A.S.O. / Alex Broadway

Zwycięzca klasyfikacji górskiej 104. edycji Tour de France, mimo obowiązującego kontraktu z Team Sunweb, przeszedł do francuskiej drużyny pro kontynentalnej Fortuneo-Oscaro. 

O chęci swoistego powrotu do korzeni Bretończyk Warren Barguil wspominał już kilka tygodni temu. Twierdzi, że drużyna Fortuneo-Oscaro idealnie pasuje do jego ofensywnego stylu jazdy, a fakt, że ma siedzibę w Bretanii, a więc w regionie, z którego pochodzi, również ma niemałe znaczenie.

Bardzo się cieszę, że dołączę do drużyny Fortuneo-Oscaro. Obserwuję jej rozwój w ostatnich latach, występ w tegorocznej edycji Tour de France potwierdził, że to silny i zgrany zespół. Emmanuel Hubert [szef drużyny Fortuneo-Oscaro – przyp. M.W.] chce, aby ten projekt rósł w siłę i odnosił sukcesy w międzynarodowych wyścigach, ale zależy mu jednocześnie na tym, aby w drużynie panowała rodzinna atmosfera. Rozumie też, że chcę się ścigać w taki sposób jak w tegorocznym Tour de France – po prostu atakując. Przychodzę do drużyny z bretońskim DNA, nic więcej nie muszę dodawać, to także znaczy dla mnie bardzo wiele

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu drużyny Fortuneo-Oscaro.

Pierwszy kontrakt World Tour Warren Barguil podpisał z Argos-Shimano (poprzednia nazwa Team Sunweb) w 2013 roku. Dwa lata wcześniej, bo w 2011 roku, ścigał się w prekursorskim składzie Fortuneo-Oscaro – Bretagne-Schuller. 25-letni Francuz został zwycięzcą klasyfikacji górskiej Tour de France 2017, wygrał dwa etapy i zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Drużyna Fortuneo-Oscaro potwierdziła także, że podpis na kontrakcie złożył Francuz Amaël Moinard, któremu kończy się w tym sezonie umowa z amerykańską drużyną World Tour BMC Racing Team.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments