BORA-hansgrohe

Wicemistrz Europy i najlepszy sprinter Tour de Pologne ponownie łączą siły i powalczą w etapówce w krajach Beneluksu.

Binck Bank Tour jest nowym tytułem znanego wyścigu Eneco Tour. Impreza znana jest z nie najlepszych warunków pogodowych, bruków i częstego chaosu. W klasyfikacji generalnej nie walczą górale, a specjaliści od klasyków północy z Ronde Van Vlaanderen na czele. Dlatego BORA-hansgrohe stawia na Petera Sagana, który wraca do rywalizacji po wygranym etapie i klasyfikacji sprinterskiej w Tour de Pologne. Mistrz świata w zeszłym roku zdobył tu dwa etapy.

Głównym pomocnikiem Sagana będzie Maciej Bodnar. Bodi z kolei po pięknym występie w Tour de France (zwycięstwo etapowe) miał krótką przerwę, a potem wystartował w mistrzostwach Europy, gdzie zdobył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas – zabrakło zaledwie 3 sekund do tytułu. Poza rozprowadzaniem Słowaka nasz reprezentant spróbuje powalczyć na etapie jazdy na czas – 9km wokół Voorburg.

Do dyspozycji Petera Sagana będzie bardzo mocny pociąg sprinterski – Marcus Burghardt, Christoph Pfingsten, Rudiger Selig, Michael Kolar, Lukas Postlberger i Andreas Schillinger.

Skład BORA-hansgrohe na BinckBankTour (7-13 sierpnia):

Maciej Bodnar, Marcus Burghardt, Michael Kolar, Christoph Pfingsten, Luks Postlberger, Peter Sagan, Andreas Schillinger, Rudiger Selig

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments