Foto: www.naszosie.pl

Polak zachował najwięcej sił z szóstki harcowników i śmiałym atakiem kilometr przed metą przechytrzył pozostałych uciekających! Nowym liderem wyścigu został Maxime Cam (Cotes d’Armor-Marie Morin).

Piąty dzień rywalizacji to etap pełen krótkich wspinaczek, a losy rywalizacji miały rozstrzygnąć finałowe rundy w Saint-Pern.

Profil zachęcał do agresywnej jazdy i pierwsze kilkadziesiąt kilometrów upłynęło pod znakiem wielu ucieczek. Niemal każda akcja składała się z kilkunastu kolarzy, a na tak duży odjazd peleton pozwolić po prostu nie mógł.

Ostatecznie ucieczkę dnia uformowali Damien Shaw oraz Przemysław Kasperkiewicz (An Post – Chain Reaction), Aders Skaarseth (Joker), Jeremy Cabot (Roubaix – Lille Metropole), Maxime Cam (Cotes d’Armor – Marie Morin) i Florian Cam (Bretagne). Akcja z Polakiem w składzie maksymalnie uzyskała 4 i pół minuty przewagi, a zdecydowaną pogoń peleton rozpoczął około 60 kilometrów przed metą.

Współpraca w głównej grupie nie układała się jednak tak jak pewnie wszyscy oczekiwali, a czołówka utrzymywała około 2 minut zapasu i 20 kilometrów przed kreską wciąż możliwe było, że o zwycięstwo etapowe powalczą harcownicy. Za ich plecami niezdecydowanie peletonu próbowało wykorzystać wielu zawodników i szukali swojej szansy w kontrach.

1000 metrów przed metą na atak zdecydował się Kasperkiewicz i Polak zrobił to w idealnym momencie. Pozostała piątka nie dała rady już go doścignąć i “Kasper” mógł cieszyć się ze zwycięstwa etapowego!

Wyniki:

1 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) An Post – Chainreaction 3:18:13
2 Anders Skaarseth (Nor) Joker – Icopal 0:00:01
3 Maxime Cam (Fra) 0:00:04
4 Jérémy Cabot (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:04
5 Damien Shaw (Irl) An Post – Chainreaction 0:00:11
6 Florian Cam (Fra) 0:00:15
7 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:01:40
8 Andrea Vendrame (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:01:40
9 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:40
10 Luca Pacioni (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:01:44
11 Kim Magnusson (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:01:44
12 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker – Icopal 0:01:44
13 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:01:44
14 El Mehdi Chokri (Mar) Dimension Data for Qhubeka 0:01:44
15 Gabriel Cullaigh (GBr) SEG Racing Academy 0:01:44
16 Stan Dewulf (Bel) 0:01:44
17 Julius Van Den Berg (Ned) SEG Racing Academy 0:01:44
18 Bram Welten (Ned) 0:01:44
19 Stephen Williams (GBr) SEG Racing Academy 0:01:44
20 Corentin Dubois (Fra) 0:01:44
21 Emiel Planckaert (Bel) 0:01:44
22 Thibault Ferasse (Fra) Armée de Terre 0:01:44
23 Pirmin Lang (SUI) Roth – Akros 0:01:44
24 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:01:44
25 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken Sør 0:01:44
26 Massimo Vanderaerden (Bel) An Post – Chainreaction 0:01:44
27 Hartthijs De Vries (Ned) SEG Racing Academy 0:01:44
28 Maxime Renault (Fra) 0:01:44
29 Julien Guay (Fra) 0:01:44
30 Yannis Yssaad (Fra) Armée de Terre 0:01:44
31 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:44
32 Ruben Zepuntke (GER) Development Team Sunweb 0:01:44
33 Willy Artus (Fra) 0:01:44
34 Emmanuel Morin (Fra) 0:01:44
35 Pello Olaberria Arruabarrena (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:44
36 Jan Maas (Ned) SEG Racing Academy 0:01:44
37 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:44
38 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:44
39 Clément Mary (Fra) 0:01:44
40 Aksel Nõmmela (Est) Leopard Pro Cycling 0:01:44
41 Marc Goos (Ned) Development Team Sunweb 0:01:44
42 Szymon Wojciech Sajnok (Pol) Attaque Team Gusto 0:01:44
43 Steven Tronet (Fra) Armée de Terre 0:01:44
44 Benoît Sinner (Fra) 0:01:44
45 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb 0:01:44
46 Adrian Gonzalez Velasco (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:44
47 Stylianos Farantakis (Gre) 0:01:44
48 Bas Tietema (Ned) An Post – Chainreaction 0:01:44
49 Fausto Masnada (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:01:44
50 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre 0:01:44
51 Lucas Eriksson (Swe) SEG Racing Academy 0:01:44
52 Jan Brockhoff (GER) Leopard Pro Cycling 0:01:44
53 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:44
54 William Barta (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:44
55 Antoine Leplingard (Fra) 0:01:44
56 Metkel Eyob (Eri) Dimension Data for Qhubeka 0:01:44
57 Tanguy Turgis (Fra) 0:01:44
58 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:01:44
59 Thibault Guernalec (Fra) 0:01:44
60 Sean Mackinnon (Can) An Post – Chainreaction 0:01:44
61 Justin Mottier (Fra) 0:01:44
62 Jacob Scott (GBr) An Post – Chainreaction 0:01:44
63 Martin Rapin (Fra) 0:01:44
64 Camille Guerin (Fra) 0:01:44
65 Mikkel Froelich Honore (Den) 0:01:44
66 Herman Dahl (Nor) Team Sparebanken Sør 0:01:44
67 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:44
68 Freddie Guilloux (Fra) 0:01:44
69 Mario Vogt (GER) Attaque Team Gusto 0:01:44
70 Florian Stork (GER) Development Team Sunweb 0:01:44
71 Martin Lavric (Slo) Attaque Team Gusto 0:01:44
72 Martin Salmon (GER) Development Team Sunweb 0:01:44
73 Luc Tellier (Fra) 0:01:44
74 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:44
75 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:01:44
76 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:01:44
77 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:01:44
78 Tobias Svendsen Foss (Nor) Joker – Icopal 0:01:44
79 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sør 0:01:44
80 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:44
81 Mathias Van Gompel (Bel) 0:01:44
82 Alexandr Shushemoin (Kaz) Attaque Team Gusto 0:01:44
83 Benjamin Le Montagner (Fra) 0:01:44
84 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data for Qhubeka 0:01:44
85 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:01:44
86 Richard Larsen (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:01:44
87 Logan Owen (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:44
88 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:01:56
89 Amanuel Gebrezgabihier (Eri) Dimension Data for Qhubeka 0:01:57
90 Alder Martz (USA) Attaque Team Gusto 0:02:01
91 Leo Appelt (GER) 0:02:03
92 Kévin Ledanois (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:02:12
93 Erwann Corbel (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:02:28
94 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre 0:03:14
95 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:44
96 Matteo Malucelli (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:03:52
97 Marco Benfatto (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:04:17
98 Alan Riou (Fra) 0:04:55
99 Gaëtan Lemoine (Fra) 0:04:55
100 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling 0:04:55
101 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:04:55
102 Pontus Kastemyr (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:04:55
103 Maxime Le Lavandier (Fra) 0:04:55
104 Ian Garrison (USA) Nationalmannschaft USA 0:04:58
105 Fabien Schmidt (Fra) 0:05:17
106 Frédéric Guillemot (Fra) 0:05:17
107 Jérémy Bescond (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:05:18
108 Cyrille Patoux (Fra) 0:05:18
109 Ivan Gicquiau (Fra) 0:05:18
110 Damien Gaudin (Fra) Armée de Terre 0:05:29
111 Stefan De Bod (RSA) Dimension Data for Qhubeka 0:06:04
112 Reto Müller (SUI) 0:06:04
113 Sean Bennett (USA) Nationalmannschaft USA 0:06:04
114 Ward Jaspers (Bel) 0:06:50
115 Nicolas Baldo (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:07:44
116 Adrien Garel (Fra) 0:07:53
117 Maxime Blampain (Fra) 0:07:56
118 Ole Forfang (Nor) Joker – Icopal 0:08:37
119 Neilson Powless (USA) Nationalmannschaft USA 0:08:40
120 Mario Spengler (SUI) 0:08:40
121 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker – Icopal 0:08:40
122 Kévin Perret (Fra) 0:09:44
123 Trond Håkon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:11:31
124 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sør 0:11:31
125 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:45
126 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:13:45
DNF Max Kanter (GER) Development Team Sunweb
DNF Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia

Klasyfikacja generalna:

1 Maxime Cam (Fra) 20:43:34
2 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:01:09
3 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) An Post – Chainreaction 0:01:12
4 Anders Skaarseth (Nor) Joker – Icopal 0:01:15
5 Damien Shaw (Irl) An Post – Chainreaction 0:01:24
6 Florian Cam (Fra) 0:01:37
7 Stan Dewulf (Bel) 0:01:38
8 Justin Mottier (Fra) 0:01:48
9 Sean Mackinnon (Can) An Post – Chainreaction 0:01:51
10 Tanguy Turgis (Fra) 0:02:57
11 Ruben Zepuntke (GER) Development Team Sunweb 0:02:57
12 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:02:58
13 Andrea Vendrame (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:02:58
14 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:02:59
15 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker – Icopal 0:02:59
16 William Barta (USA) Nationalmannschaft USA 0:03:03
17 Fausto Masnada (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:03:03
18 Thibault Ferasse (Fra) Armée de Terre 0:03:04
19 Julius Van Den Berg (Ned) SEG Racing Academy 0:03:05
20 Emiel Planckaert (Bel) 0:03:06
21 Emmanuel Morin (Fra) 0:03:06
22 Aksel Nõmmela (Est) Leopard Pro Cycling 0:03:06
23 Mikkel Froelich Honore (Den) 0:03:06
24 Stylianos Farantakis (Gre) 0:03:06
25 Kim Magnusson (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:03:06
26 Bas Tietema (Ned) An Post – Chainreaction 0:03:06
27 Hartthijs De Vries (Ned) SEG Racing Academy 0:03:06
28 Jacob Scott (GBr) An Post – Chainreaction 0:03:06
29 Willy Artus (Fra) 0:03:06
30 Jan Brockhoff (GER) Leopard Pro Cycling 0:03:06
31 Gabriel Cullaigh (GBr) SEG Racing Academy 0:03:06
32 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:06
33 Marc Goos (Ned) Development Team Sunweb 0:03:06
34 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:06
35 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:06
36 Mathias Van Gompel (Bel) 0:03:06
37 Jan Maas (Ned) SEG Racing Academy 0:03:06
38 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:03:06
39 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:03:06
40 Mario Vogt (GER) Attaque Team Gusto 0:03:06
41 Thibault Guernalec (Fra) 0:03:06
42 Florian Stork (GER) Development Team Sunweb 0:03:06
43 Tobias Svendsen Foss (Nor) Joker – Icopal 0:03:06
44 Lucas Eriksson (Swe) SEG Racing Academy 0:03:06
45 Maxime Renault (Fra) 0:03:06
46 Julien Guay (Fra) 0:03:06
47 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:03:06
48 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:03:06
49 Luc Tellier (Fra) 0:03:06
50 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:03:06
51 Freddie Guilloux (Fra) 0:03:25
52 Massimo Vanderaerden (Bel) An Post – Chainreaction 0:03:25
53 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:03:28
54 Benjamin Le Montagner (Fra) 0:03:37
55 Steven Tronet (Fra) Armée de Terre 0:03:40
56 Logan Owen (USA) Nationalmannschaft USA 0:04:08
57 Pello Olaberria Arruabarrena (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:35
58 Erwann Corbel (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:04:45
59 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data for Qhubeka 0:04:55
60 Martin Salmon (GER) Development Team Sunweb 0:04:58
61 Luca Pacioni (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:05:25
62 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:05:36
63 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:06:07
64 Alan Riou (Fra) 0:06:34
65 Frédéric Guillemot (Fra) 0:06:39
66 Fabien Schmidt (Fra) 0:06:39
67 Cyrille Patoux (Fra) 0:06:40
68 Ivan Gicquiau (Fra) 0:07:03
69 El Mehdi Chokri (Mar) Dimension Data for Qhubeka 0:07:45
70 Kévin Ledanois (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:07:48
71 Martin Lavric (Slo) Attaque Team Gusto 0:08:49
72 Adrien Garel (Fra) 0:09:15
73 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre 0:09:21
74 Maxime Le Lavandier (Fra) 0:09:53
75 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:10:25
76 Reto Müller (SUI) 0:10:25
77 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre 0:11:08
78 Neilson Powless (USA) Nationalmannschaft USA 0:11:45
79 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling 0:11:56
80 Antoine Leplingard (Fra) 0:13:28
81 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:15:07
82 Richard Larsen (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:15:09
83 Nicolas Baldo (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:15:24
84 Trond Håkon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:15:26
85 Martin Rapin (Fra) 0:15:57
86 Damien Gaudin (Fra) Armée de Terre 0:16:16
87 Yannis Yssaad (Fra) Armée de Terre 0:16:30
88 Corentin Dubois (Fra) 0:16:34
89 Metkel Eyob (Eri) Dimension Data for Qhubeka 0:16:54
90 Benoît Sinner (Fra) 0:17:20
91 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken Sør 0:17:32
92 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker – Icopal 0:17:59
93 Ole Forfang (Nor) Joker – Icopal 0:18:08
94 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:18:42
95 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb 0:20:04
96 Camille Guerin (Fra) 0:20:04
97 Amanuel Gebrezgabihier (Eri) Dimension Data for Qhubeka 0:20:17
98 Bram Welten (Ned) 0:20:21
99 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:20:24
100 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:49
101 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sør 0:20:58
102 Adrian Gonzalez Velasco (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:21:24
103 Pirmin Lang (SUI) Roth – Akros 0:21:24
104 Stephen Williams (GBr) SEG Racing Academy 0:23:52
105 Ian Garrison (USA) Nationalmannschaft USA 0:23:55
106 Alexandr Shushemoin (Kaz) Attaque Team Gusto 0:24:34
107 Herman Dahl (Nor) Team Sparebanken Sør 0:24:53
108 Ward Jaspers (Bel) 0:25:10
109 Sean Bennett (USA) Nationalmannschaft USA 0:25:29
110 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:25:40
111 Szymon Wojciech Sajnok (Pol) Attaque Team Gusto 0:26:53
112 Marco Benfatto (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:27:28
113 Matteo Malucelli (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:27:51
114 Kévin Perret (Fra) 0:27:54
115 Pontus Kastemyr (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:27:55
116 Gaëtan Lemoine (Fra) 0:28:11
117 Mario Spengler (SUI) 0:28:36
118 Leo Appelt (GER) 0:30:17
119 Clément Mary (Fra) 0:35:12
120 Stefan De Bod (RSA) Dimension Data for Qhubeka 0:36:43
121 Alder Martz (USA) Attaque Team Gusto 0:38:50
122 Jérémy Bescond (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:42:42
123 Jérémy Cabot (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:46:18
124 Maxime Blampain (Fra) 0:46:45
125 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:51:09
126 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sør 0:53:02

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments