Tour of California

Katie Hall (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team) wygrała królewski etap i została nową liderką Amgen Breakaway from Heart Disease Women’s Race empowered with SRAM.

Drugi etap Amgen Breakaway from Heart Disease Women’s Race empowered with SRAM także rozgrywany był wokół South Lake Tahoe, lecz był zdecydowanie cięższy. Panie miały do przejechania tylko 108 kilometrów, ale oprócz dość ciężkiego finiszu wcześniej czekały na nie dwa trudne podjazdy.

Na pierwszy atak zdecydowała się Juliette Labous (Team Sunweb), jednak już po 40 kilometrach ścigania Francuzka została wchłonięta przez grupę. Peleton mocno się podzielił na rantach i kilka zawodniczek straciło szanse na walkę o etapowe zwycięstwo.

Na podjeździe Daggett Summit (12,6 km długości; 6,1 % średniego nachylenia) mocne tempo podyktowała Karol-ann Canuel (Boels – Dolmans Cycling Team). 3 kilometry przed szczytem zaatakowała Katie Hall (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team), a na kole Amerykanki jechała Anna van der Breggen (Boels – Dolmans Cycling Team). Za tą dwójką kręciło siedem zawodniczek: Megan Guarnier (Boels – Dolmans), Tayler Wiles i Ruth Winder (obie UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team), Coryn Rivera (Sunweb), Arlenis Sierra (Astana Women’s Team), Kristabel Doebel-Hickok (Cylance Pro Cycling) i Martina Ritter (Drops).

Na szczycie pierwsza zameldowała się Hall, ale zjazd na atak wykorzystał van der Breggen. Dość szybko uzyskała kilka sekund przewagi. Aktualna mistrzyni Europy została doścignięta przez Amerykankę 800 metrów przed metą.

Zawodniczka UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team szybko skontrowała Holenderkę i samotnie pomknęła w stronę mety. Hall nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i przejęcia żółtej koszulki liderki!

Druga była van der Breggen, a trzecia Kristabel Doebel-Hickok (Cylance Pro Cycling). Na 29. miejscu dzisiejszą rywalizację zakończyła Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling).

Wyniki drugiego etapu:

1 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 3:09:56
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:21
3 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:37
4 Ruth Winder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:37
5 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:49
6 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:00:49
7 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:49
8 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:49
9 Tayler Wiles (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:58
10 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:01:05
11 Martina Ritter (AUT) Drops 0:01:08
12 Leah Thomas (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:01:13
13 Katerina Nash (Cze) Team Illuminate 0:01:16
14 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:19
15 Lex Albrecht (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:56
16 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling 0:02:04
17 Dani King (GBr) Cylance Pro Cycling 0:02:04
18 Sofie De Vuyst (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:02:04
19 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman – Supermint 0:02:10
20 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:02:20
21 Kathryn Buss (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:26
22 Anna Christian (GBr) Drops 0:02:33
23 Abigail Mickey (USA) Colavita – Bianchi 0:02:43
24 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:03:37
25 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:39
26 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:03:43
27 Hannah Payton (GBr) Drops 0:03:44
28 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:03:44
29 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:03:44
30 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:03:50
31 Rushlee Buchanan (NZl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:03:58
32 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:03:58
33 Jasmin Glaesser (Can) Sho-Air – TWENTY20 0:04:11
34 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:04:26
35 Breanne Nalder (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:05:45
36 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:06:38
37 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:07:12
38 Caitlin Laroche (USA) Rally Cycling 0:07:13
39 Stefanie Sydlik (USA) Nationalmannschaft USA 0:07:32
40 Kelly Catlin (USA) Rally Cycling 0:08:37
41 Lauren Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:08:37
42 Katherine Maine (Can) Rally Cycling 0:08:37
43 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:08:37
44 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:08:37
45 Shayna Powless (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:08:37
46 Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:08:37
47 Elizabeth Williams (Aus) Hagens Berman – Supermint 0:08:37
48 Megan Alderete (USA) Hagens Berman – Supermint 0:08:37
49 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:08:37
50 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman – Supermint 0:08:37
51 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:08:37
52 Lara Vieceli (Ita) Astana Women’s Team 0:08:37
53 Lindsay Myers (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:08:37
54 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:08:37
55 Claire Rose (GBr) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:08:37
56 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:08:37
57 Jennifer Luebke (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:08:53
58 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:09:20
59 Jip Van Den Bos (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:09:31
60 Emma White (USA) Rally Cycling 0:09:31
61 Peta Mullens (Aus) Hagens Berman – Supermint 0:09:31
62 Lauretta Hanson (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:09:31
63 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:11:01
64 Hannah Arensman (USA) Nationalmannschaft USA 0:11:18
65 Mikayla Harvey (NZl) Team Illuminate 0:11:18
66 Georgia Catterick (NZl) Team Illuminate 0:11:18
67 Amber Pierce (USA) Colavita – Bianchi 0:11:48
68 Whitney Allison (USA) Colavita – Bianchi 0:11:48
69 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:12:11
70 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:12:11
71 Erica Allar (USA) Rally Cycling 0:12:11
72 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:12:16
73 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:12:31
74 Mandy Heintz (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:12:43
75 Michaela Drummond (NZl) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:12:43
76 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling 0:12:57
77 Amelie Rivat (Fra) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:14:25
78 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:14:42
79 Marie-Soleil Blais (Can) Team Illuminate 0:14:42
80 Hanna Muegge (GER) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:16:44
81 Bryony Van Velzen (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:16:52
82 Allison Arensman (USA) Nationalmannschaft USA 0:17:59
83 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:17:59
84 Sofia Arreola (Mex) Sho-Air – TWENTY20 0:21:25
DNF Alexandra Millard (USA) Team Illuminate
DNF Gillian Ellsay (Can) Colavita – Bianchi
DNF Lindsay Bayer (USA) Hagens Berman – Supermint

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 6:13:54
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:03
3 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:29
4 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:33
5 Ruth Winder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:37
6 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:00:40
7 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:53
8 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:59
9 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:01:17
10 Martina Ritter (AUT) Drops 0:01:26
11 Tayler Wiles (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:38
12 Leah Thomas (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:01:42
13 Katerina Nash (Cze) Team Illuminate 0:01:43
14 Lex Albrecht (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:03
15 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:09
16 Sofie De Vuyst (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:02:18
17 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling 0:02:19
18 Dani King (GBr) Cylance Pro Cycling 0:02:25
19 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman – Supermint 0:02:33
20 Kathryn Buss (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:06
21 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:03:08
22 Anna Christian (GBr) Drops 0:03:15
23 Abigail Mickey (USA) Colavita – Bianchi 0:03:36
24 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:57
25 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:04:06
26 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:04:27
27 Hannah Payton (GBr) Drops 0:04:46
28 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:04:52
29 Jasmin Glaesser (Can) Sho-Air – TWENTY20 0:04:59
30 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:05:00
31 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:05:11
32 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:05:11
33 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:05:19
34 Rushlee Buchanan (NZl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:05:19
35 Breanne Nalder (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:06:52
36 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:08:05
37 Stefanie Sydlik (USA) Nationalmannschaft USA 0:08:25
38 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:08:25
39 Caitlin Laroche (USA) Rally Cycling 0:08:26
40 Lara Vieceli (Ita) Astana Women’s Team 0:09:09
41 Kelly Catlin (USA) Rally Cycling 0:09:10
42 Megan Alderete (USA) Hagens Berman – Supermint 0:09:25
43 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:09:30
44 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:09:30
45 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:09:34
46 Jennifer Luebke (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:09:39
47 Shayna Powless (USA) Sho-Air – TWENTY20 0:09:55
48 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:10:01
49 Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:10:04
50 Elizabeth Williams (Aus) Hagens Berman – Supermint 0:10:04
51 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:10:04
52 Emma White (USA) Rally Cycling 0:10:06
53 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman – Supermint 0:10:24
54 Lindsay Myers (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:10:26
55 Katherine Maine (Can) Rally Cycling 0:10:27
56 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:10:32
57 Peta Mullens (Aus) Hagens Berman – Supermint 0:10:33
58 Claire Rose (GBr) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:10:41
59 Jip Van Den Bos (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:10:58
60 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:11:55
61 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:11:58
62 Mikayla Harvey (NZl) Team Illuminate 0:12:20
63 Lauren Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:13:00
64 Georgia Catterick (NZl) Team Illuminate 0:13:13
65 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:13:18
66 Hannah Arensman (USA) Nationalmannschaft USA 0:13:22
67 Lauretta Hanson (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:13:54
68 Michaela Drummond (NZl) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:14:10
69 Amber Pierce (USA) Colavita – Bianchi 0:14:17
70 Whitney Allison (USA) Colavita – Bianchi 0:14:17
71 Mandy Heintz (USA) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:14:52
72 Erica Allar (USA) Rally Cycling 0:14:52
73 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:15:13
74 Marie-Soleil Blais (Can) Team Illuminate 0:16:05
75 Amelie Rivat (Fra) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:16:36
76 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:17:21
77 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:17:43
78 Hanna Muegge (GER) Visit Dallas – DNA Pro Cycling 0:18:29
79 Bryony Van Velzen (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:19:03
80 Allison Arensman (USA) Nationalmannschaft USA 0:19:54
81 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:20:03
82 Sofia Arreola (Mex) Sho-Air – TWENTY20 0:22:52
83 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:23:40
84 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling 0:24:22

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments