WM3 Pro Cycling

Słynna Holenderka zwyciężyła w Trofee Maarten Wynants po sprincie z peletonu.

Kobiecy klasyk Trofee Maarten Wynants liczył 120 kilometrów i był rozgrywany na 12 dość łatwych rundach wokół Helchteren.

Od samego początku pojawiło się bardzo wiele ataków, ale długo nikomu nie udawało się odjechać od peletonu. Mocne tempo sprawiło, że na kolejnych kilometrach stawka szczuplała. Wreszcie, po 50km, do przodu wyrwała bardzo mocna piątka: Marianne Vos (WM3 Pro Cycling), Maria Giulia Confalonieri (Lensworld-Kuota), Isabelle Beckers (Lotto-Soudal Ladies), Eva Buurman (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team) i Eugenie Duval (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

Wydawało się, że czołówka może utrzeć nosa peletonowi i dojechać, ale ostatecznie grupy zorganizowały pogoń i dogoniły uciekinierki po 30km. Kolejne akcje nie znajdowały powodzenia – jedynie Lisa Kullmer (D.VELOP Cloud Cycle) przez chwilę była na czele, ale i ona uznała wyższość peletonu.

O wygranej zdecydował więc sprint, w którym najlepsza była Marianne Vos (WM3 Pro Cycling). Holenderka wyprzedziła wcześniejszą towarzyszkę ucieczki Marię Giulię Confalonieri (Lensworld-Kuota) i Roxanne Fournier (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

TOP10:

1 Marianne Vos (Ned) WM3 Energie 2:45:28
2 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld +0:00
3 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg +0:00
4 Roxane Fpurnier (Fra) FDJ +0:00
5 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld-Kuota +0:00
6 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Kuota +0:00
7 Anouska Koster (Ned) WM3 Energie +0:00
8 Emily Nelson (GBr) +0:00
9 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal +0:00
10 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen +0:00

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments