Włoszka Elena Pirrone została mistrzynią Europy juniorek w jeździe indywidualnej na czas w duńskim Herning. Najlepsza Polka Marta Jaskulska była siódma i straciła do zwyciężczyni 52 sekundy.

Juniorki zmierzyły się z trasą liczącą 18,2 km i biegnącą po ulicach miasta Herning, które jest gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym.

Do wyścigu oprócz Jaskulskiej przystąpiły również dwie inne Polki – Klaudia Bielawska i Oliwia Majewska.

Gdy Marta Jaskulska dotarła do mety miała najlepszy czas, ale zawodniczki, które wystartowały za mistrzynią Polski, ustanawiały rezultaty poniżej 26 minut. Ostatecznie Polka zajęła siódme miejsce ze stratą 52 sekund do Eleny Pirrone.

Srebrny medal zdobyła Włoszka Letizia Paternoster, a brązowy Dunka Emma Norsgaard Jørgensen.

Jestem bardzo zadowolona z mojego wyniku. Podobała mi się trasa, ponieważ zawierała w sobie wszystkiego po trochu. Naprawdę nie wiem, co powiedzieć. Moim kolejnym celem są mistrzostwa świata w Bergen

– powiedziała tuż za metą Elena Pirrone.