© Tim De Waele/ Katusha Alpecin

Dwukrotny triumfator Tour de Suisse stanie na starcie naszego narodowego Touru po raz trzeci.

Wczoraj dobrą czasówką w Schaffhausen Słoweniec Simon Špilak potwierdził, że jest najlepszym zawodnikiem tegorocznego Tour de Suisse. Zawodnik Katusha – Alpecin po raz drugi w swojej karierze triumfował w tym wyścigu. Na swoim koncie ma także zwycięstwo w Tour de Romandie, co potwierdza, że szosy Szwajcarii zna jak własną kieszeń.

To był ciężki dzień i naprawdę wyczerpująca czasówka. Po rekonesansie trasy wydawało się, że nie będzie tak trudno. Okazało się, że największym moim rywalem w ciągu całego tygodnia była temperatura. Na szczęście wygrałem z nią i wszystkimi rywalami. Dziękuję mojej ekipie, bez której drugie zwycięstwo w Tour de Suisse nie byłoby możliwe.

– powiedział Špilak.

Słoweniec postanowił także, że w tym roku stanie ponownie na starcie Tour de Pologne:

Moim następnym celem jest Tour de Pologne. Od 2014 roku nie startuję w Wielkich Tourach i to była moja dobra decyzja. Preferuję krótsze wyścigi i tutaj chcę upatrywać swojej szansy na kolejne triumfy.

 

74. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 29 lipca – 4 sierpnia. Ściganie rozpocznie się w Krakowie i zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej.