Ezra Shaw/Getty Images for AEG

Arlenis Sierra (Astana Womens Team) wygrała ostatni etap AMGEN Tour of California. Klasyfikacja generalna dla Katie Hall (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team), trzecia Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing).

Trzeci, a zarazem ostatni etap Amgen Tour of California Women’s Race empowered with SRAM liczył tylko 70 kilometrów, a panie ścigały się na rundach w Sacramento.

Swoich sił w krótkich atakach próbowały między innymi Ruth Winder (Team Sunweb) czy Shannon Malseed (Team TIBCO -SVB), ale peleton cały czas starał się kontrolować sytuację. Właśnie Malseed wygrała jedyną dzisiaj lotną premię.

Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najszybsza okazała się Kubanka Arlenis Sierra (Astana Womens Team). Kolejne miejsca zajęły Alexis Ryan (Canyon SRAM Racing) i Emma White (Rally Cycling Women).

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Katie Hall (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team), a trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing).

Wyniki ostatniego etapu :

1 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 1:37:32
2 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing 0:00:00
3 Emma White (USA) Rally Cycling 0:00:00
4 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:00
5 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
6 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
7 Jennifer Valente (USA) TWENTY20 p/b Sho – Air 0:00:00
8 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
9 Sara Bergen (Can) Rally Cycling 0:00:00
10 Lauretta Hanson (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
11 Lily Williams (USA) Hagens Berman – Supermint 0:00:00
12 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink 0:00:00
13 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
14 Manon Lloyd (GBr) Trek – Drops 0:00:00
15 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
16 Diana Carolina Peñuela Martinez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
17 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
18 Lizbeth Yareli Salazar Vazquez (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
19 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
20 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
21 Marcela Elizabeth Prieto Castañeda (Mex) Swapit Agolico 0:00:00
22 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:00:00
23 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:00
24 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling 0:00:00
25 Erica Magnaldi (Ita) BePink 0:00:00
26 Leah Thomas (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
27 Grace Brown (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
28 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:00:00
29 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:00
30 Erica Allar (USA) Rally Cycling 0:00:00
31 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon SRAM Racing 0:00:00
32 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
33 Starla Teddergreen (USA) Hagens Berman – Supermint 0:00:00
34 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:00:00
35 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
36 Rebecca Beaumont (Can) Team Illuminate 0:00:00
37 Sara Poidevin (Can) Rally Cycling 0:00:00
38 Jennifer Luebke (USA) Hagens Berman – Supermint 0:00:00
39 Lucy Garner (GBr) Wiggle – High5 0:00:00
40 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
41 Grace Anderson (NZl) Team Illuminate 0:00:00
42 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:00
43 Mikayla Harvey (NZl) Team Illuminate 0:00:00
44 Blanca Liliana Moreno Canchon (Col) Astana Women’s Team 0:00:00
45 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:00
46 Jasmin Duehring (Can) TWENTY20 p/b Sho – Air 0:00:00
47 Elizabeth Banks (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
48 Tereza Medvedova (Svk) BePink 0:00:00
49 Elizabeth Holden (GBr) Trek – Drops 0:00:00
50 Shoko Kashiki (Jpn) Team Illuminate 0:00:00
51 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman – Supermint 0:00:00
52 Whitney Allison (USA) Hagens Berman – Supermint 0:00:00
53 Allie Dragoo (USA) TWENTY20 p/b Sho – Air 0:00:00
54 Katherine Compton (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
55 Maria Jose Vargas Barrientos (CRc) Swapit Agolico 0:00:00
56 Megan Guarnier (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
57 Stephanie Roorda (Can) TWENTY20 p/b Sho – Air 0:00:00
58 Paola Andrea Muñoz Grandon (Chi) Swapit Agolico 0:00:00
59 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:00
60 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:13
61 Ruth Winder (USA) Team Sunweb 0:00:13
62 Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico 0:00:19
63 Jennifer Wheeler (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:19
64 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:00:19
65 Margot Clyne (USA) TWENTY20 p/b Sho – Air 0:00:23
66 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:00:23
67 Yusseli Mendivil Soto (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:00:29
68 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:29
69 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:29
70 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:00:29
71 Katherine Maine (Can) Rally Cycling 0:00:29
72 Lisa Morzenti (Ita) BePink 0:00:39
73 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:39
74 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:39
75 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman – Supermint 0:00:39
76 Lauren Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:27
77 Lexie Millard (USA) Team Illuminate 0:09:00
DNF Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing
DNS Mayra Del Rocio Rocha Guerrero (Mex) Nationalmannschaft Mexiko

Końcowa klasyfikacja generalna :

1 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 7:51:11
2 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:29
3 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon SRAM Racing 0:01:07
4 Erica Magnaldi (Ita) BePink 0:01:12
5 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:16
6 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:01:20
7 Sara Poidevin (Can) Rally Cycling 0:01:43
8 Leah Thomas (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:02:24
9 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:02:28
10 Marcela Elizabeth Prieto Castañeda (Mex) Swapit Agolico 0:02:31
11 Blanca Liliana Moreno Canchon (Col) Astana Women’s Team 0:02:39
12 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling 0:02:47
13 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:20
14 Sara Bergen (Can) Rally Cycling 0:03:21
15 Grace Anderson (NZl) Team Illuminate 0:03:21
16 Jasmin Duehring (Can) TWENTY20 p/b Sho – Air 0:03:21
17 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:03:21
18 Diana Carolina Peñuela Martinez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:03:26
19 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:26
20 Megan Guarnier (USA) Nationalmannschaft USA 0:03:29
21 Ruth Winder (USA) Team Sunweb 0:03:42
22 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:04:37
23 Lauren Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:05:17
24 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:05:36
25 Whitney Allison (USA) Hagens Berman – Supermint 0:06:02
26 Margot Clyne (USA) TWENTY20 p/b Sho – Air 0:06:21
27 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:07:03
28 Allie Dragoo (USA) TWENTY20 p/b Sho – Air 0:07:20
29 Jennifer Luebke (USA) Hagens Berman – Supermint 0:07:34
30 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:07:58
31 Emma White (USA) Rally Cycling 0:08:26
32 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing 0:08:31
33 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:08:37
34 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman – Supermint 0:08:37
35 Shoko Kashiki (Jpn) Team Illuminate 0:09:28
36 Mikayla Harvey (NZl) Team Illuminate 0:09:30
37 Rebecca Beaumont (Can) Team Illuminate 0:09:34
38 Grace Brown (Aus) Wiggle – High5 0:09:45
39 Andrea Ramírez Fregoso (Mex) Swapit Agolico 0:09:53
40 Maria Jose Vargas Barrientos (CRc) Swapit Agolico 0:09:53
41 Brenda Andrea Santoyo Perez (Mex) Swapit Agolico 0:10:21
42 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:10:33
43 Elizabeth Holden (GBr) Trek – Drops 0:10:54
44 Lily Williams (USA) Hagens Berman – Supermint 0:13:37
45 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:13:38
46 Jennifer Valente (USA) TWENTY20 p/b Sho – Air 0:13:40
47 Lauretta Hanson (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:13:40
48 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink 0:13:40
49 Elizabeth Banks (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:13:40
50 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:13:53
51 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:13:59
52 Stephanie Roorda (Can) TWENTY20 p/b Sho – Air 0:14:08
53 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:14:19
54 Yusseli Mendivil Soto (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:14:37
55 Lizbeth Yareli Salazar Vazquez (Mex) Swapit Agolico 0:15:04
56 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:15:48
57 Starla Teddergreen (USA) Hagens Berman – Supermint 0:16:15
58 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing 0:16:16
59 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:16:25
60 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:16:31
61 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:16:38
62 Manon Lloyd (GBr) Trek – Drops 0:16:42
63 Jennifer Wheeler (USA) Nationalmannschaft USA 0:16:43
64 Katherine Maine (Can) Rally Cycling 0:16:53
65 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman – Supermint 0:16:54
66 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:17:04
67 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:17:04
68 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:17:43
69 Katherine Compton (USA) Nationalmannschaft USA 0:18:21
70 Tereza Medvedova (Svk) BePink 0:19:19
71 Erica Allar (USA) Rally Cycling 0:20:47
72 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:22:33
73 Lexie Millard (USA) Team Illuminate 0:22:40
74 Paola Andrea Muñoz Grandon (Chi) Swapit Agolico 0:25:59
75 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:27:46
76 Lisa Morzenti (Ita) BePink 0:27:58
77 Lucy Garner (GBr) Wiggle – High5 0:28:10