fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Najszybszy Australijczyk Caleb Ewan zaplanował program startów, który w przyszłym sezonie zrealizuje w rodzinnej Australii. 

23-latek w sezonie 2017 odniósł trzynaście zwycięstw, w tym sześć w Kraju Kangurów – cztery etapy w Tour Down Under, People`s Choice Classic (kryterium poprzedzające TDU) i kryterium uliczne rozgrywane w ramach mistrzostw Australii.

Ewan pojawi się w mistrzostwach Australii, Tour Down Under oraz w Race Melbourne – Cadel Evans Great Ocean Road Race. Powtórzenie zwycięstw w kilku etapach Tour Down Under będzie niezwykle trudne, ale jednocześnie byłoby dla młodego sprintera znakomitym otwarciem sezonu World Tour.

Oczywiście chciałbym powtórzyć mój sukces z poprzedniego roku, ale bardzo trudno będzie ponownie wygrać cztery etapy, zwłaszcza, że tylko trzy przeznaczone będą dla sprinterów, a czwarty w zależności od tego, jak potoczy się wyścig. Patrząc na profile, najbardziej odpowiadają mi pierwsze dwa i ostatni etap. Jeśli na trzecim etapie rywalizacja będzie bardziej defensywna, to być może też mógłbym powalczyć.

W tym roku na tym wyścigu pojawiło się wielu wysokiej klasy sprinterów, dużo więcej niż dwa lata temu, więc obsada jest z roku na rok coraz lepsza, a co za tym idzie, odniesienie zwycięstwa staje się większym wyzwaniem. Tour Down Under jest największym wyścigiem w Australii, dlatego jako Australijczyk jestem bardzo zmotywowany, aby dobrze się w nim zaprezentować

– powiedział Caleb Ewan.

Pełny australijski kalendarz startów Caleba Ewana:

  1. Mistrzostwa Australii w kolarstwie szosowym.
  • 03.01.2018 – kryterium
  • 07.01.2018 – wyścig o mistrzostwo Australii ze startu wspólnego

2. Tour Down Under

  • 14.01.2018 – People`s Choice Classic
  • 16.01-21.01.2018 – Tour Down Under

3. 25.01.2018 – Race Melbourne – Cadel Evans Great Ocean Road Race