Etixx Quick Step

Utalentowany Amerykanin nadal nie jest gotowy na powrót do profesjonalnego ścigania. Jego miejsce w Hagens Berman Axeon zajmie Sean Bennett.

Jeden z najzdolniejszych kolarzy młodego pokolenia, Adrien Costa ma na swoim koncie już wiele doskonałych wyników. Amerykanin wygrywał Le Tour de Bretagne Cycliste trophée harmonie Mutuelle, a na prestiżowym Tour de l’Avenir zajmował trzecie miejsce. Świetnie pokazywał się także w dorosłej stawce, kiedy na Tour of Utah był drugi.

Niestety Costa nie zdołał się otrząsnąć po śmiertelnym wypadku swojego kolegi Chada Younga i od kwietnia 2017 roku nie ściga się. Powrót miał nastąpić w tym sezonie, ale Amerykanin podjął inną decyzję.

Nie jestem jeszcze gotowy do powrotu, a nie chcę zabierać nikomu szansy jazdy w zespole. Dla mnie najważniejsza jest rywalizacja na 100 procent, a tego nie mogę póki co zaoferować ekipie. Szukam innych priorytetów w życiu, ale miejsce na jazdę na rowerze i inne sporty zapewne się znajdzie.

Chcę bardzo podziękować swojemu zespołowi, że był w stosunku do mnie tak bardzo elastyczny. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mógł im się odwdzięczyć moją jazdą

– oświadczył Adrien Costa.

Axel Merckx postanowił, że miejsce Costy w jego drużynie zajmie Sean Bennett z CCB Foundation-Sicleri Cycling Team.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments