Fot. AG2R

Po sześciotygodniowej przerwie, Romain Bardet weźmie udział w Criterium du Dauphine. Po szóstym miejscu w Liege – Bastogne – Liege Francuz jest głodny ścigania i z niecierpliwością czeka na zbliżający się wielkimi krokami Tour de France.

W celu zbudowania formy, Bardet wraz z kolegami pojechał na 16-dniowy obóz wysokogórski do Sierra Nevada.

Podczas treningów czułem się dobrze, ale spotkał nas przykry incydent. W trakcie jednego z nich mój kolega Mikel Cherel upadł, przez co nie będzie mógł wystartować w „wielkiej pętli”

– powiedział lider francuskiej drużyny.

Podczas Tour de France wspomnianego Cherela zastąpi Julien Duval.

W Hiszpanii przejechaliśmy 1300 kilometrów i pokonaliśmy 27000 metrów przewyższeń. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, a atmosfera w drużynie była bardzo dobra.

– dodał Bardet.

Ostatni sprawdzian przed Tour de France wyłoni kluczowych pomocników kolarza urodzonego w Brioude. W Delfinacie obok lidera ekipy pojadą m.in. młody Pierre Latour, oraz doświadczony Alexis Vuillermoz.

Critérium du Dauphiné to ważny wyścig, ponieważ jest ostatnim sprawdzianem przed Grande Boucle. Rok temu byłem tutaj drugi, przegrywając nieznacznie z Chrisem Froomem (Team Sky). Jak co roku poziom rywalizacji będzie bardzo wysoki. Musimy pojechać mądrze taktycznie, aby nie stracić czasu do najlepszych. Ten tydzień będzie dla nas bardzo ważny, ponieważ możemy potwierdzić, że jesteśmy mocną drużyną. Mamy jednak nadzieję, że szczyt formy nadejdzie w lipcu.

– zakończył lider francuskiej drużyny.

Skład AG2R na Criterium du Dauphine (4-11 czerwca): Romain Bardet, Axel Domont, Cyril Gautier, Pierre Latour, Oliver Naesen, Alexis Vuillermoz, Julien Duval, Samuel Dumoulin.