fot. BMC

Amerykanin Tejay van Garderen będzie prymarnym liderem drużyny BMC Racing Team podczas tegorocznego wyścigu Giro d`Italia. Unikatową rolę w ekipie będzie zaś pełnił Rohan Dennis. 

Tejay van Garderen będzie naszym liderem podczas Giro d`Italia. On ma duże doświadczenie w wielkich tourach, a więc nie możemy się doczekać, jak poradzi sobie w Giro – wyścigu, w którym nigdy wcześniej nie startował. To dla Tejaya nowe wyzwanie, trasa mu odpowiada, a w dodatku będzie miał do dyspozycji całą drużynę. Rohan Dennis będzie pełnił unikatową rolę, ponieważ otrzyma możliwość powalczenia o coś dla siebie. Rohan nigdy wcześniej nie koncentrował się na klasyfikacji generalnej, ale w tym roku udowodnił, że ma nogi, aby być z najlepszymi, zatem myślę, że obejrzymy jego dobry występ i być może będzie to początek jego transformacji w kolarza specjalizującego się w trzytygodniowych wyścigach.

Poza Tejayem i Rohanem mamy w składzie mieszankę doświadczenia i młodości. Manuel Quinziato i Francisco Ventoso są jednymi z najbardziej doświadczonych kolarzy w peletonie, i to oni będą pełnili funkcję kapitanów. Silvan Dillier, Ben Hermans, Dylan Teuns, Joey Rosskopf oraz Manuel Senni będą zapewniać kluczowe wsparcia zarówno na płaskich, jak i górskich etapach. Jestem pewien, że zaprezentują się dobrze, ponieważ z każdym sezonem stają się coraz lepsi

– powiedział Max Sciandri, dyrektor sportowy BMC.

Giro d`Italia jest wyścigiem, w którym nigdy wcześniej nie startowałem. Swego czasu prosiłem o możliwość wystąpienia w tej imprezie. W tym roku zespół dał mi zielone światło, więc cieszę się, że będę mógł być liderem w innym wielkim tourze. Trasa bardzo mi pasuje – zawiera odpowiednią liczbę kilometrów jazdy na czas oraz odpowiednią dawkę jazdy po górach. Trasa jest zrównoważona, trudna, ale podoba mi się.

Moje przygotowania do Giro d`Italia przebiegają dobrze. Progres mojej formy dokonuje się powoli, ale myślę, że forma przyjdzie w odpowiednim momencie. Nadszedł czas, aby efekty przyniosła moja ciężka praca, którą wykonuję od grudnia, a jej zwieńczeniem jest wyścig Tour de Romandie

-powiedział Tejay van Garderen.

Rohan Dennis przyznał, że jeszcze wiele musi się nauczyć, ale jeśli chce w przyszłości być kolarzem rywalizującym w klasyfikacjach generalnych wielkich tourów, to najlepiej jeśli pobierze tę lekcję w wyścigu, którego trasa nie za bardzo mu odpowiada. Wielkim sukcesem byłoby dla niego zwycięstwo etapowe.

Pełny skład BMC Racing Team na Giro d`Italia 2017:  

Rohan DENNIS (AUS)

Silvan DILLIER (SUI)

Ben HERMANS (BEL)

Manuel QUINZIATO (ITA)

Joey ROSSKOPF (USA)

Manuel SENNI (ITA)

Dylan TEUNS (BEL)

Tejay VAN GARDEREN (USA)

Francisco VENTOSO (ESP)