RMC Sport

Liderem w nowej grupie byłego francuskiego zawodowca ma być Bryan Coquard, który najprawdopodobniej opuści szeregi Direct Energie.

Pineau chce chce rozpocząć działalność na poziomie Pro Continental, a celem ma być awans do World Touru w ciągu 3 lat. Sponsorem ma być firma Vital Concept.

Rozpoczniemy od pierwszego, trzyletniego cyklu na poziomie Pro Continental, a celem będzie awans w tym czasie do World Touru, o ile taki wciąż będzie istniał.

-zapowiada Pineau.

Pierwsze dokumenty zostały już przyjęte przez UCI, a grupa ma liczyć 20 zawodników. Kontrakty nowych kolarzy nie mogą zostać podpisane przed 1. sierpnia, ale wśród potencjalnych reprezentantów wymienia się Matteo Trentina (Quick Step Floors), Amaela Moinarda (BMC), Johana Le Bona (FDJ), Juliena Morice’a (Direct Energie), a przede wszystkim wspomnianego Coquarda. To właśnie przejście francuskiego sprintera jest warunkiem utworzenia ekipy.

Budżet nowej grupy ma wahać się od 5 do 8 milionów euro, być może do 10 milionów. Szkielet składu ma się opierać na Francuzach, ale grupa ma mieć charakter międzynarodowy. Firma Vital Concept była już obecna jako drugi sponsor ekipy Fortuneo (obecnie Fortuneo – Oscaro), ale wycofała się tuż przed początkiem tegorocznej Wielkiej Pętli.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments