Elkov-Author

Alois Kankovsky (Elkov Author) triumfował w Kozienicach na ostatnim etapie Wyścigu dookoła Mazowsza i dzięki temu jego łupem padł także cały wyścig.

Czwarty dzień rywalizacji na Mazowszu to etap o dystansie 165 kilometrów, a start i meta zostały wyznaczone w Kozienicach. Od samego początku co rusz kilku zawodników próbowało zaatakować, ale przez niemal połowę etapu peleton nie pozwolił nikomu odskoczyć na dłużej niż kilka sekund. Dopiero po 80 kilometrach na czele znaleźli się Michał Podlaski (Voster Uniwheels), Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice), Tobias Magdeburg (Ked Stevens) oraz Adrian Karpiuk (Mayday Team). Czołowa czwórka maksymalnie osiągnęła półtorej minuty przewagi.

Niecałe 30 kilometrów przed metą ucieczka została jednak skasowana. W samej końcówce najlepiej odnalazł się Czech Alois Kankovsky (Elkov Author), który dzięki zwycięstwu etapowemu triumfował także w całym wyścigu. Drugi na kresce był Emil Liepins (Rietumu Banka Riga), a trzeci zafiniszował Vojtech Hacecky (Elkov Author).

Top 5 ostatniego etapu:

  1. Alois Kankovsky (Elkov Author)
  2. Emil Liepins (Rietumu Banka Riga)
  3. Vojtech Hacecky (Elkov Author)
  4. Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji)
  5. Robert Jageler (P&S Team Thuringen)

Top 5 klasyfikacji końcowej:

  1. Alois Kankovsky (Elkov Author)
  2. Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji) +6s
  3. Emils Liepins (Rietumu Banka Riga) +12s
  4. Eryk Latoń (Team Hurom) +18s
  5. Maris Bogdanovics (Rietumu Banka Riga) +19s
Poprzedni artykułTour de Pologne 2017: Mistrz świata najlepszy w Krakowie!
Następny artykułClásica San Sebastián 2017: Michał Kwiatkowski zwycięzcą po finiszu z małej grupki!
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments