fot. Tour Down Under

Szwajcarska drużyna Katusha-Alpecin ogłosiła, że 31-letni Reto Hollenstein i 22-letni Jhonatan Restrepo przedłużyli kontrakty do końca 2018 roku. 

Hollenstein dołączył do drużyny w 2017 roku. Do tej pory przede wszystkim pomagał liderom, także w zakończonym kilka dni temu wyścigu Tour de France. Katusha-Alpecin porównała jego niezawodność do szwajcarskiego zegarka. Jego największymi indywidualnymi sukcesami są dwa wicemistrzostwa Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas (2015, 2016) oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Baloise Belgium Tour.

Z uwagi na swoją siłę, pełni bardzo istotną rolę pomocnika naszych liderów. Bez względu na to, czy jest to wyścig klasyczny, czy etapowy, możesz absolutnie liczyć na Reto

– powiedział szef Katusha-Alpecin José Azevedo oficjalnej stronie internetowej drużyny.

Restrepo rozpoczął karierę w barwach Katusha-Alpecin w 2015 roku, kiedy to przyszedł do drużyny jako stażysta. W pierwszym wyścigu rangi World Tour sezonu 2017, jakim jest Tour Down Under, wygrał klasyfikację młodzieżową, w Cadel Evans Great Ocean Road Race był czwarty, a Vuelta Ciclista a la Región de Murcia ukończył na drugim miejscu.

W pierwszych miesiącach sezonu Jhonatan pokazał, że posiada ogromny talent. Teraz musi popracować nad tym, aby utrzymywać dobrą formę przez dłuższy czas. Jeśli to zrobi, jestem pewien, że w przyszłości da nam jeszcze wiele satysfakcji

– powiedział José Azevedo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments