fot. Alpecin-Deceuninck

Po wczorajszym wycofaniu się Clémenta Russo (Team Arkéa Samsic), spowodowanym pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, jego los podzielili Giovanni Aleotti (BORA-hansgrohe) i Nicola Conci (Alpecin-Deceuninck), którzy nie przystąpili do siódmego etapu Giro d’Italia.

W piątkowy poranek dwóch zawodników opuściło karawanę Giro d’Italia. Listy startowej w Capui nie podpisali Giovanni Aleotti (BORA-hansgrohe) i Nicola Conci (Alpecin-Deceuninck), którzy zachorowali na koronawirusa. Po Clémencie Russo (Team Arkéa Samsic), są oni kolejnymi kolarzami, którzy uzyskali pozytywne wyniki testu na Covid-19.

Giovanni Aleotti w Giro d’Italia miał odgrywać istotną rolę w pomocy swoim liderom w górach – Aleksandrowi Vlasovowi oraz Lennardowi Kämnie – natomiast Nicola Conci próbował swojego szczęścia w odjazdach. Włoch z Alpecin-Deceuninck znalazł się w ucieczce dnia na czwartym etapie, wygranym przez Aureliena Paret-Peintre. Uplasował się tam na piątej pozycji. Conci jest drugim kolarzem belgijskiej ekipy, który wycofał się z Giro d’Italia – wcześniej, z powodu problemów żołądkowych, wyścig opuścił Ramon Sinkeldam.

Po sześciu etapach z rywalizacji w Giro d’Italia wycofało się siedmiu kolarzy. Oprócz wspomnianej czwórki, byli to: Paul Lapeira (AG2R Citroen Team), Remy Rochas (Cofidis) oraz Valerio Conti (Team Corratec – Selle Italia).

Poprzedni artykułNa dach Apeninów – zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2023
Następny artykułItzulia Women 2023: Demi Vollering bezkonkurencyjna, Katarzyna Niewiadoma 3.! Aktywna Aurela Nerlo
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments