Philippe Roess / Tour Alsace

Jasper Philipsen (BMC Development Team) wygrał drugi etap Tour Alsace. Liderem pozostał Markus Hoelgaard (Team Joker Icopal).

W trzecim dniu Tour Alsace na kolarzy czekał pagórkowaty etap z Belfort do Blotzheim. Dystans wynosił 144 kilometry, a po drodze czekały na nich trzy podjazdy.

W pierwszym odjeździe zaprezentowali się dwaj Polacy walczący we Francji: Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction) i Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling). “Kasper” wygrał pierwszą górską premię, inkasując sześć punktów do klasyfikacji. Niestety peleton nie pozwolił tej grupie na walkę o etapowy triumf.

O zwycięstwie zadecydował sprint z mocno rozciągniętego peletonu. Dwa pierwsze miejsca wywalczyli kolarze BMC Development Team: Jasper Philipsen i Bram Welten. Trzeci był Alexander Krieger (Leopard Pro Cycling). Rekita był 28 i w generalce awansował na 23. pozycję.

Koszulki lidera nie oddał Markus Hoelgaard (Team Joker Icopal).

Wyniki drugiego etapu:

1 * PHILIPSEN Jasper BMD les 144,7 km en 3h13’14” (moy. 44,93 km/h) (b : 10”)
2 * WELTEN Bram BMD à 0 (b : 6”)
3 KRIEGER Alexander LPC à 0 (b : 4”)
4 * VAN DER POEL Mathie BEC à 0
5 LIENHARD Fabian SUI à 2
6 GARNIER Matthieu ETU à 2
7 * STANNARD Robert AUS à 2
8 HUPPERTZ Joshua LKH à 2
9 GUILLEMOT Frederic CMM à 2
10 * DEWULF Stan LSU à 6
11 CATTANEO Mattia ANS à 6
12 SCHMIDT Fabien CMM à 6
13 * TEGGART Matthew SKT à 6
14 SALVADOR Enrico TIR à 6
15 STÜSSI Colin Chris TRA à 6
16 * HAYTER Ethan GBR à 6
17 * HAMILTON Lucas AUS à 6
18 * CRAS Steff BMD à 6
19 * MCNULTY Brandon USA à 6
20 HAGEN Carl Fredrik TJI à 6
21 * VEREECKEN Thomas LSU à 6
22 * KANTER Max DSU à 6
23 * KNOX James WGN à 6
24 VERMEERSCH Gianni BEC à 6
25 * EENKHOORN Pascal BMD à 6
26 SKJERPING Kristoffer TJI à 6
27 * ERIKSSON Lucas SEG à 6
28 REKITA Szymon LPC à 6
29 * BALFOUR Stuart CMM à 6
30 * ANTUNES Tiago ALD à 6
31 NÕMMELA Aksel LPC à 6
32 SEIGLE Romain ETU à 6
33 * HONORE Mikkel Froeli LSU à 6
34 BROCKHOFF Jan LPC à 6
35 FREIENSTEIN Raphael LKH à 6
36 HOELGAARD Markus TJI à 6
37 TARRIDE Gregoire AIX à 6
38 * SOSA CUERVO Ivan Ra ANS à 6
39 HOEM Bjorn Tore TJI à 6 2
40 * DRAPER Nathan WGN à 6
41 * AUBERT Rémi ETU à 6
42 BARBAS Yoann AIX à 6
43 DUMOURIER Florian ROA à 6
44 ROBERT Maxime ETU à 6
45 * DAVIES Scott WGN à 6
46 * VANHOUCKE Harm LSU à 6
47 THALMANN Roland TRA à 6
48 FOTI Carmelo LPC à 19
49 TORRES AGUDELO Rod ANS à 19
50 LEGROS Adrien CMM à 19
51 SCHÖNBERGER Sebasti TIR à 19
52 * HARTLEY Adam GBR à 19
53 * MAAS Jan SEG à 19
54 * HINDLEY Jai AUS à 19
55 KUEN Maximilian TIR à 19
56 * HALLER Patrick GER à 19
57 * RUTSCH Jonas LKH à 19
58 * STORER Michael AUS à 19
59 * AROZAMENA CARRET ALD à 19
60 * HANNINEN Jaakko ACB à 19
61 * WIRTGEN Tom LPC à 19 (b : 3”)
62 * ADAMIETZ Johannes GER à 19
63 * NOWAK Florian GER à 27 (b : 1”)
64 * EEKHOFF Nils DSU à 27
65 * SUNDERLAND Dylan AUS à 27
66 * BANZER Gordian SUI à 27
67 * MUELA GALVEZ Albert SKT à 27
68 * GOUGH Regan SKT à 27
69 * WOOD Oliver WGN à 27
70 * GEORGI Etienne WGN à 27
71 * WOOD Reece GBR à 27
72 AGUERO RUIZ Juanjo ALD à 27
73 BOUCHARD Geoffrey ROA à 27
74 SYLVESTRE Yolan AIX à 27
75 CASTELLARNAU Florent AIX à 27
76 * RÜTTIMANN Jan SUI à 36
77 * LÜSCHER Damian TRA à 38
78 * JAKOBSEN Fabio SEG à 38
79 * ANDERSON Edward USA à 38
80 * SCHÄPPI Martin BMD à 41
81 LE LAVANDIER Maxime CMM à 41
82 FAUSSURIER Romain ROA à 41
83 * DIENERT Raphaël MED à 41
84 PIERRAT Julien MED à 41
85 * TIETEMA Bas SKT à 41 (b : 4”)
86 * STRITZINGER Joshua LKH à 41
87 * HUGGER Jan GER à 41
88 * RAPPO Anthony SUI à 41
89 * AFFINI Edoardo SEG à 41
90 * PLANCKAERT Emiel LSU à 51
91 * VERWILST Aaron LSU à 51
92 SPENGLER Lukas SUI à 51
93 JUNG Pierre henri MED à 51
94 * WALKER Joey WGN à 51
95 * CHATELUS Axel ROA à 51
96 FORTIN Filippo TIR à 51
97 SPREAFICO Matteo ANS à 51
98 * WALLS Matthew GBR à 51
99 * DEVAUX Thomas ACB à 51
100 * HUCK Alexis MED à 51
101 * STITES Tyler USA à 51
102 * DOWNEY Mark ETU à 51
103 VIENNET Ludovic ACB à 51
104 * SCHNEITER Joab SUI à 51
105 HAILU Hailemelekot ALD à 51
106 * ROHDE Leon DSU à 51
107 * NIEUWENHUIS Joris DSU à 51
108 * HERNANDEZ Michael USA à 51
109 * WILDAUER Markus TIR à 51
110 FUMEAUX Jonathan TRA à 1 3
111 * SCOTSON Callum BMD à 1 3
112 * FORFANG Ole TJI à 1 3 (b : 2”)
113 BAILLIFARD Valentin TRA à 1 3
114 JAMET Alexandre ROA à 1 3
115 KASPERKIEWICZ Przem SKT à 1 3 (b : 2”)
116 * HENN Luca LKH à 1 12
117 * JENNER Samuel AUS à 1 17
118 * GEßNER Konrad GER à 1 25
119 * WEINZHEIMER Richard LKH à 1 25
120 WALSLEBEN Philipp BEC à 1 28
121 LIONNET Aurélien ROA à 1 29
122 FRAPPORTI Mattia ANS à 1 29
123 LANG Pirmin TRA à 1 29
124 CONVERSET Matthieu AIX à 1 38
125 * NOLDE Tobias GER à 1 38
126 * REILLY Ryan ACB à 1 38
127 * BARKET Florian CMM à 1 38
128 * MOTA PEREZ Cristian ALD à 1 38
129 MEISEN Marcel BEC à 1 38
130 MEEUSEN Tom BEC à 1 38
131 * GARRISON Ian USA à 1 45
132 DYBALL Benjamin ACB à 1 45
133 * VAN DEN BERG Julius SEG à 1 49 (b : 3”)
134 * STEWART Mark SKT à 1 57
135 * GALL Felix DSU à 2 2
136 CARAMEL Mathieu AIX à 2 4
137 LAUBER Edouard ETU à 2 18 (b : 1”)
138 VAN DER POEL David BEC à 2 57
139 * BOSTOCK Matthew GBR à 3 31
140 BALLERINI Davide ANS à 3 36

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 HOELGAARD Markus TJI en 7h02’36”
2 * HAMILTON Lucas AUS à 16
3 * VANHOUCKE Harm LSU à 26
4 * MCNULTY Brandon USA à 35
5 * CRAS Steff BMD à 39
6 HAGEN Carl Fredrik TJI à 44
7 * DAVIES Scott WGN à 44
8 * HINDLEY Jai AUS à 52
9 * SOSA CUERVO Ivan Ram ANS à 57
10 STÜSSI Colin Chris TRA à 1 0
11 * STORER Michael AUS à 1 2
12 SCHMIDT Fabien CMM à 1 7
13 * KNOX James WGN à 1 9
14 HOEM Bjorn Tore TJI à 1 14
15 SEIGLE Romain ETU à 1 20
16 * VEREECKEN Thomas LSU à 1 23
17 TARRIDE Gregoire AIX à 1 27
18 BARBAS Yoann AIX à 1 28
19 FREIENSTEIN Raphael LKH à 1 30
20 * EENKHOORN Pascal BMD à 1 36
21 THALMANN Roland TRA à 1 36
22 * ERIKSSON Lucas SEG à 1 38
23 REKITA Szymon LPC à 1 48
24 * HANNINEN Jaakko ACB à 1 48
25 * ANTUNES Tiago ALD à 1 49
26 * DEWULF Stan LSU à 2 11
27 * AUBERT Rémi ETU à 2 16
28 CATTANEO Mattia ANS à 2 33
29 ROBERT Maxime ETU à 2 35
30 * MAAS Jan SEG à 2 38
31 SCHÖNBERGER Sebastia TIR à 2 41
32 TORRES AGUDELO Rodol ANS à 2 42
33 * HARTLEY Adam GBR à 2 49
34 LEGROS Adrien CMM à 3 9
35 * BANZER Gordian SUI à 3 9
36 BOUCHARD Geoffrey ROA à 3 16
37 * STANNARD Robert AUS à 3 25
38 CASTELLARNAU Florent AIX à 3 26
39 KASPERKIEWICZ Przemy SKT à 3 34
40 * VERWILST Aaron LSU à 3 42
41 * ANDERSON Edward USA à 3 50
42 * TEGGART Matthew SKT à 3 53
43 * WIRTGEN Tom LPC à 3 57
44 * RÜTTIMANN Jan SUI à 4 11
45 * KANTER Max DSU à 4 14
46 * NOWAK Florian GER à 4 24
47 * SUNDERLAND Dylan AUS à 4 29
48 AGUERO RUIZ Juanjo ALD à 5 9
49 * GEORGI Etienne WGN à 5 10
50 * VAN DEN BERG Julius SEG à 5 17
51 * HONORE Mikkel Froelich LSU à 5 29
52 FOTI Carmelo LPC à 5 41
53 * HALLER Patrick GER à 5 50
54 DUMOURIER Florian ROA à 6 8
55 * RAPPO Anthony SUI à 6 15
56 LAUBER Edouard ETU à 6 20
57 * PLANCKAERT Emiel LSU à 6 23
58 SPREAFICO Matteo ANS à 6 33
59 HAILU Hailemelekot ALD à 6 44
60 * DEVAUX Thomas ACB à 6 46
61 WALSLEBEN Philipp BEC à 6 46
62 BAILLIFARD Valentin TRA à 6 48
63 * HENN Luca LKH à 6 49
64 * ADAMIETZ Johannes GER à 6 52
65 * MUELA GALVEZ Albert SKT à 6 59
66 KUEN Maximilian TIR à 7 5
67 VIENNET Ludovic ACB à 7 24
68 * BALFOUR Stuart CMM à 7 41
69 KRIEGER Alexander LPC à 8 7
70 LE LAVANDIER Maxime CMM à 8 7
71 * WOOD Reece GBR à 8 37
72 * STRITZINGER Joshua LKH à 9 14
73 SYLVESTRE Yolan AIX à 9 29
74 * SCHNEITER Joab SUI à 9 36
75 * EEKHOFF Nils DSU à 10 7
76 * FORFANG Ole TJI à 10 53
77 * CHATELUS Axel ROA à 10 57
78 JAMET Alexandre ROA à 11 9
79 * GOUGH Regan SKT à 11 10
80 SALVADOR Enrico TIR à 11 45
81 * JENNER Samuel AUS à 11 45
82 * WOOD Oliver WGN à 11 55
83 * AROZAMENA CARRETE ALD à 12 8
84 * TIETEMA Bas SKT à 12 8
85 * WALKER Joey WGN à 12 23
86 FORTIN Filippo TIR à 12 36
87 * DOWNEY Mark ETU à 12 53
88 FRAPPORTI Mattia ANS à 12 57
89 * STEWART Mark SKT à 13 14
90 * PHILIPSEN Jasper BMD à 13 22
91 * GALL Felix DSU à 13 36
92 LIENHARD Fabian SUI à 13 37
93 DYBALL Benjamin ACB à 13 45
94 SPENGLER Lukas SUI à 14 31
95 * WILDAUER Markus TIR à 14 40
96 * VAN DER POEL Mathieu BEC à 14 42
97 VERMEERSCH Gianni BEC à 14 48
98 LIONNET Aurélien ROA à 15 26
99 * NIEUWENHUIS Joris DSU à 15 39
100 BALLERINI Davide ANS à 16 15
101 * HUCK Alexis MED à 16 21
102 * MOTA PEREZ Cristian ALD à 16 34
103 CONVERSET Matthieu AIX à 16 42
104 * GARRISON Ian USA à 17 14
105 GARNIER Matthieu ETU à 17 16
106 MEEUSEN Tom BEC à 17 34
107 * WELTEN Bram BMD à 17 44
108 * DRAPER Nathan WGN à 17 57
109 * HAYTER Ethan GBR à 17 58
110 BROCKHOFF Jan LPC à 17 59
111 SKJERPING Kristoffer TJI à 18 1
112 HUPPERTZ Joshua LKH à 18 11
113 * RUTSCH Jonas LKH à 18 14
114 GUILLEMOT Frederic CMM à 18 25
115 * SCHÄPPI Martin BMD à 18 31
116 * SCOTSON Callum BMD à 18 36
117 * LÜSCHER Damian TRA à 18 44
118 * AFFINI Edoardo SEG à 18 44
119 PIERRAT Julien MED à 18 50
120 * HUGGER Jan GER à 18 51
121 * DIENERT Raphaël MED à 19 2
122 * STITES Tyler USA à 19 2
123 NÕMMELA Aksel LPC à 19 4
124 * HERNANDEZ Michael USA à 19 9
125 FAUSSURIER Romain ROA à 19 21
126 * JAKOBSEN Fabio SEG à 19 37
127 MEISEN Marcel BEC à 19 37
128 * NOLDE Tobias GER à 19 40
129 * WEINZHEIMER Richard LKH à 19 43
130 * BARKET Florian CMM à 19 44
131 * REILLY Ryan ACB à 19 49
132 LANG Pirmin TRA à 19 54
133 * GEßNER Konrad GER à 20 5
134 * ROHDE Leon DSU à 20 16
135 FUMEAUX Jonathan TRA à 20 25
136 CARAMEL Mathieu AIX à 20 34
137 JUNG Pierre henri MED à 22 11
138 * WALLS Matthew GBR à 22 19
139 * BOSTOCK Matthew GBR à 25 51
140 VAN DER POEL David BEC à 28 9