Quick Step Floors 2017

Po roku spędzonym w belgijskim Quick Step Floors Nowozelandczyk zasili barwy australijskiej grupy.

Bauer dołączając do ekipy Patricka Lefevere’a miał wzmocnić skład grupy pod kątem wyścigów jednodniowych, a także być ważnym ogniwem podczas wielkich tourów z racji bardzo dobrej jazdy na czas.

Jazda w ekipie Orica-Scott to dla mnie bardzo ciekawe wyzwanie i oferta której nie mogłem odrzucić. To australijska ekipa, więc będę bardzo blisko domu. Dobrze znam całą grup, więc uważam, że to dla mnie idealna opcja. Nie mogę się doczekać jazdy w grupie z moim dobrym kolegą Samem Bewleyem. Będziemy więc dwoma Nowozelandczykami w składzie Orica-Scott.

-opowiada Bauer.

Do ekipy Orica – Scott dołączy także Matteo Trentin, który wraz z Bauerem będzie odgrywać główne role w klasykach, a Nowozelandczyka często zobaczymy w roli rozprowadzającego.

Jack to zawodnik którego obserwowaliśmy przez kilka lat. Jest bardzo uniwersalnym kolarzem i bardzo dobrym pomocnikiem. Może pojechać praktycznie w każdym wyścigu z kalendarza. Jest bardzo mocny, jest dobrym kolegą i zauważyliśmy to podczas jego jazdy w innych grupach. Myślimy długoterminowo, a on idealnie pasuje do naszych planów. Biorąc pod uwagę, że składy grup będą ograniczane w wyścigach tacy uniwersalni zawodnicy jak Bauer będą bardzo w cenie, bo mogą dużo zaoferować w każdym terenie.

-zachwala Nowozelandczyka Matt White, dyrektor sportowy Orica-Scott.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments