fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Danny Van Poppel (Team Sky) był najlepszy w Rzeszowie. Liderem pozostał Peter Sagan (BORA-hansgrohe).

Piątego dnia kolarze mieli do pokonania 130km z Olimp-Nagawczyny do Rzeszowa. Ostatni etap przed wjazdem w góry najeżony był krótkimi, ale dość trudnymi wspinaczkami. Chociaż w Rzeszowie najczęściej rywalizują sprinterzy, to sam dojazd do finiszu był mocno utrudniony.

Tradycyjnie już na Tour de Pologne aktywna jazda zaczęła się od samego startu ostrego. Ucieczkę stworzyli Maxime Monfort (Lotto-Soudal), Tejay Van Garderen (BMC Racing Team), Antwan Tolhoek (LottoNL-Jumbo), Moreno Moser (Astana) i Maximilian Schachmann (Quick-Step Floors). Doskoczyć do liderów próbował Paweł Cieślik (reprezentacja Polski), ale peleton nie go nie odpuścił.

Przewaga piątki szybko wzrosła do ponad 2 minut, ale zasadnicza grupa nie zamierzała dać harcownikom zbyt dużej swobody. Na górskich premiach wygrywał Maxime Monfort (Lotto-Soudal), który dzięki temu przejął koszulkę górala. Niestety na zjeździe z trzeciej premii górskiej w kraksie leżał Maximilian Schachmann (Quick-Step Floors).

Ostatecznie o losach etapu zdecydował finisz z przerzedzonego peletonu, gdyż na końcowych kilometrach miała miejsce kraksa.

Najszybszy w Rzeszowie okazał się Danny Van Poppel (TEam Sky), który pokonał Lukę Mezgeca (Orica Scott) oraz Petera Sagana (BORA – hansgrohe). Najlepszy z Polaków – Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) był 9.

Liderem pozostał Słowak – Peter Sagan.

Wyniki etapu (wstępne):

1 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 2:59:44
2 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:00:00
3 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:00
4 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
5 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
6 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
7 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
8 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:00
9 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:00:00
10 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:00:00
11 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team 0:00:00
12 Youcef Reguigui (Alg) Team Dimension Data 0:00:00
13 Pawel Cieslik (Pol) Reprezentacja Polski 0:00:00
14 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:00:00
15 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
16 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
17 Petr Vakoc (Cze) Quick Step Floors 0:00:00
18 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
19 Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team 0:00:00
20 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:00
21 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:00:00
22 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
23 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
24 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
25 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:00
26 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:00
27 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
28 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:00:00
29 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:00:00
30 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:00:00
31 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:00:00
32 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
33 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:00
34 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:00:00
35 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:00
36 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
37 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
38 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:00
39 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
40 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:00
41 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
42 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
43 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
44 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
45 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:00
46 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:00
47 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
48 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
49 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
50 Rafael Valls Ferri (Esp) Lotto – Soudal 0:00:00
51 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
52 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
53 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:00:00
54 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:01:06
55 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:01:07
56 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:01:08
57 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:12
58 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:29
59 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:01:29
60 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:29
61 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:01:30
62 Emanuel Piaskowy (Pol) Reprezentacja Polski 0:01:30
63 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:01:30
64 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:01:30
65 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:31
66 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:01:31
67 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:01:31
68 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:31
69 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:32
70 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:01:32
71 Ruben Plaza (Esp) Orica – Scott 0:01:32
72 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:32
73 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:33
74 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:01:33
75 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:33
76 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:01:39
77 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:01:39
78 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:01:39
79 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb 0:01:40
80 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:40
81 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:01:40
82 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:58
83 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 0:02:12
84 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:02:32
85 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:02:54
86 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski 0:03:00
87 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:02
88 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:03:33
89 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:03:33
90 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:34
91 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:03:34
92 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:03:35
93 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:03:35
94 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:03:45
95 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:04:46
96 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:04:46
97 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:04:47
98 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:04:47
99 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:54
100 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:04:55
101 Kamil Gradek (Pol) Reprezentacja Polski 0:06:12
102 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:06:12
103 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:06:12
104 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:06:12
105 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:06:12
106 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski 0:06:12
107 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:06:30
108 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates 0:06:30
109 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:30
110 Marco Coledan (Ita) Trek – Segafredo 0:08:58
111 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:08:58
112 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:08:58
113 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:58
114 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data 0:08:58
115 Gregory Daniel (USA) Trek – Segafredo 0:08:58
116 Toms Skujins (Lat) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:58
117 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:09:07
118 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:09:07
119 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:09:07
120 Pawel Franczak (Pol) Reprezentacja Polski 0:12:27
121 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:12:27
122 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:12:27
123 Pawel Bernas (Pol) Reprezentacja Polski 0:12:27
124 Rob Power (Aus) Orica – Scott 0:12:27
125 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:12:27
126 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:12:27
127 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:14:25
128 Sondre Enger (Nor) Ag2r La Mondiale 0:14:27
129 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:14:27
130 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:27
131 František Sisr (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:14:27
132 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:14:27
133 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:14:27
134 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:17:50
135 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:17:50
136 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:17:56
137 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:17:56
138 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 0:17:56
139 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:17:56
140 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:56
141 Marc Fournier (Fra) FDJ 0:17:56
142 Tyler Farrar (USA) Team Dimension Data 0:17:56
143 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:18:50
144 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:18:50
145 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:18:55
DNF Kévin Réza (Fra) FDJ
DNF Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors
DNS Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice
DNS Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ

Klasyfikacja generalna (wstępna):

1 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 18:41:27
2 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:14
3 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:20
4 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:24
5 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:00:31
6 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:32
7 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:33
8 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:00:33
9 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:39
10 Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team 0:00:39
11 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:42
12 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:00:44
13 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:47
14 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:47
15 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:47
16 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:01:02
17 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:01:05
18 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:10
19 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:01:14
20 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:50
21 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:01:58
22 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:02:22
23 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:02:41
24 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:02:43
25 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:52
26 Petr Vakoc (Cze) Quick Step Floors 0:02:52
27 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:52
28 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:02:59
29 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:14
30 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:03:18
31 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:03:21
32 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:03:23
33 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:04:00
34 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:08
35 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:04:09
36 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:04:22
37 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:04:25
38 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski 0:04:41
39 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:48
40 Emanuel Piaskowy (Pol) Reprezentacja Polski 0:05:39
41 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:05:40
42 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:50
43 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:06:08
44 Ruben Plaza (Esp) Orica – Scott 0:06:08
45 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:06:12
46 Pawel Cieslik (Pol) Reprezentacja Polski 0:06:24
47 Rafael Valls Ferri (Esp) Lotto – Soudal 0:06:59
48 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:07:23
49 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:07:38
50 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:08:02
51 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:09:01
52 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data 0:09:36
53 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:09:36
54 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:09:36
55 Youcef Reguigui (Alg) Team Dimension Data 0:10:34
56 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:43
57 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team 0:10:53
58 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:10:59
59 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:10:59
60 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:11:02
61 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:11:22
62 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:12:05
63 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:12:11
64 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:12:12
65 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:13:10
66 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:13:14
67 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:13:40
68 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:14:02
69 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:14:04
70 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:14:19
71 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:14:28
72 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:14:28
73 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:14:39
74 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:15:01
75 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:15:15
76 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:15:20
77 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:15:30
78 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:15:30
79 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:15:33
80 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:15:39
81 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:15:43
82 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:15:51
83 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:59
84 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:16:00
85 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:16:01
86 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb 0:16:08
87 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:16:09
88 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:16:14
89 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:16:16
90 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:16:19
91 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:16:26
92 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:17:07
93 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:17:42
94 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:18:24
95 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:18:29
96 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:18:33
97 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:18:57
98 Rob Power (Aus) Orica – Scott 0:19:00
99 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:19:15
100 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:19:42
101 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:19:49
102 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:19:59
103 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski 0:20:32
104 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:21:18
105 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:21:20
106 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:21:37
107 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 0:22:42
108 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:51
109 Kamil Gradek (Pol) Reprezentacja Polski 0:23:19
110 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:23:41
111 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:23:44
112 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:23:51
113 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:23:56
114 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:24:15
115 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:24:27
116 Toms Skujins (Lat) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:24:34
117 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:25:06
118 Gregory Daniel (USA) Trek – Segafredo 0:25:39
119 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates 0:25:53
120 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:26:01
121 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:26:07
122 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:27:52
123 František Sisr (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:29:04
124 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 0:34:20
125 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:34:33
126 Sondre Enger (Nor) Ag2r La Mondiale 0:35:43
127 Pawel Franczak (Pol) Reprezentacja Polski 0:36:46
128 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:37:46
129 Tyler Farrar (USA) Team Dimension Data 0:38:35
130 Marco Coledan (Ita) Trek – Segafredo 0:38:41
131 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:38:46
132 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:38:46
133 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:39:38
134 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:42:05
135 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 0:42:15
136 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:43:47
137 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:44:50
138 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:45:18
139 Marc Fournier (Fra) FDJ 0:47:06
140 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:47:34
141 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:49:07
142 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:49:12
143 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:52:41
144 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:53:33
145 Pawel Bernas (Pol) Reprezentacja Polski 0:58:20