fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

W rozmowie z Przeglądem Sportowym dobrą wiadomość potwierdził Czesław Lang. Zwycięzca naszego narodowego Touru z 2011 roku zdecydował się wrócić do korzeni – w Polsce zaczynał swoją karierę w wieku juniora, w Polsce wygrywał pierwszy wielki wyścig. Teraz, w obliczu mocno kontrowersyjnej dyskwalifikacji z Tour de France, mistrz świata wraca do Polski i wystartuje w 74. Tour de Pologne.

Potwierdzam to, rozmawiałem z jego menedżerem, a on z kierownictwem grupy. Peter będzie w Polsce. Wraca po kilku latach do wyścigu, podczas którego zaczynał wielką karierę

– mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Czesław Lang, dyrektor generalny 74. Tour de Pologne. Tegoroczna edycja największego wyścigu kolarskiego we wschodniej Europie rozpocznie się 29 lipca w Krakowie. Dzień wcześniej na kibiców czeka prezentacja wszystkich zespołów. Meta – 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Start, oprócz Sagana, potwierdzili już m.in. Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) i Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida). Nie zabraknie też CCC Sprandi Polkowice i reprezentacji Polski.