fot. Justyna Ślęczka / naszosie.pl

Zwycięstwem Alana Banaszka (CCC Sprandi) zakończył się ostatni etap CCC Tour – Grody Piastowskie. W klasyfikacji generalnej triumfował Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji).

Trzeci etap polskiej etapówki był najłatwiejszy w całym wyścigu. Kolarze mieli do pokonania 129 kilometrów z Głogowa do Polkowic po prawie całkowicie płaskiej trasie, co zapowiadało sprint całego peletonu.

Niedługo po starcie od grupy zasadniczej oderwała się grupka w składzie Piotr Brożyna (CCC Sprandi), Bartosz Warchoł (Hurom), Adam Stachowiak (Voster), Kamil Gradek (One Pro Cycling) i Christopher Hatz (Lotto). Piątka zgodnie współpracowała, lecz zdołała zdobyć zaledwie 2 minuty przewagi.

W peletonie bardzo ciężko pracowały grupa lidera – Wibatech 7R Fuji oraz Tirol i Hurom. Harcownicy zostali złapani zaledwie 9km przed metą, a o wygranej zdecydował sprint z dużej grupy. W nim najlepiej poradził sobie Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), który uprzedził Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech 7R Fuji) i Filippo Fortina (Tirol Cycling Team). W klasyfikacji generalnej sytuacja nie uległa zmianie i z triumfu cieszył się Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji).

PEŁNE WYNIKI – TUTAJ