Michał Kapusta / naszosie.pl

Reprezentant Rumunii był najlepszy w chaotycznym sprincie. Klasyfikacja generalna trafiła do zwycięzcy dwóch górskich etapów, Egana Bernala (Androni-Giocatolli). Drugi na finiszu był Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

Ostatniego dnia kolarze mieli do pokonania 148.4km na ulicach Sibiu. Przewidywany był finisz z peletonu, ale tradycyjnie do przodu wyrwała ucieczka. Tym razem znaleźli się w niej Riccardo Cenghialta (Unieuro Trevigiani – Hemus 1896), Nicolas Samparisi (d’Amico – Utensilnord), Mel van der Veekens (Monkey Town), Andrea Ruscetta (GM Europa Ovini), Griffin Easter (Illuminate) i Ziga Horvat (Adria Mobil). Najpierw z czołówki odpadł Horvat, a potem peleton zdołał skasować odjazd jeszcze przed końcowymi kilometrami.

Na finiszu pojedynkowali się sprinterzy, ale jeszcze 2km przed metą doszło do sporej kraksy, po której o wygraną walczyło około 20 kolarzy. Najszybszy był Eduard Grosu (reprezentacja Rumunii), który wyprzedził Macieja Paterskiego (CCC Sprandi Polkowice) i Francesco Gavazziego (Androni Giocatolli).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments