Foto LaPresse - Gian Mattia D'Alberto

Drużyna Bahrain-Merida potwierdziła, że Vincenzo Nibali wystartuje w Tour de Pologne 2017. Dla gwiazdy włoskiego kolarstwa będzie to ostatni wyścig przed hiszpańską Vueltą. O dobre wyniki powalczą także Giovanni Visconti i Nicolò Bonifazio. 

Wracam do ścigania po treningach na Passo San Pellegrino. Pracowaliśmy solidnie, więc jadę do Polski z rosnącą formą oraz możliwością powalczenia o dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Ten wyścig będzie moim ostatnim testem przed hiszpańską Vueltą

– zapowiedział „Rekin z Messyny”.

Po składzie, jaki do wyścigu dookoła Polski predestynowała ekipa z Bahrajnu widać, że podchodzi do niego bardzo poważnie. Aż czterech (Nibali, Pelizotti, Boaro, Visconti) z siedmiu kolarzy brało udział w setnej edycji Giro d`Italia.

[W tym wyścigu] nie ma długich podjazdów, ale trasa jest ciekawa, a my możemy na niej dobrze się zaprezentować. Naszymi liderami będą Vincenzo Nibali i Giovanni Visconti, a w sprintach powalczy Nicolò Bonifazio. Tour de Pologne będzie także wartościowym doświadczeniem dla naszych dwóch młodych zawodników – Antonio Nibalego i Domena Novaka

– powiedział dyrektor sportowy Bahrain-Merida Paolo Slongo.

Pełny skład drużyny Bahrain-Merida na Tour de Pologne 2017: Nicolò Bonifazio, Vincenzo Nibali, Manuele Boaro, Giovanni Visconti, Antonio Nibali, Domen Novak, Franco Pelizotti.

Ze wszystkich etapów Tour de Pologne 2017 przeprowadzimy tekstowe relacje na żywo, od startu do mety. Już dziś serdecznie zapraszamy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments