Fot. BMC/Tim De Waele

Amerykańska drużyna predestynowała do wyścigu Tour de Yorkshire sześciu zamiast ośmiu kolarzy, a liderem tego składu po raz pierwszy będzie Brent Bookwalter. Kłopoty personalne spowodowane są wieloma zobowiązaniami wyścigowymi, kontuzjami oraz chorobami. 

Brent Bookwalter, Amaël Moinard, Joey Rosskopf i Manuel Quinziato to doświadczeni kolarze. Skład uzupełniają młodzi Floris Gerts i Miles Scotson. Niestety, w ostatniej chwili musieliśmy podjąć decyzję, by nie umieścić w składzie Samuela Sáncheza, który wciąż leczy kontuzję odniesioną w wyścigu Vuelta al Pais Vasco, w związku z czym nie chcemy zmuszać go do nadmiernego wysiłku.

W tym momencie sezonu odbywa się wiele wyścigów, a dodatkowo niektórzy nasi zawodnicy zmagają się z chorobami lub kontuzjami, dlatego zdecydowaliśmy się wystartować w wyścigu Tour de Yorkshire w sześcioosobowym składzie. Mimo że będzie nas mniej, to wierzę, że wciąż jesteśmy w stanie osiągnąć tam dobry rezultat – czy to na poszczególnych etapach, czy w klasyfikacji generalnej. Ostatni dzień będzie w mojej opinii najtrudniejszym etapem, jaki kiedykolwiek miał miejsce w tym wyścigu. Będzie to kluczowy dzień dla tych, którzy będą walczyć w klasyfikacji generalnej

-powiedział Jackson Stewart, dyrektor sportowy BMC.

Brent Bookwalter zaliczy w Tour de Yorkshire dwa debiuty – jako lider drużyny oraz w samym wyścigu, bowiem w brytyjskiej imprezie wystartuje po raz pierwszy.

Tak się jakoś składało, że do tej pory nie miałem okazji startować w Wielkiej Brytanii, więc nie mogę się już doczekać ścigania w Yorkshire. Słyszałem, że to świetny wyścig, któremu kibicują fantastyczni fani, dlatego bardzo się cieszę, że będę częścią tego wydarzenia. Między innymi dzięki wyścigowi Tour of the Alps zdołałem zbudować całkiem niezłą formę, więc mam nadzieję, że będę to kontynuował w Yorkshire. Nasz skład jest mieszanką doświadczenia i młodości

-powiedział Brent Bookwalter.

Pełny skład drużyny BMC na wyścig Tour de Yorkshire 2017: Brent Bookwalter (USA), Floris Gerts (NED), Amaël Moinard (FRA), Manuel Quinziato (ITA), Joey Rosskopf (USA), Miles Scotson (AUS).