fot. Marek Bala / naszosie.pl

Od tego roku Olimp Laboratories – największy producent suplementów diety i odżywek w Polsce oraz czołowy producent w Europie i na świecie – dołączył do grona sponsorów 74 Tour de Pologne! Spod siedziby firmy wystartował 5. etap tegorocznego wyścigu!

Firma Olimp Laboratories powstała w Polsce 27 lat temu. Do dnia dzisiejszego w stu procentach marka opiera się o polski kapitał. Jej produkty są obecne w 70 krajach łącznie z tak wymagającymi rynkami jak szwedzki, niemiecki, szwajcarski, włoski, francuski czy brytyjski. Od niedawna pojawiły się także na rynku amerykańskim.

W sierpniu 2015 roku spółka Olimp Laboratories oddała do użytku Ośrodek Badawczo-Rozwojowy – jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie w branży suplementów diety i farmaceutyków. Tylko w ostatnich 10 latach Grupa Kapitałowa Olimp – Nutrifarm zainwestowała w nowe technologie i rozwój 315 mln zł.

Jest to jedno z niewielu w świecie tak nowoczesnych zapleczy badawczo-rozwojowych i produkcyjnych, nieustannie rozwijanych przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów w zakresie biotechnologii, farmacji i technologii żywienia oraz stała współpraca z największymi światowymi autorytetami z dietetyki sportowej – to wszystko stawia OLIMP SPORT NUTRITION® na szczycie firm nie tylko aktywnie wdrażających, ale i nieustannie rozwijających innowacyjne podejścia w dziedzinie żywienia w sporcie.

Wyniki badań naukowych w zakresie medycyny sportowej jednoznacznie wskazują na konieczność żywienia suplementacyjnego w podnoszeniu różnych cech sprawności sportowej i prawidłowej regeneracji powysiłkowej. Zmuszanie organizmu do wykonywania intensywnych wysiłków bez stosowania ochrony żywieniowej z uwzględnieniem właściwej suplementacji należy uznać za poważny błąd, którego konsekwencje mogą zaważyć nie tylko na wynikach sportowych, ale także stanie zdrowia.

fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Olimp Laboratories od wielu lat współpracuje z wieloma wybitnymi polskimi sportowcami – tutaj warto wspomnieć o Robercie Kubicy (kierowca rajdowy), Mariuszu Pudzianowskim (Strongman, MMA), Joannie Jędrzejczyk (MMA, Mistrzyni świata UFC), Karolinie Kozeli (Kolarstwo MTB), Łukaszu Kurowskim(Motocykl Cross/Enduro, wielokrotny Mistrz Polski), Edycie Lewandowskiej (Górskie biegi długodystansowe, wielokrotna Mistrzyni Polski).

Z panem Stanisławem Jedlińskim, twórcą Olimp Laboratories, mamy bardzo podobną historię. On zaczynał od zera i dziś jest światową marką, z siedmioma oddziałami od Europy po Stany Zjednoczone. My też budowaliśmy Tour de Pologne właściwie od zera, aż po miejsce w kalendarzu UCI World Tour. Poza tym, wspólnie z Olimp Laboratories, pokażemy jak potrzebne jest w kolarstwie odpowiednie – powtarzam: odpowiednie! – wspomaganie. A oni są w tym mistrzami.

– powiedział Czesław Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne.

fot. Marek Bala / naszosie.pl

W ofercie Olimp Laboratories znajduje się ponad 160 produktów związanych ze zdrowiem – od wspomagania wyników sportowych m.in. odżywkami czy suplementami diety wspomagającymi regenerację po preparaty dla osób nieuprawiających sportu, ale pragnących zachować odpowiednią formę organizmu. Ofertę firmy można sprawdzić – tutaj.

Z kolei ciekawostki i kulisy pracy Olimp Sport Nutrition podczas Tour de Pologne możemy sprawdzić – tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments