(c) Dimension Data

Jak ogłosiła w piątek ekipa Dimension Data, w ich barwach od przyszłego roku ścigać się będzie Julian Vermote. 28-Belg zmieni drużynę po 7 sezonach w barwach Quick-Step Floors.

Vermote przez znaczącą część swojej zawodowej kariery pełnił rolę pomocnika takich zawodników, jak Mark Cavendish i Marcel Kittel, dlatego afrykańska drużyna bardzo liczy na jego wsparcie w decydujących fazach północnych klasyków i sprinterskich etapów.

Bardzo się cieszę, że dołączę do ekipy Dimension Data. Otwarcie przyznaję, że decyzja o opuszczeniu Quick-Stepu należała do bardzo trudnych. Byłem częścią tej rodziny i nie mogłem narzekać na brak zawodowych wyzwań, jednak przychodzi taki moment w karierze kolarza, kiedy musi on wykonać kolejny krok naprzód. Ten czas dla mnie nadszedł. Cieszę się, że to właśnie drużyna Dimension Data okazała duże zainteresowanie i od początku czułem, że wierzą w moje umiejętności. Rozmawiałem długo przez telefon z Markiem (Cavendishem) i Rolfem Aldagiem i to oni przekonali mnie, że podejmowałem właściwą decyzję,

– powiedział Vermote.

Z nadzieją patrzę w przyszłość, szczególnie w kierunku północnych klasyków, w których reprezentując barwy Dimension Data otrzymam znacznie więcej okazji na odegranie znaczącej roli. Kocham wyścigi rozgrywane we Flandrii, to stamtąd pochodzę i wierzę, że będę w stanie dobrze się w nich spisać. Fakt, że moja nowa drużyna ze startu widzi mnie w takiej roli stanowi źródło dodatkowej pewności siebie. Cała filozofia wyznawana przez drużynę związana z jej działalnością charytatywną bardzo do mnie przemawia, to niesamowita sprawa. Jestem podekscytowany, że już niedługo sam stanę się częścią tego projektu.

 

Słowa Belga w pełni współgrają z opinią menedżera Dimension Data, który podkreśla swoją gotowość do wspierania 28-latka w jego nowej roli.

Julien jest jednym z najbardziej szanowanych zawodników w peletonie, na co zapracował siedmioma latami lojalności i bezinteresownej pracy wykonywanej na rzecz liderów swojej drużyny. Kontrolując odjazdy i pracując jako część pociągu rozprowadzającego, miał czynny udział w wielu odniesionych przez nich sukcesach. Teraz osiągnął ten moment w swojej karierze, kiedy gotowy jest przekonać się, na ile jest w stanie pozwolić mu jego talent. Urodził się, żyje i trenuje we Flandrii. Oglądał wyścigi jak Ronde van Vlaanderen od dziecka i one od dawna znajdują się na jego liście życzeń. Julien wniesie mnóstwo wiedzy i motywacji do naszych występów w brukowanych klasykach oraz dodatkową dawkę mocy rozprowadzając sprinterów i chroniąc liderów w wielkich tourach. Chcemy serdecznie powitać go w naszej drużynie i wspierać w osiągnięciu jego celów.