Reprezentantka gospodarzy mistrzostw Europy 2017 w kolarstwie szosowym Pernille Mathiesen zdobyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas w kategorii orliczek. Szóste miejsce zajęła najlepsza z Polek Agnieszka Skalniak.

Zawodniczki w kategorii do lat 23 startowały na tej samej trasie, co juniorzy, zatem musiały przejechać dystans 31,5 km wokół Herning.

Do rywalizacji przystąpiły trzy Polki: Aurela Nerlo, Alicja Ratajczak oraz Agnieszka Skalniak.

Najwyżej sklasyfikowana z Polek Agnieszka Skalniak, na co dzień reprezentująca barwy drużyny Astana Women`s, straciła do Mathiesen 1 minutę i 45 sekund.

Zwycięski czas Dunki to 41 minut i 28 sekund. Jej rodaczka Cecilie Uttrup Ludwig, która zdobyła srebrny medal, straciła do niej cztery sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Niemka Lisa Klein.

Pełne wyniki tutaj

Poprzedni artykułTour de Pologne 2017: Danny Van Poppel najszybszy w Rzeszowie. Marczyński dziewiąty.
Następny artykułVuelta a Burgos 2017: Trentin zwycięża w swoje urodziny
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.