Chambéry CF‏

Dwóch Francuzów i reprezentant Luksemburga powalczą od 1. sierpnia o zawodowe kontrakty w ekipie Ag2r La Mondiale.

Francuska drużyna walczy o prymat w Tour de France, ale myśli także o przyszłości. Mając na uwadze kolejne sezony od 1. sierpnia zatrudnią oni trzech stażystów, którzy będą starać się o kontrakt na przyszły rok.

Aurélien Doleatto (Chambéry Cyclisme Formation) – 20. letni Francuz już w juniorach pokazywał się z dobrej strony na Rhône Alpes. W tym sezonie wygrał Circuit des Monts du Livradois i uplasował się na drugiej pozycji w generalce Tour du Pays Roannais oraz Tour du Beaujolais.

Kevin Geniets – 20. latek z Luksemburga to przede wszystkim specjalista w jeździe na czas. Wygrywał już mistrzostwo swojego kraju w tej konkurencji. W tym roku pokazał się ze świetnej strony na Grand Prix Priessnitz spa (dawny Wyścig Pokoju orlików), gdzie dwukrotnie znalazł się na etapowym podium.

Clement Russo (Team Probikeshop Saint-Etienne Loire) – 22. letni Francuz to drugi zawodnik kanadyjskiego Tour de Beauce.  Wygrał także wyścig klasyczny Prix de Cuiseaux. Ma na swoim koncie drugie miejsce na etapie Tour de Gironde.

Poprzedni artykułTour de France 2017: Mocno poobijany Kristoff, wycofany Daniel McLay
Następny artykułTour de France 2017: Barguil pierwszy na Izoard, wyścig dla Froome’a?