fot. team Illuminate

Zwycięstwem Edvina Avili (Team Illuminate) zakończył się pierwszy etap Sibiu Cycling Tour. Kolumbijczyk został też nowym liderem wyścigu.

Pierwszy etap ze startu wspólnego w ramach rumuńskiej imprezy rozpoczynał się i kończył w Sibiu. Kolarze mieli do pokonania 211 kilometrów pagórkowatej trasy, przypominającą nieco wyścigi jednodniowe.

Po wielu próbach ataków, ostatecznie skuteczny odjazd przeprowadzili Moritz Fussnegger (0711) i Edwin Avila (Team Illuminate). Dobrze współpracujące duo zdołało zdobyć ponad 5 minut przewagi, lecz peleton prowadzony m.in. przez kolarzy CCC Sprandi Polkowice nie pozwalał im odjechać za daleko.

Do nieco większych przetasowań doszło dopiero na ostatnim z podjazdów. Tam Avila postanowił samotnie pokonywać kolejne kilometry, a w peletonie tempo podkręcili kolarze Androni Giocattoli. Praca podopiecznych Gianniego Savio nie była jednak zbyt skuteczna, bo prowadzący Kolumbijczyk, 15 kilometrów przed metą, miał prawie 3 minuty przewagi.

Ostatecznie Avila zdołał dojechać do mety przed peletonem co dało mu zarówno zwycięstwo etapowe, jak i koszulkę lidera. Grupa zasadnicza wpadła na metę 44 sekundy po zwycięzcy, a finisz z peletonu wygrał Eduard Grosu (Rumunia), który w finałowej rozgrywce pokonał Simone Ponziego (CCC Sprandi Polkowice).