Chambéry CF‏

Dwóch Francuzów i reprezentant Luksemburga powalczą od 1. sierpnia o zawodowe kontrakty w ekipie Ag2r La Mondiale.

Francuska drużyna walczy o prymat w Tour de France, ale myśli także o przyszłości. Mając na uwadze kolejne sezony od 1. sierpnia zatrudnią oni trzech stażystów, którzy będą starać się o kontrakt na przyszły rok.

Aurélien Doleatto (Chambéry Cyclisme Formation) – 20. letni Francuz już w juniorach pokazywał się z dobrej strony na Rhône Alpes. W tym sezonie wygrał Circuit des Monts du Livradois i uplasował się na drugiej pozycji w generalce Tour du Pays Roannais oraz Tour du Beaujolais.

Kevin Geniets – 20. latek z Luksemburga to przede wszystkim specjalista w jeździe na czas. Wygrywał już mistrzostwo swojego kraju w tej konkurencji. W tym roku pokazał się ze świetnej strony na Grand Prix Priessnitz spa (dawny Wyścig Pokoju orlików), gdzie dwukrotnie znalazł się na etapowym podium.

Clement Russo (Team Probikeshop Saint-Etienne Loire) – 22. letni Francuz to drugi zawodnik kanadyjskiego Tour de Beauce.  Wygrał także wyścig klasyczny Prix de Cuiseaux. Ma na swoim koncie drugie miejsce na etapie Tour de Gironde.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments