An Post Chain Reaction

Matthew Teggart (An Post Chain Reaction) wygrał trzeci etap An Post Rás. Nowym liderem został Dennis Bakker (Delta Cycling Rotterdam).

Trzeciego dnia An Post Rás na kolarzy czekał dość pagórkowaty etap z Newport do Bundoran o długości 149 kilometrów.

Po kilku atakach na czele kręciła grupka aż 18 zawodników, która przez dłuższy czas dyktowała bardzo mocne tempo. Na jedynej lotnej premii najszybszy był Damien Shaw (An Post Chain Reaction). Pagórki po koniec etapu spowodowały, że na prowadzeniu było coraz mniej kolarzy.

W walce o etapowe zwycięstwo uczestniczyła ostatecznie uciekająca grupa. Najwięcej sił na sprint zachował Matthew Teggart (An Post Chain Reaction). Drugi był Ian Bibby (JLT Condor), a trzeci Stéphane Poulhies (Equipe Cycliste Armée de Terre).

Nowym liderem został Dennis Bakker (Delta Cycling Rotterdam). Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction) w generalce spadł na 28. miejsce.

Wyniki trzeciego etapu (TOP 20):

1 Matthew Teggart (Irl) An Post – Chainreaction 3:06:08
2 Ian Bibby (GBr) JLT – Condor 0:00:00
3 Stéphane Poulhiès (Fra) Armée de Terre 0:00:00
4 Dennis Bakker (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:00
5 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:00
6 Philip Lavery (Irl) 0:00:00
7 Darragh O’Mahony (Irl) Nationalmannschaft Irland 0:00:00
8 Damien Shaw (Irl) An Post – Chainreaction 0:00:00
9 Ike Groen (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:00
10 Sean McKenna (Irl) An Post – Chainreaction 0:00:00
11 Troels Rønning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:00
12 James Gullen (GBr) JLT – Condor 0:00:00
13 Žiga Rucigaj (Slo) Rog – Ljubljana 0:00:19
14 Sam Welsford (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:01:00
15 Mitchell Mulhern (Aus) Delta Cycling Rotterdam 0:01:00
16 Robert-Jon McCarthy (Irl) JLT – Condor 0:01:02
17 George Atkins (GBr) Bike Channel – Canyon 0:01:02
18 Daire Feeley (Irl) 0:01:02
19 Anthony Walsh (Irl) 0:01:02
20 Morgan Kneisky (Fra) Armée de Terre 0:01:02

32 Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction) 0:02:41

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie (TOP 10):

1 Dennis Bakker (Ned) Delta Cycling Rotterdam 9:35:47
2 Stéphane Poulhiès (Fra) Armée de Terre 0:00:22
3 Matthew Teggart (Irl) An Post – Chainreaction 0:00:22
4 Darragh O’Mahony (Irl) Nationalmannschaft Irland 0:00:22
5 Ian Bibby (GBr) JLT – Condor 0:00:22
6 Troels Rønning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:22
7 Ike Groen (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:22
8 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:22
9 Philip Lavery (Irl) 0:00:22
10 Damien Shaw (Irl) An Post – Chainreaction 0:00:22

28 Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction) 0:02:41