© ASO/Alex BROADWAY

Zwycięstwem Marcela Kittela (Quick – Step Floors) zakończył się szósty etap Tour de France. Liderem pozostał Chris Froome (Sky).

Dzień po bitwie w Wogezach przyszedł czas na powrót na płaski teren. Kolarze mieli do pokonania 216 kilometrów z Vesoul do Troyes, co zapowiadało spokojną przejażdżkę zakończoną grupowym finiszem.

Podobnie jak na poprzednich etapach, dość szybko od peletonu oderwała się kilkuosobowa ucieczka, w której znaleźli się Pierrig Quemeneur (Direct Enegie), Vegard Laengen (UAE Team Emirates) oraz Frederick Backaert (Wanty – Groupe Gobert). Przewaga harcowników stosunkowo szybko urosła do 4 minut, a w peletonie tworzyły się niewielkie ranty związane z bocznym wiatrem.

Następny ciekawy moment miał miejsce dopiero 60 kilometrów przed metą, kiedy na próbę samotnego przeskoku do ucieczki zdecydował się Laurent Pichon (Fortuneo – Vital Concept). Niestety po kilku kilometrach dzielnej walki, peleton wchłonął dzielnego Francuza.

Ostatecznie odjazd został skasowany 3 kilometry przed metą, a o zwycięstwie etapowym zadecydował finisz z peletonu. W nim najlepszy okazał się Marcel Kittel (Quick – Step Floors), który na samej kresce wyprzedził jadącego slalomem Arnaud Demare (FDJ) i Andre Greipela (Lotto Soudal). Liderem pozostał Chris Froome (Sky).

Wyniki etapu:

1 KITTEL MARCEL 101 QUICK – STEP FLOORS 05H 05′ 34” B : 10”
2 DEMARE ARNAUD 71 FDJ 05H 05′ 34” B : 06” + 00′ 00”
3 GREIPEL ANDRÉ 131 LOTTO SOUDAL 05H 05′ 34” B : 04” + 00′ 00”
4 KRISTOFF ALEXANDER 125 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 05′ 34” + 00′ 00”
5 BOUHANNI NACER 151 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 05′ 34” + 00′ 00”
6 GROENEWEGEN DYLAN 163 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
7 MATTHEWS MICHAEL 141 TEAM SUNWEB 05H 05′ 34” + 00′ 00”
8 MC LAY DANIEL 211 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
9 SELIG RÜDIGER 119 BORA – HANSGROHE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
10 DEGENKOLB JOHN 33 TREK – SEGAFREDO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
11 SMITH DION 207 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
12 PETIT ADRIEN 176 DIRECT ENERGIE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
13 BOASSON HAGEN EDVALD 92 TEAM DIMENSION DATA 05H 05′ 34” + 00′ 00”
14 HALLER MARCO 122 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 05′ 34” + 00′ 00”
15 ZABEL RICK 129 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 05′ 34” + 00′ 00”
16 PHINNEY TAYLOR 186 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
17 SCHÄR MICHAEL 47 BMC RACING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
18 VANSPEYBROUCK PIETER 209 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
19 MC CARTHY JAY 116 BORA – HANSGROHE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
20 MAJKA RAFAL 115 BORA – HANSGROHE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
21 LUTSENKO ALEXEY 57 ASTANA PRO TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
22 WYSS DANILO 49 BMC RACING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
23 BOZIC BORUT 194 BAHRAIN – MERIDA 05H 05′ 34” + 00′ 00”
24 PORTE RICHIE 41 BMC RACING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
25 MEINTJES LOUIS 61 UAE TEAM EMIRATES 05H 05′ 34” + 00′ 00”
26 FUGLSANG JAKOB 53 ASTANA PRO TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
27 NAESEN OLIVER 18 AG2R LA MONDIALE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
28 CARUSO DAMIANO 42 BMC RACING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
29 MARTIN GUILLAUME 201 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
30 ROELANDTS JURGEN 137 LOTTO SOUDAL 05H 05′ 34” + 00′ 00”
31 BENNATI DANIELE 23 MOVISTAR TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
32 BARDET ROMAIN 11 AG2R LA MONDIALE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
33 CHAVES JOHAN ESTEBAN 81 ORICA – SCOTT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
34 GUARNIERI JACOPO 74 FDJ 05H 05′ 34” + 00′ 00”
35 KREUZIGER ROMAN 88 ORICA – SCOTT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
36 LATOUR PIERRE-ROGER 17 AG2R LA MONDIALE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
37 ROCHE NICOLAS 46 BMC RACING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
38 ALBASINI MICHAEL 82 ORICA – SCOTT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
39 ARU FABIO 51 ASTANA PRO TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
40 BENOOT TIESJ 133 LOTTO SOUDAL 05H 05′ 34” + 00′ 00”
41 DE KORT KOEN 32 TREK – SEGAFREDO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
42 CHAVANEL SYLVAIN 174 DIRECT ENERGIE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
43 ERVITI IMANOL 26 MOVISTAR TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
44 QUINTANA NAIRO 21 MOVISTAR TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
45 MARCATO MARCO 66 UAE TEAM EMIRATES 05H 05′ 34” + 00′ 00”
46 CONTADOR ALBERTO 31 TREK – SEGAFREDO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
47 TALANSKY ANDREW 187 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
48 BENNETT GEORGE 162 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
49 CLARKE SIMON 185 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
50 CALMEJANE LILIAN 173 DIRECT ENERGIE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
51 THOMAS GERAINT 9 TEAM SKY 05H 05′ 34” + 00′ 00”
52 MARTIN DANIEL 105 QUICK – STEP FLOORS 05H 05′ 34” + 00′ 00”
53 BRAMBILLA GIANLUCA 103 QUICK – STEP FLOORS 05H 05′ 34” + 00′ 00”
54 SAGAN JURAJ 118 BORA – HANSGROHE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
55 BUCHMANN EMANUEL 113 BORA – HANSGROHE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
56 FROOME CHRISTOPHER 1 TEAM SKY 05H 05′ 34” + 00′ 00”
57 IMPEY DARYL 86 ORICA – SCOTT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
58 IRIZAR MARKEL 36 TREK – SEGAFREDO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
59 POLJANSKI PAWEL 117 BORA – HANSGROHE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
60 YATES SIMON 89 ORICA – SCOTT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
61 FEILLU BRICE 213 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
62 HAYMAN MATHEW 84 ORICA – SCOTT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
63 VACHON FLORIAN 219 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
64 BETANCUR CARLOS ALBERTO 24 MOVISTAR TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
65 HENAO SERGIO LUIS 2 TEAM SKY 05H 05′ 34” + 00′ 00”
66 SÜTTERLIN JASHA 28 MOVISTAR TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
67 SEPULVEDA EDUARDO 218 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
68 GAUTIER CYRIL 16 AG2R LA MONDIALE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
69 LANDA MIKEL 6 TEAM SKY 05H 05′ 34” + 00′ 00”
70 VAN KEIRSBULCK GUILLAUME 208 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
71 CURVERS ROY 144 TEAM SUNWEB 05H 05′ 34” + 00′ 00”
72 BAKELANTS JAN 12 AG2R LA MONDIALE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
73 BRAJKOVIC JANEZ 195 BAHRAIN – MERIDA 05H 05′ 34” + 00′ 00”
74 HARDY ROMAIN 215 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
75 DEGAND THOMAS 203 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
76 PAUWELS SERGE 96 TEAM DIMENSION DATA 05H 05′ 34” + 00′ 00”
77 KÜNG STEFAN 44 BMC RACING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
78 KEUKELEIRE JENS 87 ORICA – SCOTT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
79 URAN RIGOBERTO 188 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
80 MINNAARD MARCO 204 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
81 NIEVE MIKEL 7 TEAM SKY 05H 05′ 34” + 00′ 00”
82 LAPORTE CHRISTOPHE 154 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 05′ 34” + 00′ 00”
83 MOLARD RUDY 77 FDJ 05H 05′ 34” + 00′ 00”
84 COLBRELLI SONNY 197 BAHRAIN – MERIDA 05H 05′ 34” + 00′ 00”
85 OFFREDO YOANN 205 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
86 VICHOT ARTHUR 79 FDJ 05H 05′ 34” + 00′ 00”
87 FRANK MATHIAS 14 AG2R LA MONDIALE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
88 VUILLERMOZ ALEXIS 19 AG2R LA MONDIALE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
89 POLITT NILS 128 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 05′ 34” + 00′ 00”
90 AMADOR ANDREY 22 MOVISTAR TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
91 ZUBELDIA HAIMAR 39 TREK – SEGAFREDO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
92 MATE MARDONES LUIS ANGEL 156 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 05′ 34” + 00′ 00”
93 TULIK ANGÉLO 179 DIRECT ENERGIE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
94 TEN DAM LAURENS 147 TEAM SUNWEB 05H 05′ 34” + 00′ 00”
95 PASQUALON ANDREA 206 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 05′ 34” + 00′ 00”
96 LAMMERTINK MAURITS 126 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 05′ 34” + 00′ 00”
97 MOLLEMA BAUKE 37 TREK – SEGAFREDO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
98 VAN AVERMAET GREG 48 BMC RACING TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
99 BOUET MAXIME 212 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
100 GESINK ROBERT 161 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 05′ 34” + 00′ 00”
101 ZEITS ANDREY 59 ASTANA PRO TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
102 KISERLOVSKI ROBERT 124 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 05′ 34” + 00′ 00”
103 GASTAUER BEN 15 AG2R LA MONDIALE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
104 EDET NICOLAS 153 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 05′ 34” + 00′ 00”
105 KWIATKOWSKI MICHAL 5 TEAM SKY 05H 05′ 34” + 00′ 00”
106 GALLOPIN TONY 135 LOTTO SOUDAL 05H 05′ 34” + 00′ 00”
107 ULISSI DIEGO 69 UAE TEAM EMIRATES 05H 05′ 34” + 00′ 00”
108 DURASEK KRISTIJAN 64 UAE TEAM EMIRATES 05H 05′ 34” + 00′ 00”
109 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 58 ASTANA PRO TEAM 05H 05′ 34” + 00′ 00”
110 BURGHARDT MARCUS 114 BORA – HANSGROHE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
111 WELLENS TIM 139 LOTTO SOUDAL 05H 05′ 34” + 00′ 00”
112 BODNAR MACIEJ 112 BORA – HANSGROHE 05H 05′ 34” + 00′ 00”
113 MORI MANUELE 67 UAE TEAM EMIRATES 05H 05′ 34” + 00′ 00”
114 SIEBERG MARCEL 138 LOTTO SOUDAL 05H 05′ 34” + 00′ 00”
115 STYBAR ZDENEK 107 QUICK – STEP FLOORS 05H 05′ 34” + 00′ 00”
116 SABATINI FABIO 106 QUICK – STEP FLOORS 05H 05′ 34” + 00′ 00”
117 ARNDT NIKIAS 142 TEAM SUNWEB 05H 05′ 34” + 00′ 00”
118 HANSEN ADAM 136 LOTTO SOUDAL 05H 05′ 34” + 00′ 00”
119 KONOVALOVAS IGNATAS 75 FDJ 05H 05′ 34” + 00′ 00”
120 LEMOINE CYRIL 155 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 05′ 34” + 00′ 00”
121 MARTENS PAUL 165 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 06′ 07” + 00′ 33”
122 MACHADO TIAGO 127 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 06′ 07” + 00′ 33”
123 MARTIN TONY 121 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 06′ 07” + 00′ 33”
124 CASTROVIEJO JONATHAN 25 MOVISTAR TEAM 05H 06′ 07” + 00′ 33”
125 GILBERT PHILIPPE 104 QUICK – STEP FLOORS 05H 06′ 07” + 00′ 33”
126 BONO MATTEO 63 UAE TEAM EMIRATES 05H 06′ 07” + 00′ 33”
127 BEVIN PATRICK 183 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 06′ 26” + 00′ 52”
128 PANTANO JARLINSON 38 TREK – SEGAFREDO 05H 06′ 26” + 00′ 52”
129 DOMONT AXEL 13 AG2R LA MONDIALE 05H 06′ 26” + 00′ 52”
130 FELLINE FABIO 34 TREK – SEGAFREDO 05H 06′ 26” + 00′ 52”
131 ARASHIRO YUKIYA 192 BAHRAIN – MERIDA 05H 06′ 26” + 00′ 52”
132 CINK ONDREJ 196 BAHRAIN – MERIDA 05H 06′ 26” + 00′ 52”
133 ROGLIC PRIMOZ 166 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 06′ 26” + 00′ 52”
134 BARGUIL WARREN 143 TEAM SUNWEB 05H 06′ 26” + 00′ 52”
135 BROWN NATHAN 184 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 06′ 26” + 00′ 52”
136 GESCHKE SIMON 145 TEAM SUNWEB 05H 06′ 26” + 00′ 52”
137 HOLLENSTEIN RETO 123 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 06′ 26” + 00′ 52”
138 QUEMENEUR PERRIG 177 DIRECT ENERGIE 05H 06′ 26” + 00′ 52”
139 MOINARD AMAËL 45 BMC RACING TEAM 05H 06′ 26” + 00′ 52”
140 GENE YOHANN 175 DIRECT ENERGIE 05H 06′ 26” + 00′ 52”
141 THWAITES SCOTT 98 TEAM DIMENSION DATA 05H 06′ 26” + 00′ 52”
142 TIMMER ALBERT 149 TEAM SUNWEB 05H 06′ 26” + 00′ 52”
143 CUMMINGS STEPHEN 93 TEAM DIMENSION DATA 05H 06′ 26” + 00′ 52”
144 DELAGE MICKAËL 73 FDJ 05H 06′ 26” + 00′ 52”
145 NAVARRO DANIEL 157 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 06′ 26” + 00′ 52”
146 SINKELDAM RAMON 146 TEAM SUNWEB 05H 06′ 26” + 00′ 52”
147 CLAEYS DIMITRI 152 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 06′ 26” + 00′ 52”
148 SIMON JULIEN 159 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 06′ 26” + 00′ 52”
149 ROOSEN TIMO 167 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 06′ 44” + 01′ 10”
150 RENSHAW MARK 97 TEAM DIMENSION DATA 05H 06′ 48” + 01′ 14”
151 JANSE VAN RENSBURG REINARDT 95 TEAM DIMENSION DATA 05H 06′ 48” + 01′ 14”
152 BAK LARS YTTING 132 LOTTO SOUDAL 05H 06′ 56” + 01′ 22”
153 VAN EMDEN JOS 168 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 06′ 56” + 01′ 22”
154 LEEZER TOM 164 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 06′ 56” + 01′ 22”
155 CATALDO DARIO 52 ASTANA PRO TEAM 05H 06′ 56” + 01′ 22”
156 WAGNER ROBERT 169 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 06′ 56” + 01′ 22”
157 GRMAY TSGABU GEBREMARYAM 198 BAHRAIN – MERIDA 05H 06′ 56” + 01′ 22”
158 TEUNISSEN MIKE 148 TEAM SUNWEB 05H 06′ 56” + 01′ 22”
159 BACKAERT FREDERIK 202 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 07′ 19” + 01′ 45”
160 LAENGEN VEGARD STAKE 65 UAE TEAM EMIRATES 05H 07′ 19” + 01′ 45”
161 CIMOLAI DAVIDE 72 FDJ 05H 07′ 19” + 01′ 45”
162 PERICHON PIERRE-LUC 216 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 07′ 19” + 01′ 45”
163 VENTER JACOBUS 99 TEAM DIMENSION DATA 05H 07′ 28” + 01′ 54”
164 EISEL BERNHARD 94 TEAM DIMENSION DATA 05H 07′ 28” + 01′ 54”
165 SENECHAL FLORIAN 158 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 07′ 28” + 01′ 54”
166 KIRYIENKA VASILI 3 TEAM SKY 05H 07′ 28” + 01′ 54”
167 BAUER JACK 102 QUICK – STEP FLOORS 05H 07′ 34” + 02′ 00”
168 BOLE GREGA 193 BAHRAIN – MERIDA 05H 07′ 47” + 02′ 13”
169 ROWE LUKE 8 TEAM SKY 05H 08′ 00” + 02′ 26”
170 ATAPUMA JOHN DARWIN 62 UAE TEAM EMIRATES 05H 08′ 00” + 02′ 26”
171 GRIVKO ANDRIY 54 ASTANA PRO TEAM 05H 08′ 00” + 02′ 26”
172 PINOT THIBAUT 78 FDJ 05H 08′ 00” + 02′ 26”
173 MORENO BAZAN JAVIER 199 BAHRAIN – MERIDA 05H 08′ 00” + 02′ 26”
174 KNEES CHRISTIAN 4 TEAM SKY 05H 08′ 00” + 02′ 26”
175 GRUZDEV DMITRIY 55 ASTANA PRO TEAM 05H 08′ 00” + 02′ 26”
176 VOECKLER THOMAS 171 DIRECT ENERGIE 05H 08′ 00” + 02′ 26”
177 BETTIOL ALBERTO 182 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 08′ 00” + 02′ 26”
178 VAN BAARLE DYLAN 189 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 08′ 00” + 02′ 26”
179 GESBERT ELIE 214 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 08′ 00” + 02′ 26”
180 PICHON LAURENT 217 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 08′ 00” + 02′ 26”
181 KOZHATAYEV BAKHTIYAR 56 ASTANA PRO TEAM 05H 08′ 00” + 02′ 26”
182 HERRADA JESÚS 27 MOVISTAR TEAM 05H 08′ 00” + 02′ 26”
183 ROLLAND PIERRE 181 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 08′ 00” + 02′ 26”
184 SICARD ROMAIN 178 DIRECT ENERGIE 05H 08′ 00” + 02′ 26”
185 SWIFT BEN 68 UAE TEAM EMIRATES 05H 08′ 00” + 02′ 26”
186 DE MARCHI ALESSANDRO 43 BMC RACING TEAM 05H 08′ 00” + 02′ 26”
187 HOWSON DAMIEN 85 ORICA – SCOTT 05H 08′ 34” + 03′ 00”
188 DE GENDT THOMAS 134 LOTTO SOUDAL 05H 08′ 41” + 03′ 07”
189 VERMOTE JULIEN 109 QUICK – STEP FLOORS 05H 08′ 41” + 03′ 07”
190 BOUDAT THOMAS 172 DIRECT ENERGIE 05H 08′ 49” + 03′ 15”
191 TRENTIN MATTEO 108 QUICK – STEP FLOORS 05H 09′ 25” + 03′ 51”
192 GOGL MICHAEL 35 TREK – SEGAFREDO 05H 09′ 37” + 04′ 03”
193 LE GAC OLIVIER 76 FDJ 05H 10′ 31” + 04′ 57”

Klasyfikacja generalna:

1 FROOME CHRISTOPHER 1 TEAM SKY 23H 44′ 33”
2 THOMAS GERAINT 9 TEAM SKY 23H 44′ 45” + 00′ 12”
3 ARU FABIO 51 ASTANA PRO TEAM 23H 44′ 47” + 00′ 14”
4 MARTIN DANIEL 105 QUICK – STEP FLOORS 23H 44′ 58” + 00′ 25”
5 PORTE RICHIE 41 BMC RACING TEAM 23H 45′ 12” + 00′ 39”
6 YATES SIMON 89 ORICA – SCOTT 23H 45′ 16” + 00′ 43”
7 BARDET ROMAIN 11 AG2R LA MONDIALE 23H 45′ 20” + 00′ 47”
8 CONTADOR ALBERTO 31 TREK – SEGAFREDO 23H 45′ 25” + 00′ 52”
9 QUINTANA NAIRO 21 MOVISTAR TEAM 23H 45′ 27” + 00′ 54”
10 MAJKA RAFAL 115 BORA – HANSGROHE 23H 45′ 34” + 01′ 01”
11 URAN RIGOBERTO 188 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 23H 45′ 34” + 01′ 01”
12 LATOUR PIERRE-ROGER 17 AG2R LA MONDIALE 23H 45′ 40” + 01′ 07”
13 MEINTJES LOUIS 61 UAE TEAM EMIRATES 23H 45′ 57” + 01′ 24”
14 BUCHMANN EMANUEL 113 BORA – HANSGROHE 23H 46′ 02” + 01′ 29”
15 FUGLSANG JAKOB 53 ASTANA PRO TEAM 23H 46′ 06” + 01′ 33”
16 LANDA MIKEL 6 TEAM SKY 23H 46′ 20” + 01′ 47”
17 WELLENS TIM 139 LOTTO SOUDAL 23H 46′ 24” + 01′ 51”
18 KWIATKOWSKI MICHAL 5 TEAM SKY 23H 46′ 29” + 01′ 56”
19 TALANSKY ANDREW 187 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 23H 46′ 30” + 01′ 57”
20 PAUWELS SERGE 96 TEAM DIMENSION DATA 23H 46′ 33” + 02′ 00”
21 ROCHE NICOLAS 46 BMC RACING TEAM 23H 46′ 47” + 02′ 14”
22 MARTIN GUILLAUME 201 WANTY – GROUPE GOBERT 23H 47′ 00” + 02′ 27”
23 BENOOT TIESJ 133 LOTTO SOUDAL 23H 47′ 03” + 02′ 30”
24 HENAO SERGIO LUIS 2 TEAM SKY 23H 47′ 05” + 02′ 32”
25 BENNETT GEORGE 162 TEAM LOTTO NL – JUMBO 23H 47′ 07” + 02′ 34”
26 CARUSO DAMIANO 42 BMC RACING TEAM 23H 47′ 08” + 02′ 35”
27 FRANK MATHIAS 14 AG2R LA MONDIALE 23H 47′ 09” + 02′ 36”
28 KREUZIGER ROMAN 88 ORICA – SCOTT 23H 47′ 14” + 02′ 41”
29 NIEVE MIKEL 7 TEAM SKY 23H 47′ 15” + 02′ 42”
30 CHAVES JOHAN ESTEBAN 81 ORICA – SCOTT 23H 47′ 17” + 02′ 44”
