Axeon Hagens Berman

Młodzieżowy zespół ze Stanów Zjednoczonych pozostanie wierny swojej filozofii wychowywania kolarzy do lat 23, ale chce sobie zapewnić możliwość walki w ważniejszych wydarzeniach.

Awans do drugiej dywizji, pomimo pozostania “U-23 development team” (drużyną rozwijającą kolarzy mających mniej niż 23 lata), może zapewnić większe wsparcie od Steve’a W. Bermana i jego firmy Hagens Berman Sobol Shapiro LLP. Od nowego sezonu ekipa zmieni więc nazwę na Hagens Berman Axeon.

Dodatkowa inwestycja pozwoli zespołowi kontynuować tradycję wyławiania i rozwijania młodych, utalentowanych kolarzy z poziomu amatorskiego na najwyższy. W ostatnich dziewięciu sezonach wysłaliśmy do WorldTour 22 zawodników. Wierzymy, że nasz program jest jedyny w swoim rodzaju i bardzo ważny dla przyszłości sportu. Pozostaniemy w Stanach Zjednoczonych, 60% składu będzie amerykańskie. 

– powiedział Axel Merckx, menedżer generalny ekipy.

Aktualnie w składzie Axeon Hagens Berman jeżdżą kolarze z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii, Ekwadoru i Australii. Zespół został założony w 2009 roku i od początku jest projektem Merckxa. W przeszłości drogę z tej drużyny do WorldTour pokonywali Lawson Craddock, Taylor Phinney, Joe Dombrowski, Ben King, Jasper Stuyven, Tao Geoghegan Hart, Gregory Daniel, Sam Bewley, Bjorn Selander, Jesse Sergent, Alex Dowsett, Tim Roe, Nathan Brown, Dale Parker, Carter Jones, George Bennett, Ian Boswell, Antoine Duchesne, Clement Chevrier, Nathan Van Hooydonck, Ruben Zepuntke czy Ruben Guerreiro.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments