Luksemburczyk wraca do ścigania po bardzo udanym Giro d’Italia i zdobyciu dwóch medali na mistrzostwach kraju.

Jungels we włoskim Wielkim Tourze zajął ósme miejsce, ale zdobył koszulkę najlepszego kolarza do lat 25 i wygrał jeden etap. Mistrz Luksemburga następnie miał prawie miesięczną przerwę od startów i wrócił jedynie na mistrzostwa kraju – zajął drugie miejsce na czas oraz pierwsze ze startu wspólnego. Teraz, na rozpoczęcie drugiej części sezonu, Jungels celuje w zwycięstwo w Tour de Pologne.

Właśnie zakończyłem dwutygodniowy obóz wysokościowy w Livigno. Mieliśmy tam aż trzynastu kolarzy z zespołu i to była świetna sprawa – motywowaliśmy się nawzajem i mamy za sobą solidne treningi połączone z zabawą poza rowerem. Mam nadzieję, że zobaczę wyniki w drugiej części sezonu, może już w Polsce. Wracam do ścigania na Tour de Pologne – to ciężki wyścig, który mi pasuje i myślę, że to dobra opcja dla kolarzy, którzy nie walczyli w Tour de France, by uzyskać niezły rezultat. Jestem pewien, że moja forma jest odpowiednia, by być w czołówce już w pierwszym występie po treningu

– powiedział Jungels.

Ze wszystkich etapów Tour de Pologne 2017 przeprowadzimy tekstowe relacje na żywo, od startu do mety. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Poprzedni artykułMazovia Tour 2017: Prolog dla Adriana Banaszka
Następny artykułTour de Pologne 2017: Mocny skład Bahrain-Merida z Vincenzo Nibalim!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.