Ścigający się w barwach IN Mogilany Cycling Team kolarz nie miał sobie równych na górzystej rundzie wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Wśród pań najlepsza była Marta Balcerzak (PSP Lubuskie).

W tegorocznej edycji Tour de Pologne Amatorów do pokonania było aż 58km, na których czekały podjazdy pod Łapszankę, Ścianę Bukovina, Rusiński Wierch i Bukowinę Tatrzańską. Zawody rozgrywane były przy pięknej pogodzie – świecące słońce, wysoka temperatura i niewielki wiatr. Na starcie tradycyjnie stanął Czesław Lang. Wicemistrz Olimpijski z Moskwy zaprosił znakomite nazwiska – m.in. mistrza świata Adriana Teklińskiego, prezesa PZKol Dariusza Banaszka czy prezesa UCI Briana Cooksona.

Ciężką, selektywną trasę najszybciej pokonał Piotr Tomana z IN Mogilany Cycling Team. Drugi na metę wpadł Michał Bogdziewicz z Veloart, ale ostatecznie czas netto lepszy miał od niego Sebastian Druszkiewicz – kolega zwycięzcy z zespołu. Średnia prędkość pierwszej trójki przekroczyła 36km/h, co, zważywszy na podjazdy, jest znakomitym osiągnięciem. Dla porównania zawodowcy startujący po południu mieli do pokonania bardzo podobne okrążenia i średnia prędkość wyniosła nieco ponad 38km/h. Wśród pań najlepsza była Marta Balcerzak z PSP Lubuskie. Obok mistrzyni na podium stanęły też Katarzyna Wełna (Kłaj) i Angelika Grabiec (Jas-Kółka). W sumie wyścig ukończyło prawie 2000 osób – ogromne brawa!

Kobiety OPEN:

1. Marta Balcerzak (PSP Lubuskie)
  2. Katarzyna Wełna (Kłaj)
  3. Angelika Grabiec (Jas-Kółka)

Mężczyźni OPEN:

1. Piotr Tomana (IN Mogilany Cycling Team)
  2. Sebastian Druszkiewicz (IN Mogilany Cycling Team)
  3. Michał Bogdziewicz (Veloart)

Pełne wyniki – tutaj

Klasyfikacja drużynowa – tutaj

Warto nadmienić, że przy okazji rozegrane zostały kategorie dodatkowe – mistrzostwa Polski Policji, mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej oraz Tauron Cup – mistrzostwa Polski energetyków.

Mistrzostwa Polski Policji:

Kobiety:

1. Izabela Kłosowska (Białystok)
  2. Anna Kędra (Chełmska Grupa Triathlonu)
  3. Anna Starzyńska (Gogol MTB Wągrowiec/KPP w Pile)

Mężczyźni:

1. Krzysztof Parma (Stalowa Wola)
  2. Adrian Stempniak (KWP OPP Poznań)
  3. Radosław Wasilewski (BSK Miód Kozacki Biłgoraj)