Team Movistar

Doświadczony Hiszpan wygrał 30. edycję Vuelta Ciclista Comunidad de Madrid. Na ostatnim etapie triumfował Jasha Sutterlin (Movistar).

Niespełna 100 kilometrów na rundach wokół Madrytu mieli do pokonania kolarze na ostatnim etapie hiszpańskiego wyścigu. Runda miała niespełna 6 kilometrów i usytuowany był na niej dość stromy podjazd.

Na początku etapu od peletonu oderwała się siódemka w składzie Rafael Reis (Caja Rural – Seguros RGA), Ricardo Vilela (Manzana Postobon), Pablo Torres (Burgos-BH), Mikel Bizkarra, Oscar Rodriguez (Euskadi Basque Country – Murias), Omar Mendoza (Equipo Bolivia) i Daniel Sanchez (Radio Popular Boavista). Niedługo potem doskoczyła do nich para Ivan Martinez (Equipo Bolivia) i Oscar Sanchez (Dare Viator Partizan).

Szybkie tempo sprawiło, że liczebność grupki powoli spadała, a ostatecznie peleton przejął stery na ostatnim okrążeniu. Jak można się było spodziewać doszło do sprintu i zdecydowanie najszybszy był Jasha Sutterlin (Movistar), który wyprzedził Juana Jose Lobato (Hiszpania) i Eduarda Pradesa (Caja Rural Seguros RGA). Piąty na mecie był Oscar Sevilla (Medellin Inder), a siódmy Raul Alarcon (W52/FC Porto). Dzięki wyższej lokacie doświadczony kolarz wyprzedził swojego rodaka w klasyfikacji generalnej i triumfował w Vuelta a la Comunidad de Madrid.

Wyniki:

1 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 2:14:29
2 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:00:00
3 Eduard Prades Reverter (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
4 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Movistar Team 0:00:00
5 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Medellin – Inder 0:00:00
6 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
7 Raúl Alarcón Garcia (Esp) W52 – FC Porto 0:00:00
8 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
9 Mamyr Stash (Rus) Lokosphinx 0:00:00
10 Albert Torres Barcelo (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:00:00
11 Sergei Shilov (Rus) Lokosphinx 0:00:00
12 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
13 Marvin Orlando Angarita Reyes (Col) Equipo Bolivia 0:00:00
14 Daniel Freitas (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
15 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
16 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx 0:00:00
17 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
18 Fernando Grijalba (Esp) Kuwait – Cartucho.es 0:00:00
19 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
20 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
21 Xuban Errazkin Perez (Esp) RP – Boavista 0:00:00
22 Awet Ghebremedhin Andemeskel (Eri) Kuwait – Cartucho.es 0:00:00
23 Jason Christie (NZl) Team Sapura Cycling 0:00:00
24 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:00:00
25 Eloy Teruel Rovira (Esp) Team Sapura Cycling 0:00:00
26 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:00:00
27 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:00:00
28 Rafael Marquez Raigon (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:00:00
29 Ibai Salas Zorrozua (Esp) Burgos – BH 0:00:00
30 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
31 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
32 David Rodrigues (Por) RP – Boavista 0:00:00
33 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:00:00
34 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Esp) Kuwait – Cartucho.es 0:00:00
35 Manuel Antures Amaro (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
36 Wilmar Jahir Perez Muñoz (Col) Team Sapura Cycling 0:00:00
37 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx 0:00:00
38 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Medellin – Inder 0:00:00
39 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
40 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx 0:00:00
41 Axel Costa Soria (Arg) Kuwait – Cartucho.es 0:00:00
42 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
43 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin – Inder 0:00:00
44 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
45 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Medellin – Inder 0:00:00
46 Urko Berrade Fernandez (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:00:00
47 Muhamad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling 0:00:00
48 Alejandro Regueiro Perez (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:00:00
49 Davide Rebellin (Ita) Kuwait – Cartucho.es 0:00:00
50 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:00:00
51 Pablo Guerrero Bonilla (Esp) RP – Boavista 0:00:00
52 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team 0:00:00
53 Igor Merino Kortazar (Esp) Burgos – BH 0:00:00
54 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
55 Victor Etxebarria Carrasco (Esp) RP – Boavista 0:00:00
56 Gilber Zurita (Bol) Equipo Bolivia 0:00:00
57 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
58 Gregory Obando Brenes (CRc) Inteja Dominican Cycling Team 0:00:00
59 Carlos Antonio Jimenez Lozano (Esp) Equipo Bolivia 0:00:00
60 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
61 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
62 Alvaro Robredo Crespo (Esp) Burgos – BH 0:00:13
63 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:13
64 Julian Barrientos (Arg) Equipo Bolivia 0:00:13
65 Nuno Meireles (Por) Equipo Bolivia 0:00:13
66 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:16
67 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 0:00:16
68 Victor Niño Corredor (Col) Team Sapura Cycling 0:00:16
69 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Medellin – Inder 0:00:16
70 Walter Alejandro Vargas Alzate (Col) Medellin – Inder 0:00:16
71 Bernat Font Mas (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:00:16
72 Juan Ignacio Perez Martin (Esp) W52 – FC Porto 0:00:16
73 Carlos Lorente Garcia (Esp) Dare – Viator Partizan 0:00:23
74 Domingos Gonçalves (Por) RP – Boavista 0:00:33
75 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin – Inder 0:00:34
76 Andreas Keuser (GER) Kuwait – Cartucho.es 0:00:35
77 Daniel Sánchez (Esp) RP – Boavista 0:00:39
78 Javier Valero Amat (Esp) Dare – Viator Partizan 0:00:39
79 Bernardo Ayuso (Bot) Inteja Dominican Cycling Team 0:00:39
80 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Medellin – Inder 0:00:39
81 Ivan Martinez Jimenez (Esp) Equipo Bolivia 0:00:39
82 Eusebio Pascual (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:00:39
83 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:39
84 Aitor Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:39
85 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:00:39
86 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:00:39
87 Julio Alberto Amores Palacios (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:00:39
88 Tiago Ferreira (Por) W52 – FC Porto 0:00:45
89 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Burgos – BH 0:00:47
90 Héctor Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:47
91 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:51
92 Nuno Matos (Por) Movistar Team 0:00:51
93 Egor Silin (Rus) RP – Boavista 0:01:02
94 Óscar Sánchez (Esp) Dare – Viator Partizan 0:01:09
95 Sergio Vega Merodio (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:01:45
96 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:01:45
97 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
98 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:02:05
99 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:05:46
100 Gabriel Pons Sancho (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:05:46
DNF Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Equipo Bolivia
DNS Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias

Klasyfikacja końcowa:
1 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Medellin – Inder 9:09:20
2 Raúl Alarcón Garcia (Esp) W52 – FC Porto 0:00:00
3 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:07
4 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx 0:00:07
5 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:07
6 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:00:07
7 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:07
8 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:07
9 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:07
10 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Movistar Team 0:02:33
11 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:40
12 Fernando Grijalba (Esp) Kuwait – Cartucho.es 0:02:40
13 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:40
14 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:02:40
15 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:02:40
16 Awet Ghebremedhin Andemeskel (Eri) Kuwait – Cartucho.es 0:02:40
17 Ibai Salas Zorrozua (Esp) Burgos – BH 0:02:40
18 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:40
19 Xuban Errazkin Perez (Esp) RP – Boavista 0:02:40
20 Eduard Prades Reverter (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:40
21 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:40
22 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:40
23 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Esp) Kuwait – Cartucho.es 0:02:40
24 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:40
25 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:02:40
26 Carlos Antonio Jimenez Lozano (Esp) Equipo Bolivia 0:02:40
27 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Medellin – Inder 0:02:40
28 Daniel Freitas (Por) W52 – FC Porto 0:02:40
29 David Rodrigues (Por) RP – Boavista 0:02:40
30 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx 0:02:40
31 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin – Inder 0:02:40
32 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:40
33 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:02:40
34 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:40
35 Manuel Antures Amaro (Por) W52 – FC Porto 0:02:40
36 Pablo Guerrero Bonilla (Esp) RP – Boavista 0:02:40
37 Gregory Obando Brenes (CRc) Inteja Dominican Cycling Team 0:02:40
38 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:40
39 Wilmar Jahir Perez Muñoz (Col) Team Sapura Cycling 0:02:40
40 Davide Rebellin (Ita) Kuwait – Cartucho.es 0:02:40
41 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team 0:02:40
42 Igor Merino Kortazar (Esp) Burgos – BH 0:02:40
43 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:40
44 Victor Etxebarria Carrasco (Esp) RP – Boavista 0:02:40
45 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:40
46 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:56
47 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Medellin – Inder 0:02:56
48 Walter Alejandro Vargas Alzate (Col) Medellin – Inder 0:03:10
49 Domingos Gonçalves (Por) RP – Boavista 0:03:13
50 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 0:03:17
51 Daniel Sánchez (Esp) RP – Boavista 0:03:19
52 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:19
53 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:03:28
54 Egor Silin (Rus) RP – Boavista 0:03:42
55 Gilber Zurita (Bol) Equipo Bolivia 0:04:36
56 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:04:45
57 Héctor Carretero (Esp) Movistar Team 0:05:21
58 Sergei Shilov (Rus) Lokosphinx 0:06:00
59 Alejandro Regueiro Perez (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:07:11
60 Marvin Orlando Angarita Reyes (Col) Equipo Bolivia 0:09:46
61 Rafael Marquez Raigon (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:09:46
62 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:09:59
63 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin – Inder 0:10:16
64 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:10:21
65 Andreas Keuser (GER) Kuwait – Cartucho.es 0:10:21
66 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:10:25
67 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Medellin – Inder 0:10:25
68 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:37
69 Gabriel Pons Sancho (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:12:04
70 Albert Torres Barcelo (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:12:21
71 Jason Christie (NZl) Team Sapura Cycling 0:12:21
72 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:12:21
73 Urko Berrade Fernandez (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:12:21
74 Julian Barrientos (Arg) Equipo Bolivia 0:12:34
75 Victor Niño Corredor (Col) Team Sapura Cycling 0:12:37
76 Bernardo Ayuso (Bot) Inteja Dominican Cycling Team 0:13:00
77 Javier Valero Amat (Esp) Dare – Viator Partizan 0:13:00
78 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Burgos – BH 0:13:25
79 Óscar Sánchez (Esp) Dare – Viator Partizan 0:13:30
80 Aitor Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:14:56
81 Nuno Matos (Por) Movistar Team 0:15:08
82 Carlos Lorente Garcia (Esp) Dare – Viator Partizan 0:16:04
83 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:44
84 Nuno Meireles (Por) Equipo Bolivia 0:17:05
85 Bernat Font Mas (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:17:08
86 Eusebio Pascual (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:17:31
87 Sergio Vega Merodio (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:18:37
88 Mamyr Stash (Rus) Lokosphinx 0:21:53
89 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx 0:21:53
90 Axel Costa Soria (Arg) Kuwait – Cartucho.es 0:21:53
91 Eloy Teruel Rovira (Esp) Team Sapura Cycling 0:21:53
92 Muhamad Zawawi Azman (Mas) Team Sapura Cycling 0:21:53
93 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:22:27
94 Julio Alberto Amores Palacios (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:22:32
95 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Medellin – Inder 0:22:37
96 Tiago Ferreira (Por) W52 – FC Porto 0:22:38
97 Alvaro Robredo Crespo (Esp) Burgos – BH 0:25:26
98 Juan Ignacio Perez Martin (Esp) W52 – FC Porto 0:26:40
99 Ivan Martinez Jimenez (Esp) Equipo Bolivia 0:27:03
100 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:27:39