Fot. Team Sunweb

Francuz Warren Barguil wyleczył już kontuzję miednicy, której doznał w kraksie na drugim etapie wyścigu Tour de Romandie. Po tak długiej przerwie od ścigania, drużyna nie oczekuje od niego zwycięstw, ale o dobre miejsca na etapach dla sprinetrów powalczy 22-letni niemiecki sprinter Phil Bauhaus.

Co ciekawe, w składzie Team Sunweb znalazł się Chad Haga, który był jednym z kluczowych pomocników Toma Dumoulina w Giro d`Italia. W „Delfinacie” Amerykanin będzie wspierał Warrena Barguila.

Phil Bauhaus, który nastawia się na rywalizację z najszybszymi kolarzami w peletonie, także wziął udział w setnej edycji Giro d`Italia, ale wycofał się na siedemnastym etapie z powodu zmęczenia. Od tej pory wykonał niezbędną pracę z trenerem Mortenem Bennekou, by poprawić rezultaty uzyskane w „różowym wyścigu” (Niemiec trzykrotnie zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce).

Nie możemy się doczekać ekscytujących wyzwań, które czekają nas na etapach wyścigu Critérium du Dauphiné. Cieszymy się także z powrotu Warrena po poważnej kraksie. Sam fakt, że wraca tak szybko już jest zwycięstwem, więc w tym wyścigu jego głównym celem będzie złapanie rytmu ścigania. Drużyna ma za zadnie wspierać Phila, który pokazał na Giro, że jest w stanie konkurować z najlepszymi na finiszach

– powiedział Morten Bennekou.

25-letni Warren Barguil zadebiutował w Critérium du Dauphiné w 2013 roku, ale później chętniej startował w Tour de Suisse, w którym to wyścigu w zeszłym roku był trzeci. W tym sezonie liderem Team Sunweb w szwajcarskiej „etapówce” będzie zwycięzca Giro d`Italia 2017 Tom Dumoulin, by Barguil mógł wziąć udział w próbie generalnej przed Tour de France. Francuz ma w tym roku na koncie dwadzieścia pięć dni wyścigowych, a jego najlepszym rezultatem jest ósme miejsce w klasyfikacji generalnej Paryż-Nicea.

Pełny skład Team Sunweb na Critérium du Dauphiné 2017: Warren Barguil (Fra), Phil Bauhaus (Ger), Bert De Backer (Bel), Johannes Fröhlinger (Ger), Chad Haga (USA), Chris Hamilton (Aus), Lennard Hofstede (Ned) and Sam Oomen (Ned).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments