fot. Axeon Hagens Berman

Sean Weide, oficer prasowy amerykańskiej drużyny Axeon Hagens Berman, zmarł niespodziewanie w wieku 49 lat. Został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Stanach Zjednoczonych.

O śmierci Seana Weide`a poinformowały jego córki, które napisały na Facebooku:

Księżniczki Seana z przkrością informują, że został on znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Jesteśmy przygnębione i zawsze będziemy za nim tęsknić. Damy znać, gdy będzie wiadomo, kiedy odbędzie się jego pogrzeb.

Sean Weide od wielu lat był członkiem kolarskiej społeczności, a w przeszłości pracował w drużynach BMC Racing Team, Team Type 1 i wielu innych. Kolarze i osoby związane z kolarstwem wyrażają smutek z powodu odejścia Weide`a oraz dzielą się wspomnieniami na temat jego osoby, a rodzinie i przyjaciołom składają kondolencje.

Opuściłeś nas zbyt szybko, przyjacielu. Praca z tobą była przywilejem i błogosławieństwem, a zwłaszcza możliwość nazywania ciebie przyjacielem. Nie znam kogoś, kto pała większą pasją do kolarstwa, ale przede wszystkim byłeś oddanym ojcem, dlatego moje wyrazy współczucia płyną przede wszystkim do twoich księżniczek. Będziemy za tobą tęsknić i pamiętać o tobie. Spoczywaj w pokoju

– napisał Brent Bookwalter, kolarz BMC.

Jest to bardzo trudny czas dla amerykańskiej kuźni kolarskich talentów. W kwietniu, wskutek obrażeń odniesionych w kraksie na wyścigu Tour of Gila, zmarł Chad Young, który 8 czerwca skończyłby 22 lata.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments