Ze Służewca do Kozienic – tak wyglądać będzie tegoroczny wyścig dookoła Mazowsza. Rywalizacja rozpocznie się 25 lipca, a skończy 29 lipca.

Wszystko rozpocznie się na Służewcu. Kolarze powalczą na rundzie liczącej 2,5 kilometra. Nie będzie to jednak typowe dla polskich warunków kryterium, a etap jazdy na czas. Zawodnicy będą startować co pół minuty.

Drugiego dnia kolarze staną na starcie w Teresinie, gdzie etap liczyć będzie 168 kilometrów. Wszystko rozegra się na rundach wokół miejscowości, liczących 21 kilometrów.

Trzeci etap stanie od znakiem wietrznych okolic Grodziska Mazowieckiego. Naturalnie start i meta zostaną usytuowane w tym samym mieście, a kolarze wyjadą na dużą rundę na zachód od miasta. Końcówka rozegra jednak na nieco ponad sześciokilometrowym okrążeniu w Grodzisku. Cały etap liczyć będzie 180 kilometrów.

Czwarty dzień rywalizacji to ściganie dookoła Odrzywołu. Podobnie jak na poprzednich etapach, do pokonania będzie 165 kilometrów na rundach. Tym razem jedno okrążenie będzie liczyć około 32 kilometry. Dodatkowo, w samej miejscowości nie będzie żadnej krótszej pętli.

W sezonie 2017 wszystko zakończy się w Kozienicach. Tutaj także wszystko rozegra się na około trzydziestokilometrowej rundzie, a w sumie do pokonania będzie 165 kilometrów. W Kozienicach poznamy też zwycięzcę całego wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments