fot. Team DSM

Być może nie wszyscy mieli okazję zobaczyć te zdarzenia, ale na przeszło 100km przed metą 18. etapu za peletonem doszło do dwóch niebezpiecznych incydentów z udziałem motocykli prasowych i kolarzy. W wyniku tych zderzeń na jezdni, w praktycznie tym samym momencie, znaleźli się Nils Eekhoff i Jack Bauer.

Na starcie od razu warto powiedzieć – ani Holendrowi, ani Nowozelandczykowi nie stało się nic poważnego. Zderzenie z tym drugim wyłapała kamera prowadząca transmisję telewizyjną, dzięki czemu każdy mógł usłyszeć głośno wykrzyczane „Czy to pierwszy Tour de France, w którym jedziesz?” z ust Jacka Bauera.

Obaj motocykliści winni tych zdarzeń zostali wykluczeni od razu z kolumny, kara objęła także etap numer 19. Materiał wideo poniżej.

Poprzedni artykułMiguel Ángel López zawieszony przez Astanę za przemyt leków
Następny artykułTour de France 2022: Enric Mas nie ukończy wyścigu po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
JERZY
JERZY

Po co tyle motocykli jeździ w wyścigach kolarskich?
To już nie pierwsze poważne zagrożenie dla zawodników.
W pobliżu kolarzy nie powinno być więcej jak 2-3 motocykle. Powinni każdorazowo dostawać zezwolenie od sędziego na wyprzedzenie grupy kolarzy przejeżdżając obok z niewielką różnicą prędkości.