentin FDJ MT
53 GENE Yohann DIRECT ENERGIE MT
54 STEELS Stijn SPORT VLAANDEREN – BALOISE MT
55 GERARD Arnaud FORTUNEO – OSCARO MT
56 DASSONVILLE Flavien HP BTP – AUBER 93 MT
57 VERGAERDE Otto VERANDAS WILLEMS – CRELAN MT
58 KUMP Marko UAE TEAM EMIRATES MT
59 REICHENBACH Sébastien FDJ MT
60 PETIT Adrien DIRECT ENERGIE MT
61 VAN GOETHEM Brian ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ MT
62 SIMON Julien COFIDIS 12
63 PÖSTLBERGER Lukas BORA – HANSGROHE 13
64 LE GAC Olivier FDJ 15
65 LE ROUX Romain ARMEE DE TERRE MT
66 JAKIN Alo HP BTP – AUBER 93 18
67 JEANNESSON Arnold FORTUNEO – OSCARO MT
68 SANTAROMITA Ivan NIPPO – VINI FANTINI MT
69 OURSELIN Paul DIRECT ENERGIE MT
70 BISOLTI Alessandro NIPPO – VINI FANTINI MT
71 DUPONT Timothy VERANDAS WILLEMS – CRELAN MT
72 GODOY Yonder WILIER – SELLE ITALIA MT
73 MOLLY Kenny FORTUNEO – OSCARO MT
74 JOLY Thomas ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
75 FELLINE Fabio TREK – SEGAFREDO MT
76 GOOLAERTS Michael VERANDAS WILLEMS – CRELAN MT
77 VERMOTE Julien QUICK STEP FLOORS MT
78 JEANDESBOZ Fabrice DIRECT ENERGIE MT
79 VAN BREUSSEGEM Elias VERANDAS WILLEMS – CRELAN MT
80 SERRY Pieter QUICK STEP FLOORS MT
81 MORTIER Julien WB VERANCLASSIC – AQUA PROTECT MT
82 NAESEN Lawrence WB VERANCLASSIC – AQUA PROTECT MT
83 BONNAMOUR Franck FORTUNEO – OSCARO MT
84 SEYNAEVE Lander ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
85 RAIBAUD Jimmy ARMEE DE TERRE MT
86 GUILLEMOIS Romain DIRECT ENERGIE MT
87 STASSEN Julien WB VERANCLASSIC – AQUA PROTECT MT
88 GAUDU David FDJ MT
89 KONOVALOVAS Ignatas FDJ 24
90 BAKELANTS Jan AG2R LA MONDIALE MT
91 CLAEYS Dimitri COFIDIS 34
92 LEMOINE Cyril COFIDIS MT
93 THOMAS Benjamin ARMEE DE TERRE 46
94 BOUDAT Thomas DIRECT ENERGIE 49
95 BUDDING Martijn ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:15
96 DHAENE Brecht WANTY – GROUPE GOBERT MT
97 GATTO Oscar ASTANA 01:17
98 LIETAER Eliot SPORT VLAANDEREN – BALOISE 02:05
99 POULHIES Stéphane ARMEE DE TERRE 02:17
100 VAN ROOY Kenneth SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03:28
101 MOSCA Jacopo WILIER – SELLE ITALIA 03:49
102 PORSEV Alexander GAZPROM – RUSVELO MT
103 VERMELTFOORT Coen ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 03:59
104 KRAGH ANDERSEN Asbjørn DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM MT
105 ERSHOV Artur GAZPROM – RUSVELO 04:00
106 TRUSOV Nikolay GAZPROM – RUSVELO 04:15
107 KURIANOV Stepan GAZPROM – RUSVELO MT
108 LIVYNS Arjen VERANDAS WILLEMS – CRELAN MT
109 LIEPINS Emils DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM MT
110 FERASSE Thibault ARMEE DE TERRE MT
111 CORDEEL Sander VERANDAS WILLEMS – CRELAN MT
112 MCCARTHY Jay BORA – HANSGROHE MT
113 VEREECKEN Nicolas ROUBAIX – LILLE METROPOLE 04:29
114 DELFOSSE Sébastien WB VERANCLASSIC – AQUA PROTECT 04:37
115 DECLERCQ Benjamin SPORT VLAANDEREN – BALOISE 05:16
116 RAST Gregory TREK – SEGAFREDO 06:38
117 PEDERSEN Mads TREK – SEGAFREDO MT
118 SENECHAL Florian COFIDIS MT
119 JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE MT
120 VAKOC Petr QUICK STEP FLOORS MT
121 LIGTHART Pim ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ MT
122 LAPORTE Christophe COFIDIS MT
123 GAUDIN Damien ARMEE DE TERRE MT

Wycofali się:

BRANDLE Matthias TREK – SEGAFREDO
GUARDINI Andrea UAE TEAM EMIRATES
VANDENBERGH Stijn AG2R LA MONDIALE
LECROQ Jérémy ROUBAIX – LILLE METROPOLE
POUILLY Félix ROUBAIX – LILLE METROPOLE
GIRAUD Benjamin DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM
DIDIER Laurent TREK – SEGAFREDO
ARISTI Mikel DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM
BUSATO Matteo WILIER – SELLE ITALIA
CALLEEUW Joeri ROUBAIX – LILLE METROPOLE
GOGL Michael TREK – SEGAFREDO
KOWALSKI Dylan ROUBAIX – LILLE METROPOLE
SMUKULIS Gatis DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM
MARTINEZ Yannick DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM
POZZATO Filippo WILIER – SELLE ITALIA
PELUCCHI Matteo BORA – HANSGROHE
BENNETT Sam BORA – HANSGROHE
COLEDAN Marco TREK – SEGAFREDO
SABATINI Fabio QUICK STEP FLOORS
ANTONINI Simone WANTY – GROUPE GOBERT
CIMOLAI Davide FDJ
SOUPE Geoffrey COFIDIS
NAULEAU Bryan DIRECT ENERGIE
MARANGONI Alan NIPPO – VINI FANTINI
VANSPEYBROUCK Pieter WANTY – GROUPE GOBERT
STACCHIOTTI Riccardo NIPPO – VINI FANTINI
PREMONT Christophe VERANDAS WILLEMS – CRELAN
FILOSI Iuri NIPPO – VINI FANTINI
ALAPHILIPPE Bryan ARMEE DE TERRE
DEHAES Kenny WANTY – GROUPE GOBERT
KITTEL Marcel QUICK STEP FLOORS
MAIKIN Roman GAZPROM – RUSVELO
VAN GINNEKEN Sjoerd ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
RIESEBEEK Oscar ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
MARECZKO Jakub WILIER – SELLE ITALIA
GIDICH Yevgeniy ASTANA
GANNA Filippo UAE TEAM EMIRATES
ZHUPA Eugert WILIER – SELLE ITALIA
LIZDE Seid UAE TEAM EMIRATES
TROIA Oliviero UAE TEAM EMIRATES
CHETOUT Loïc COFIDIS
FOMINYKH Daniil ASTANA
FERRARI Roberto UAE TEAM EMIRATES
KAMYSHEV Arman ASTANA
GROSU Eduard Michael NIPPO – VINI FANTINI
SAVITCKII Ivan GAZPROM – RUSVELO
TLEUBAYEV Ruslan ASTANA
BALDO Nicolas HP BTP – AUBER 93
BRESCHEL Matti ASTANA