Julie Desanlis

Dwaj stażyści dołączą do francuskiej ekipy Pro Conti od 1. sierpnia i będą próbowali wywalczyć kontrakt na następny sezon.

Drużyna Cofidis ma na swoim koncie osiem triumfów w tym sezonie, ale szuka także wzmocnień na kolejne sezony. Już tradycyjnie od sierpnia można kontraktować stażystów, którzy przez kilka miesięcy będą chcieli udowodnić swoją przydatność do ekipy.

Victor Lafay (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme) – 21. letni Francuz wygrał w tym sezonie jeden z etapów Tour d’Auvergne, a jako junior triumfował w Ain’Ternational-Rhône Alpes-Valromey Tour. Z bardzo dobrej strony pokazał się także na Grand Prix Priessnitz spa (były Wyścig Pokoju orlików), gdzie na jednym z etapów zameldował się na podium. To kolarz wszechstronny, ale specjalizujący się bardziej w wyścigach etapowych.

Fernando Barcelo (Fundacion Euskadi) – 21. letni Hiszpan to czwarty zawodnik mistrzostw swojego kraju w kategorii orlików. Dobrze radzi sobie na cięższych finiszach, ale odnajduje się także w jeździe indywidualnej na czas. Właśnie w tej specjalności jako junior wywalczył złoty medal mistrzostw Hiszpanii.

Poprzedni artykułMark Cavendish: „Jeśli dobrze nie wyleczę tej kontuzji, moja kariera się skończy”
Następny artykułNiemcy zdominowali Tour de France
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments