Josef Vaishar / Cycling.Photography / Gracia Orlova

Holenderka wygrała jazdę indywidualną na czas i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Bardzo dobrze spisała się Daria Pikulik z reprezentacji Polski – szóste miejsce.

Trzeciego dnia rywalizacji zaplanowano dwa etapy – poranną jazdę indywidualną na czas i popołudniowy odcinek ze startu wspólnego. Rano do pokonania było 13.5km po dość pagórkowatym terenie.

Najszybsza była zwyciężczyni pierwszego etapu i liderka klasyfikacji generalnej – Riejanne Markus (WM3 Pro Cycling). Holenderka uzyskała czas 18:27 i wyprzedziła swoją koleżankę z zespołu Moniek Tenninglo o 8 sekund. Podium uzupełniła Martina Ritter (Drops) – 10 sekund straty.

Po wczorajszym, czwartym miejscu ponownie znakomicie spisała się Daria Pikulik (reprezentacja Polski). 20-latka wykręciła szósty rezultat dnia i do zwyciężczyni straciła 20 sekund. Trzynasta była Ewelina Szybiak, a czternasta Aurela Nerlo (obie MAT Atom Deweloper). W czołowej „30” przyjechały też Alicja Ratajczak (reprezentacja Polski, 27.) i Edyta Jasińska (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, 30.).

Pełne wyniki – tutaj

Poprzedni artykułSkład CCC Sprandi Polkowice na Giro d’Italia 2017
Następny artykułTour de Bretagne: Przemysław Kasperkiewicz wygrywa 5. etap!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments