fot. Veenendaal Classic

Zwycięstwem Luki Mezgeca (Orica – Scott) zakończył się jednodniowy wyścig Veenendaal Classic. 

W ramach holenderskiego klasyku, kolarze mieli do pokonania 195 kilometrów nieco pofałdowanej trasy. Spodziewany był jednak finisz z dużego peletonu.

Co ciekawe, już sam początek rywalizacji był bardzo emocjonujący. Dość niespodziewanie na czele znalazło się 37 kolarzy, wśród których byli m.in. Dylan Van Baarle (Cannondale – Drapac), Moreno Hofland (Lotto Soudal) czy Lars Boom (LottoNL – Jumbo). Ich przewaga wynosiła około 30 sekund, lecz po 40 kilometrach wszystko się zjechało.

Kolejna akcja okazała się już ucieczką dnia. Znaleźli się w niej Amund Grondahl Jansen (LottoNL – Jumbo), Lukas Spengler (Veranclassic) i Rens Tulner (Delta Cycling). Do trio po chwili dojechali także Sean De Bie (Lotto Soudal), Victor Campenaerts (LottoNL – Jumbo), Taco van der Hoorn (Rompoot), Dires de Bondt (Verandas Willems), Jason van Dalen (Delta Cycling) i Theo Reinhardt (Rad-Net Rose). Ich przewaga szybko wzrosła do 3 minut, lecz peleton prowadzony przez ekipy Cannondale – Drapac i Orica – Scott nie pozwolił harcownikom na zbudowanie większej różnicy.

Niestety dla uciekinierów, ich akcja została skasowana około kilometr przed metą, kiedy na czele znajdowali się już tylko najaktywniejsi – Campenaerts, Sengler i… Ryan Mullen (Cannondale – Drapac), który w końcówce postanowił przeskoczyć do czołówki. Wówczas stało się jasne, że o wszystkim zdecyduje masowy finisz, w którym najlepszy okazał się Luka Mezgec (Orica – Scott). Słoweniec w bezpośrednim pojedynku pokonał Woutera Wipperta (Cannondale – Drapac) i Moreno Hoflanda (Lotto Soudal).

Wyniki:

1 SLOLuka Mezgec (SLO) Orica – Scott 4:21:35
2 NEDWouter Wippert (NED) Cannondale – Drapac 0:00
3 NEDMoreno Hofland (NED) Lotto – Soudal 0:00
4 NEDLars Boom (NED) Lotto NL – Jumbo 0:00
5 BELKenny Dehaes (BEL) Wanty – Groupe Gobert 0:00
6 BELTimothy Dupont (BEL) Verandas Willems – Crelan 0:00
7 BELBert Van Lerberghe (BEL) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00
8 NEDArvid De Kleijn (NED) Baby Dump 0:00
9 NEDBrian Van Goethem (NED) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00
10 GERRoger Kluge (GER) Orica – Scott 0:00
11 NEDNils Eekhoff (NED) Sunweb Development 0:00
12 DENMichael Svendgaard (DEN) 0:00
13 BELLawrence Naesen (BEL) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00
14 NEDTwan Castelijns (NED) Lotto NL – Jumbo 0:00
15 BELEnzo Wouters (BEL) Lotto – Soudal 0:00
16 GBRDaniel McLay (GBR) Fortuneo – Vital Concept 0:00
17 NEDTimo Roosen (NED) Lotto NL – Jumbo 0:00
18 NEDLuuc Bugter (NED) Delta Rotterdam 0:00
19 NEDJan-Willem Van Schip (NED) Delta Rotterdam 0:00
20 SLOKristijan Koren (SLO) Cannondale – Drapac 0:00
21 NORAugust Jensen (NOR) Coop 0:00
22 BELJonas Rickaert (BEL) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00
23 DENAndreas Jeppesen (DEN) Veloconcept 0:00
24 NEDSebastian Langeveld (NED) Cannondale – Drapac 0:00
25 NEDTaco Van Der Hoorn (NED) Roompot – Nederlandse Loterij 0:06
26 NEDJesper Asselman (NED) Roompot – Nederlandse Loterij 0:06
27 NEDElmar Reinders (NED) Roompot – Nederlandse Loterij 0:14
28 NEDRobbie Van Bakel (NED) Metec – TKH 0:14
29 BELSean De Bie (BEL) Lotto – Soudal 0:16
30 NEDJos Van Emden (NED) Lotto NL – Jumbo 0:16
31 NEDDylan Van Baarle (NED) Cannondale – Drapac 0:16
32 AUSMitchell Docker (AUS) Orica – Scott 0:19
33 LTUAidis Kruopis (LTU) Verandas Willems – Crelan 0:21
34 IRLRyan Mullen (IRL) Cannondale – Drapac 0:36
35 GERJonas Bokeloh (GER) AN Post – Chainreaction 0:46
36 NEDRaymond Kreder (NED) Roompot – Nederlandse Loterij 0:46
37 SUILukas Spengler (SUI) WB Veranclassic – Aqua Protect 1:04
38 NEDMarten Kooistra (NED) SEG Racing Academy 1:22
39 SWEGustav Höög (SWE) Coop 1:22
40 NEDJustin Timmermans (NED) Baby Dump 1:22
41 NEDMarco Doets (NED) Baby Dump 1:22
42 NORØivind Lukkedal (NOR) Coop 1:22
43 AUSMitchell Mulhern (AUS) Delta Rotterdam 1:22
44 NEDTim Kerkhof (NED) Destil – Jo Piels 1:22
45 BELJarl Salomein (BEL) Sport Vlaanderen – Baloise 1:22
46 GBRStephen Williams (GBR) SEG Racing Academy 1:22
47 BELKevin Van Melsen (BEL) Wanty – Groupe Gobert 1:22
48 NEDSjoerd Bax (NED) 1:22
49 GERMax Kanter (GER) Sunweb Development 1:22
50 BELKevin Deltombe (BEL) Sport Vlaanderen – Baloise 1:22
51 BELMaxime Farazijn (BEL) Sport Vlaanderen – Baloise 1:22
52 BELSenne Leysen (BEL) Lotto – Soudal Espoirs 1:22
53 NEDSven Van Luijk (NED) Monkey Town 1:22
54 NEDJasper Ockeloen (NED) Monkey Town 1:22
55 BELMathias Van Gompel (BEL) Lotto – Soudal Espoirs 1:22
56 BELDries De Bondt (BEL) Verandas Willems – Crelan 1:22
57 USAAlexey Vermeulen (USA) Lotto NL – Jumbo 1:22
58 DENMichael Reihs (DEN) Veloconcept 1:22
59 USAThomas Gibbons (USA) 1:22
60 SWEPhilip Lindau (SWE) Coop 1:22
61 BELTom Dernies (BEL) WB Veranclassic – Aqua Protect 1:22
62 BELLudwig De Winter (BEL) WB Veranclassic – Aqua Protect 1:22
63 NEDMaarten Van Trijp (NED) Metec – TKH 1:22
64 GBRJames Shaw (GBR) Lotto – Soudal 1:22
65 NEDJasper Hamelink (NED) Metec – TKH 1:22
66 NEDRobert De Greef (NED) Baby Dump 1:22
67 NORAmund Grøndahl Jansen (NOR) Lotto NL – Jumbo 1:22
68 GBRJacob Scott (GBR) AN Post – Chainreaction 1:22
69 NEDJoey Van Rhee (NED) Destil – Jo Piels 1:22
70 NEDPim Ligthart (NED) Roompot – Nederlandse Loterij 1:22
71 FRAArnold Jeannesson (FRA) Fortuneo – Vital Concept 1:22
72 BELKenny Molly (BEL) Ago – Aquaservice 1:22
73 AUSAlexander Edmondson (AUS) Orica – Scott 1:22
74 NEDTim Ariesen (NED) Roompot – Nederlandse Loterij 1:22
75 NEDIke Groen (NED) Delta Rotterdam 1:22
76 NEDDylan Bouwmans (NED) Metec – TKH 1:22
77 NEDThijs De Lange (NED) 1:22
78 NEDSteven Lammertink (NED) Lotto NL – Jumbo 1:22
79 BELAimé De Gendt (BEL) Sport Vlaanderen – Baloise 1:22
80 AUSMichael Hepburn (AUS) Orica – Scott 1:56
81 NEDDennis Bakker (NED) Delta Rotterdam 2:55
82 BELEdward Planckaert (BEL) Sport Vlaanderen – Baloise 3:19
83 BELBrecht Dhaene (BEL) Pauwels Sauzen – Vastgoedservice 3:28
84 BELChristophe Prémont (BEL) Verandas Willems – Crelan 3:28
85 NORHenrik Evensen (NOR) SEG Racing Academy 3:28
86 NEDMaarten De Jonge (NED) Monkey Town 3:28
87 NEDJarno Mobach (NED) Sunweb Development 3:28
88 FRAMaxime Gressier (FRA) Sunweb Development 3:28
89 BELPreben Van Hecke (BEL) Sport Vlaanderen – Baloise 3:28
90 GERFlorian Stork (GER) Sunweb Development 3:28
91 GERDomenic Weinstein (GER) RadNet – Rose 3:28
92 DENMads Rahbek (DEN) Veloconcept 3:28
93 GBRMark McNally (GBR) Wanty – Groupe Gobert 3:28
94 AUSCyrus Monk (AUS) Drapac – Pat’s Veg 4:23
95 BELElias Van Breussegem (BEL) Verandas Willems – Crelan 4:23
96 NEDIvar Slik (NED) Monkey Town 4:23
97 DENThomas Nybo Riis (DEN) Veloconcept 4:23
98 GERTobias Nolde (GER) RadNet – Rose 4:23
99 NEDIde Schelling (NED) SEG Racing Academy 4:23
100 AUSDamien Howson (AUS) Orica – Scott 4:27
101 NORJoakim Kjemhus (NOR) 4:27
102 NEDKoos Jeroen Kers (NED) Baby Dump 4:27
103 AUSMathew Hayman (AUS) Orica – Scott 4:27
104 BELStef Van Zummeren (BEL) Verandas Willems – Crelan 4:27
105 BELTosh Van Der Sande (BEL) Lotto – Soudal 4:27
106 NEDRens Te Stroet (NED) Destil – Jo Piels 4:27
107 BELKris Boeckmans (BEL) Lotto – Soudal 4:30