Etapowe ściganie w kraju na poziomie UCI 2.2 czas zacząć! Już dziś rozpoczynamy ściganie w CCC Tour – Grody Piastowskie.

Jak co roku, popularne “Grody” rozegrają się na terenach związanych z zagłębiem miedziowym, zahaczając o góry Sowie. Tym razem jednak trasa będzie bardziej wymagająca, a królewski etap zakończy się na podjeździe.

Wszystko jednak rozpoczniemy od tradycyjnego kryterium w Legnicy. Kolarze będą mieli do pokonania 32 kilometry na rundzie w centrum miasta, by w końcówce powalczyć o wszystkie koszulki liderów klasyfikacji.

 W piątek dojdzie do pierwszego pojedynku faworytów. Wszystko za sprawą ciężkiej przeprawy ze Złotoryji do Jaworu, podczas której kolarze zmierzą się z takimi podjazdami jak Podgórki czy Pomocne. Ze szczytu ostatniej góry do mety zostanie zaledwie 15 kilometrów, co zapowiada bardzo ciekawą końcówkę.

Sobota stanie pod znakiem etapu królewskiego. Na drugi etap organizatorzy rzucili wszystko co najtrudniejsze, razem ze stromym podjazdem na metę. Peleton będzie musiał zmierzyć się ze wszystkimi trudnościami gór Sowich, kończąc rywalizację w Twierdzy górującej nad Srebrną Górą. Dodatkowo odcinek jest stosunkowo krótki, gdyż liczy 128 kilometrów, przez co górska przeprawa będzie niezwykle dynamiczna.

Ostatni etap nie powinien wnieść wiele zmian w klasyfikacji generalnej. Niedzielne ściganie będzie wiodło płaską trasą z Głogowa do Polkowic, gdzie rozegrany zostanie jedyny płaski finisz. Nie powinniśmy także spodziewać się walki na wiatrach, gdyż wyścig będzie już ułożony.

Naturalnie, na miejscu nie zabraknie zespołu naszosie.pl. Już dziś przeprowadzimy dla Państwa tekstową relację live.