31 CHAVANEL SYLVAIN 174 DIRECT ENERGIE 23H 47′ 36” + 03′ 03”
32 BETANCUR CARLOS ALBERTO 24 MOVISTAR TEAM 23H 47′ 50” + 03′ 17”
33 FEILLU BRICE 213 TEAM FORTUNEO – OSCARO 23H 48′ 05” + 03′ 32”
34 VUILLERMOZ ALEXIS 19 AG2R LA MONDIALE 23H 48′ 06” + 03′ 33”
35 MOLARD RUDY 77 FDJ 23H 48′ 20” + 03′ 47”
36 EDET NICOLAS 153 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23H 48′ 42” + 04′ 09”
37 SEPULVEDA EDUARDO 218 TEAM FORTUNEO – OSCARO 23H 48′ 43” + 04′ 10”
38 CALMEJANE LILIAN 173 DIRECT ENERGIE 23H 48′ 57” + 04′ 24”
39 BRAJKOVIC JANEZ 195 BAHRAIN – MERIDA 23H 49′ 06” + 04′ 33”
40 DEGAND THOMAS 203 WANTY – GROUPE GOBERT 23H 49′ 09” + 04′ 36”
41 BAKELANTS JAN 12 AG2R LA MONDIALE 23H 49′ 30” + 04′ 57”
42 TEN DAM LAURENS 147 TEAM SUNWEB 23H 49′ 37” + 05′ 04”
43 BOUET MAXIME 212 TEAM FORTUNEO – OSCARO 23H 49′ 55” + 05′ 22”
44 MOLLEMA BAUKE 37 TREK – SEGAFREDO 23H 49′ 56” + 05′ 23”
45 CINK ONDREJ 196 BAHRAIN – MERIDA 23H 49′ 56” + 05′ 23”
46 LUTSENKO ALEXEY 57 ASTANA PRO TEAM 23H 50′ 15” + 05′ 42”
47 KISERLOVSKI ROBERT 124 TEAM KATUSHA ALPECIN 23H 50′ 39” + 06′ 06”
48 BARGUIL WARREN 143 TEAM SUNWEB 23H 50′ 49” + 06′ 16”
49 ROGLIC PRIMOZ 166 TEAM LOTTO NL – JUMBO 23H 51′ 01” + 06′ 28”
50 PANTANO JARLINSON 38 TREK – SEGAFREDO 23H 51′ 17” + 06′ 44”
51 GILBERT PHILIPPE 104 QUICK – STEP FLOORS 23H 51′ 19” + 06′ 46”
52 MINNAARD MARCO 204 WANTY – GROUPE GOBERT 23H 51′ 25” + 06′ 52”
53 ULISSI DIEGO 69 UAE TEAM EMIRATES 23H 51′ 39” + 07′ 06”
54 VICHOT ARTHUR 79 FDJ 23H 52′ 05” + 07′ 32”
55 MACHADO TIAGO 127 TEAM KATUSHA ALPECIN 23H 52′ 29” + 07′ 56”
56 CASTROVIEJO JONATHAN 25 MOVISTAR TEAM 23H 52′ 37” + 08′ 04”
57 MC CARTHY JAY 116 BORA – HANSGROHE 23H 52′ 38” + 08′ 05”
58 GESBERT ELIE 214 TEAM FORTUNEO – OSCARO 23H 52′ 45” + 08′ 12”
59 IMPEY DARYL 86 ORICA – SCOTT 23H 52′ 57” + 08′ 24”
60 MORI MANUELE 67 UAE TEAM EMIRATES 23H 53′ 43” + 09′ 10”
61 ZUBELDIA HAIMAR 39 TREK – SEGAFREDO 23H 53′ 49” + 09′ 16”
62 HARDY ROMAIN 215 TEAM FORTUNEO – OSCARO 23H 54′ 11” + 09′ 38”
63 GESCHKE SIMON 145 TEAM SUNWEB 23H 54′ 12” + 09′ 39”
64 MATE MARDONES LUIS ANGEL 156 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23H 54′ 19” + 09′ 46”
65 BOASSON HAGEN EDVALD 92 TEAM DIMENSION DATA 23H 54′ 26” + 09′ 53”
66 PINOT THIBAUT 78 FDJ 23H 54′ 37” + 10′ 04”
67 NAESEN OLIVER 18 AG2R LA MONDIALE 23H 55′ 03” + 10′ 30”
68 GASTAUER BEN 15 AG2R LA MONDIALE 23H 55′ 12” + 10′ 39”
69 CLARKE SIMON 185 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 23H 55′ 14” + 10′ 41”
70 VAN AVERMAET GREG 48 BMC RACING TEAM 23H 55′ 41” + 11′ 08”
71 GAUTIER CYRIL 16 AG2R LA MONDIALE 23H 55′ 42” + 11′ 09”
72 ARNDT NIKIAS 142 TEAM SUNWEB 23H 55′ 49” + 11′ 16”
73 MARCATO MARCO 66 UAE TEAM EMIRATES 23H 56′ 03” + 11′ 30”
74 STYBAR ZDENEK 107 QUICK – STEP FLOORS 23H 56′ 06” + 11′ 33”
75 BETTIOL ALBERTO 182 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 23H 56′ 36” + 12′ 03”
76 MARTENS PAUL 165 TEAM LOTTO NL – JUMBO 23H 56′ 52” + 12′ 19”
77 KEUKELEIRE JENS 87 ORICA – SCOTT 23H 57′ 01” + 12′ 28”
78 ALBASINI MICHAEL 82 ORICA – SCOTT 23H 57′ 11” + 12′ 38”
79 NAVARRO DANIEL 157 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23H 57′ 19” + 12′ 46”
80 TULIK ANGÉLO 179 DIRECT ENERGIE 23H 57′ 19” + 12′ 46”
81 ROLLAND PIERRE 181 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 23H 57′ 32” + 12′ 59”
82 JANSE VAN RENSBURG REINARDT 95 TEAM DIMENSION DATA 23H 57′ 41” + 13′ 08”
83 GESINK ROBERT 161 TEAM LOTTO NL – JUMBO 23H 57′ 49” + 13′ 16”
84 VANSPEYBROUCK PIETER 209 WANTY – GROUPE GOBERT 23H 57′ 51” + 13′ 18”
85 BEVIN PATRICK 183 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 23H 57′ 51” + 13′ 18”
86 DURASEK KRISTIJAN 64 UAE TEAM EMIRATES 23H 57′ 54” + 13′ 21”
87 HERRADA JESÚS 27 MOVISTAR TEAM 23H 58′ 06” + 13′ 33”
88 BRAMBILLA GIANLUCA 103 QUICK – STEP FLOORS 23H 58′ 23” + 13′ 50”
89 ERVITI IMANOL 26 MOVISTAR TEAM 23H 58′ 30” + 13′ 57”
90 MATTHEWS MICHAEL 141 TEAM SUNWEB 23H 58′ 30” + 13′ 57”
91 QUEMENEUR PERRIG 177 DIRECT ENERGIE 23H 58′ 36” + 14′ 03”
92 DE KORT KOEN 32 TREK – SEGAFREDO 23H 58′ 44” + 14′ 11”
93 PERICHON PIERRE-LUC 216 TEAM FORTUNEO – OSCARO 23H 58′ 49” + 14′ 16”
94 ROELANDTS JURGEN 137 LOTTO SOUDAL 23H 58′ 50” + 14′ 17”
95 WYSS DANILO 49 BMC RACING TEAM 23H 58′ 50” + 14′ 17”
96 BAK LARS YTTING 132 LOTTO SOUDAL 23H 58′ 51” + 14′ 18”
97 OFFREDO YOANN 205 WANTY – GROUPE GOBERT 23H 59′ 02” + 14′ 29”
98 TEUNISSEN MIKE 148 TEAM SUNWEB 23H 59′ 05” + 14′ 32”
99 KIRYIENKA VASILI 3 TEAM SKY 23H 59′ 07” + 14′ 34”
100 PASQUALON ANDREA 206 WANTY – GROUPE GOBERT 23H 59′ 13” + 14′ 40”
101 SMITH DION 207 WANTY – GROUPE GOBERT 23H 59′ 25” + 14′ 52”
102 BURGHARDT MARCUS 114 BORA – HANSGROHE 23H 59′ 26” + 14′ 53”
103 SIMON JULIEN 159 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23H 59′ 27” + 14′ 54”
104 VAN EMDEN JOS 168 TEAM LOTTO NL – JUMBO 23H 59′ 27” + 14′ 54”
105 ARASHIRO YUKIYA 192 BAHRAIN – MERIDA 23H 59′ 29” + 14′ 56”
106 ROOSEN TIMO 167 TEAM LOTTO NL – JUMBO 23H 59′ 53” + 15′ 20”
107 BAUER JACK 102 QUICK – STEP FLOORS 23H 59′ 53” + 15′ 20”
108 LAENGEN VEGARD STAKE 65 UAE TEAM EMIRATES 23H 59′ 56” + 15′ 23”
109 ZEITS ANDREY 59 ASTANA PRO TEAM 24H 00′ 02” + 15′ 29”
110 ZABEL RICK 129 TEAM KATUSHA ALPECIN 24H 00′ 02” + 15′ 29”
111 IRIZAR MARKEL 36 TREK – SEGAFREDO 24H 00′ 05” + 15′ 32”
112 COLBRELLI SONNY 197 BAHRAIN – MERIDA 24H 00′ 38” + 16′ 05”
113 HOWSON DAMIEN 85 ORICA – SCOTT 24H 00′ 41” + 16′ 08”
114 KNEES CHRISTIAN 4 TEAM SKY 24H 00′ 48” + 16′ 15”
115 GALLOPIN TONY 135 LOTTO SOUDAL 24H 00′ 57” + 16′ 24”
116 ATAPUMA JOHN DARWIN 62 UAE TEAM EMIRATES 24H 00′ 59” + 16′ 26”
117 FELLINE FABIO 34 TREK – SEGAFREDO 24H 01′ 04” + 16′ 31”
118 KÜNG STEFAN 44 BMC RACING TEAM 24H 01′ 04” + 16′ 31”
119 CATALDO DARIO 52 ASTANA PRO TEAM 24H 01′ 10” + 16′ 37”
120 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 58 ASTANA PRO TEAM 24H 01′ 14” + 16′ 41”
121 BODNAR MACIEJ 112 BORA – HANSGROHE 24H 01′ 19” + 16′ 46”
122 PETIT ADRIEN 176 DIRECT ENERGIE 24H 01′ 24” + 16′ 51”
123 LAMMERTINK MAURITS 126 TEAM KATUSHA ALPECIN 24H 01′ 40” + 17′ 07”
124 BENNATI DANIELE 23 MOVISTAR TEAM 24H 01′ 42” + 17′ 09”
125 DEGENKOLB JOHN 33 TREK – SEGAFREDO 24H 01′ 44” + 17′ 11”
126 VOECKLER THOMAS 171 DIRECT ENERGIE 24H 02′ 03” + 17′ 30”
127 KITTEL MARCEL 101 QUICK – STEP FLOORS 24H 02′ 38” + 18′ 05”
128 GRIVKO ANDRIY 54 ASTANA PRO TEAM 24H 03′ 00” + 18′ 27”
129 SABATINI FABIO 106 QUICK – STEP FLOORS 24H 03′ 16” + 18′ 43”
130 POLITT NILS 128 TEAM KATUSHA ALPECIN 24H 03′ 17” + 18′ 44”
131 VACHON FLORIAN 219 TEAM FORTUNEO – OSCARO 24H 03′ 27” + 18′ 54”
132 GENE YOHANN 175 DIRECT ENERGIE 24H 03′ 42” + 19′ 09”
133 BOLE GREGA 193 BAHRAIN – MERIDA 24H 03′ 51” + 19′ 18”
134 GRMAY TSGABU GEBREMARYAM 198 BAHRAIN – MERIDA 24H 03′ 52” + 19′ 19”
135 CURVERS ROY 144 TEAM SUNWEB 24H 04′ 14” + 19′ 41”
136 SINKELDAM RAMON 146 TEAM SUNWEB 24H 04′ 16” + 19′ 43”
137 DEMARE ARNAUD 71 FDJ 24H 04′ 21” + 19′ 48”
138 HAYMAN MATHEW 84 ORICA – SCOTT 24H 04′ 31” + 19′ 58”
139 THWAITES SCOTT 98 TEAM DIMENSION DATA 24H 04′ 35” + 20′ 02”
140 BOUHANNI NACER 151 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 24H 04′ 39” + 20′ 06”
141 GROENEWEGEN DYLAN 163 TEAM LOTTO NL – JUMBO 24H 04′ 52” + 20′ 19”
142 DE MARCHI ALESSANDRO 43 BMC RACING TEAM 24H 04′ 54” + 20′ 21”
143 MOINARD AMAËL 45 BMC RACING TEAM 24H 05′ 17” + 20′ 44”
144 BROWN NATHAN 184 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 24H 05′ 23” + 20′ 50”
145 LAPORTE CHRISTOPHE 154 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 24H 05′ 40” + 21′ 07”
146 SWIFT BEN 68 UAE TEAM EMIRATES 24H 05′ 42” + 21′ 09”
147 GRUZDEV DMITRIY 55 ASTANA PRO TEAM 24H 05′ 45” + 21′ 12”
148 MORENO BAZAN JAVIER 199 BAHRAIN – MERIDA 24H 06′ 00” + 21′ 27”
149 KRISTOFF ALEXANDER 125 TEAM KATUSHA ALPECIN 24H 06′ 04” + 21′ 31”
150 POLJANSKI PAWEL 117 BORA – HANSGROHE 24H 06′ 32” + 21′ 59”
151 EISEL BERNHARD 94 TEAM DIMENSION DATA 24H 06′ 46” + 22′ 13”
152 GREIPEL ANDRÉ 131 LOTTO SOUDAL 24H 07′ 17” + 22′ 44”
153 MC LAY DANIEL 211 TEAM FORTUNEO – OSCARO 24H 07′ 23” + 22′ 50”
154 VAN BAARLE DYLAN 189 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 24H 07′ 42” + 23′ 09”
155 PHINNEY TAYLOR 186 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 24H 07′ 53” + 23′ 20”
156 AMADOR ANDREY 22 MOVISTAR TEAM 24H 07′ 55” + 23′ 22”
157 SÜTTERLIN JASHA 28 MOVISTAR TEAM 24H 08′ 00” + 23′ 27”
158 SIEBERG MARCEL 138 LOTTO SOUDAL 24H 08′ 07” + 23′ 34”
159 RENSHAW MARK 97 TEAM DIMENSION DATA 24H 08′ 18” + 23′ 45”
160 SICARD ROMAIN 178 DIRECT ENERGIE 24H 08′ 32” + 23′ 59”
161 SENECHAL FLORIAN 158 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 24H 08′ 43” + 24′ 10”
162 HANSEN ADAM 136 LOTTO SOUDAL 24H 08′ 47” + 24′ 14”
163 KONOVALOVAS IGNATAS 75 FDJ 24H 09′ 01” + 24′ 28”
164 WAGNER ROBERT 169 TEAM LOTTO NL – JUMBO 24H 09′ 13” + 24′ 40”
165 DE GENDT THOMAS 134 LOTTO SOUDAL 24H 09′ 18” + 24′ 45”
166 CUMMINGS STEPHEN 93 TEAM DIMENSION DATA 24H 09′ 19” + 24′ 46”
167 BACKAERT FREDERIK 202 WANTY – GROUPE GOBERT 24H 09′ 37” + 25′ 04”
168 SCHÄR MICHAEL 47 BMC RACING TEAM 24H 09′ 57” + 25′ 24”
169 GOGL MICHAEL 35 TREK – SEGAFREDO 24H 10′ 04” + 25′ 31”
170 BOUDAT THOMAS 172 DIRECT ENERGIE 24H 10′ 05” + 25′ 32”
171 VERMOTE JULIEN 109 QUICK – STEP FLOORS 24H 10′ 39” + 26′ 06”
172 LEMOINE CYRIL 155 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 24H 10′ 54” + 26′ 21”
173 MARTIN TONY 121 TEAM KATUSHA ALPECIN 24H 10′ 56” + 26′ 23”
174 BONO MATTEO 63 UAE TEAM EMIRATES 24H 10′ 56” + 26′ 23”
175 TRENTIN MATTEO 108 QUICK – STEP FLOORS 24H 11′ 04” + 26′ 31”
176 PICHON LAURENT 217 TEAM FORTUNEO – OSCARO 24H 11′ 23” + 26′ 50”
177 BOZIC BORUT 194 BAHRAIN – MERIDA 24H 11′ 28” + 26′ 55”
178 VAN KEIRSBULCK GUILLAUME 208 WANTY – GROUPE GOBERT 24H 11′ 32” + 26′ 59”
179 KOZHATAYEV BAKHTIYAR 56 ASTANA PRO TEAM 24H 12′ 19” + 27′ 46”
180 GUARNIERI JACOPO 74 FDJ 24H 13′ 07” + 28′ 34”
181 CLAEYS DIMITRI 152 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 24H 14′ 16” + 29′ 43”
182 DOMONT AXEL 13 AG2R LA MONDIALE 24H 14′ 55” + 30′ 22”
183 CIMOLAI DAVIDE 72 FDJ 24H 15′ 34” + 31′ 01”
184 VENTER JACOBUS 99 TEAM DIMENSION DATA 24H 15′ 48” + 31′ 15”
185 TIMMER ALBERT 149 TEAM SUNWEB 24H 16′ 34” + 32′ 01”
186 SELIG RÜDIGER 119 BORA – HANSGROHE 24H 18′ 02” + 33′ 29”
187 SAGAN JURAJ 118 BORA – HANSGROHE 24H 18′ 07” + 33′ 34”
188 HOLLENSTEIN RETO 123 TEAM KATUSHA ALPECIN 24H 20′ 29” + 35′ 56”
189 HALLER MARCO 122 TEAM KATUSHA ALPECIN 24H 20′ 37” + 36′ 04”
190 DELAGE MICKAËL 73 FDJ 24H 23′ 46” + 39′ 13”
191 ROWE LUKE 8 TEAM SKY 24H 26′ 20” + 41′ 47”
192 LEEZER TOM 164 TEAM LOTTO NL – JUMBO 24H 26′ 58” + 42′ 25”
193 LE GAC OLIVIER 76 FDJ 24H 42′ 07” + 57′ 34”