Bram Welten (BMC Development Team) wygrał pierwszy etap i jest liderem Le Tour de Bretagne Cycliste.

51. edycja Le Tour de Bretagne Cycliste rozpoczęła się dziś w Rennes. Pierwszy etap liczył ponad 153 kilometry i kończył się w Merdrinac. Trasa była bardzo pagórkowata, a dodatkowo do pokonania były dwa oznaczone premie górskie.

Wśród 25. startujących ekip mieliśmy dwóch Polaków. W koszulce An Post Chain Reaction jechał Przemysław Kasperkiewicz, barwy Leopard Pro Cycling reprezentował Szymon Rekita, a w Attaque Team Gusto Szymon Sajnok.

Dopiero po trzydziestu kilometrach puścił dwuosobowy odjazd w składzie: Ruben Zepuntke (Development Team Sunweb) i Damien Shaw (An Post-ChainReaction). Dwójka uzyskała nawet sześć minut przewagi nad peletonem. Na obu górskich premiach pierwszy był Shaw i to on został pierwszym posiadaczem koszulki dla najlepszego górala.

Trzy kilometry przed metą został złapany Zepuntke, a Irlandczyk nie dawał za wygraną. Jednak ambitny zawodnik An Post Chain Reaction został wchłonięty przez dużą grupę na…ostatnim kilometrze.

Sprinterski finisz najlepiej rozegrał Bram Welten (BMC Development Team). Drugi był Matteo Malucelli (Androni Giocattoli-Sidermec), a trzeci Jakub Mareczko (Wilier Triestina-Selle Italia).

Na czternastym miejscu finiszował Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction).

Wyniki pierwszego etapu:

1 96 * WELTEN Bram BDT 153,2 km 3 41 12 41,555 kmh 10
2 23 MALUCELLI Matteo ANS à 0 6
3 243 MARECZKO Jakub WIL à 0 4
4 183 NÕMMELA Aksel LPC à 0
5 174 * KANTER Max DSU à 0
6 83 * SKAARSETH Anders TJI à 0
7 12 CORBEL Erwann FVC à 0
8 172 * EEKHOFF Nils DSU à 0
9 213 GUILLEMOT Frederic CAC à 0
10 182 KRIEGER Alexander LPC à 0 1
11 101 DAHL Herman TSS à 0
12 191 * GAREL Adrien VCP à 0
13 146 VERMEULEN Emiel RLM à 0
14 62 KASPERKIEWICZ Przem SKT à 0
15 202 * FARANTAKIS Stylianos SOJ à 0
16 226 SINNER Benoit UCN à 0
17 113 * CASTRIQUE Jonas LOT à 0
18 195 PATOUX Cyrille VCP à 0
19 201 ARTUS Willy SOJ à 0
20 92 * BARBIER Pierre BDT à 0
21 112 * HONORE Mikkel Froeli LOT à 0
22 21 BENFATTO Marco ANS à 0
23 114 * PLANCKAERT Emiel LOT à 0
24 54 * SAJNOK Szymon ATG à 0
25 204 * MORIN Emmanuel SOJ à 0
26 6 * OWEN Logan USA à 0
27 13 DANIEL Maxime FVC à 0
28 205 * RAPIN Martin SOJ à 0
29 154 MALDONADO Anthony AUB à 0
30 63 * TIETEMA Bas SKT à 0
31 34 * CHOKRI El Mehdi DDC à 0
32 225 * PERRET Kevin UCN à 0
33 211 LE MONTAGNER Benja CAC à 0
34 102 ERLAND Andreas TSS à 0
35 221 GUILLOUX Freddie UCN à 0
36 81 STIEN Adriaan Aas TJI à 0
37 126 OLABERRIA ARRUABAR EUS à 0
38 94 * TURGIS Tanguy BDT à 0
39 193 GUERIN Camille VCP à 0
40 14 * GESBERT Elie FVC à 0
41 223 * DUBOIS Corentin UCN à 0
42 181 BROCKHOFF Jan LPC à 0
43 222 GUEVEL Stephen UCN à 0
44 105 * AASVOLD Kristian TSS à 0
45 11 VACHON Florian FVC à 0
46 5 * POWLESS Neilson USA à 0
47 166 TRONET Steven ADT à 0
48 86 * FORFANG Ole TJI à 0
49 163 FERASSE Thibault ADT à 0
50 42 GUSTAVSSON Niklas TTB à 0
51 26 VENDRAME Andrea ANS à 0
52 123 UDONDO SANTAMARIA EUS à 0
53 104 TRONDSEN Trond Hako TSS à 0
54 61 * SCOTT Jacob SKT à 0
55 66 SHAW Damien SKT à 0 6
56 186 FOTI Carmelo LPC à 0
57 4 * GARRISON Ian USA à 0
58 162 GUYOT Yann ADT à 0
59 52 VOGT Mario ATG à 0
60 152 BESCOND Jeremy AUB à 0
61 106 * THEODORSEN Petter TSS à 0
62 155 MENUT David AUB à 0
63 124 TXOPERENA MATXIKOT EUS à 0
64 3 * BENNETT Sean USA à 0
65 91 * APPELT Léo BDT à 0
66 236 * LEPLINGARD Antoine BZH à 0
67 45 MAGNUSSON Kim TTB à 0
68 95 * MÜLLER Reto BDT à 0
69 116 * JASPERS Ward LOT à 0
70 194 MOTTIER Justin VCP à 0
71 212 SCHMIDT Fabien CAC à 0
72 131 * CULLAIGH Gabriel SEG à 0
73 136 * DE VRIES Hartthijs SEG à 0
74 185 PONS Gaëtan LPC à 0
75 234 * RIOU Alan BZH à 0
76 173 GOOS Marc DSU à 0
77 175 * STORK Florian DSU à 0
78 2 * BARTA William USA à 0
79 72 JAUN Lukas TRA à 0
80 142 CALLEEUW Joeri RLM à 0
81 121 * IRIZAR LASKURAIN Jul EUS à 0
82 82 SKJERPING Kristoffer TJI à 0
83 55 * LAVRIČ Martin ATG à 0
84 135 * MAAS Jan SEG à 0
85 245 TURRIN Alex WIL à 0
86 246 ZHUPA Eugert WIL à 0
87 65 * VANDERAERDEN Mass SKT à 0
88 231 * CAM Florian BZH à 0
89 233 * GUERNALEC Thibault BZH à 0
90 242 FONZI Giuseppe WIL à 0 1
91 115 * VAN GOMPEL Mathias LOT à 0
92 133 * WILLIAMS Stephen SEG à 0
93 184 REKITA Szymon LPC à 0
94 224 MARY Clement UCN à 0
95 41 WETTERHALL Alexande TTB à 0
96 176 ZEPUNTKE Ruben DSU à 0 9
97 111 * DEWULF Stan LOT à 0
98 171 * SALMON Martin DSU à 0
99 24 PACIONI Luca ANS à 0
100 143 LEVEAU Jérémy RLM à 0
101 64 * MACKINNON Sean SKT à 0
102 22 MASNADA Fausto ANS à 0
103 216 LEGROS Adrien CAC à 0
104 215 LE LAVANDIER Maxime CAC à 0
105 25 * SOSA CUERVO Ivan Ra ANS à 0
106 31 * MAIN Kent DDC à 0
107 33 GHEBREIGZABHIER WE DDC à 0
108 93 * SPENGLER Mario BDT à 0
109 241 BELLETTI Manuel WIL à 0
110 46 * KASTEMYR Pontus TTB à 0
111 132 * ERIKSSON Lucas SEG à 0
112 84 * FOSS Tobias S. TJI à 0
113 85 * TILLER Rasmus Fossu TJI à 0
114 214 CAM Maxime CAC à 0
115 36 * DLAMINI Nicholas DDC à 54
116 103 VANGSTAD Andreas TSS à 0
117 56 MARTZ Alder ATG à 0
118 145 CABOT Jeremy RLM à 0
119 43 LARSEN Richard TTB à 0
120 244 POZZATO Filippo WIL à 0
121 134 * VAN DEN BERG Julius SEG à 0
122 206 RENAULT Maxime SOJ à 0
123 203 GUAY Julien SOJ à 0
124 15 FEILLU Brice FVC à 0
125 161 GAUDIN Damien ADT à 0
126 151 BALDO Nicolas AUB à 0
127 73 LANG Pirmin TRA à 0
128 196 TELLIER Luc VCP à 0
129 192 GICQUIAU Ivan VCP à 0
130 165 LEBRETON Kevin ADT à 0
131 141 ANTOMARCHI Julien RLM à 0
132 125 GONZALEZ VELASCO A EUS à 1 20
133 235 * LEMOINE Gaetan BZH à 0
134 164 YSSAAD Yannis ADT à 0
135 76 THALMANN Roland TRA à 0
136 156 GOUAULT Pierre AUB à 0
137 153 DASSONVILLE Flavien AUB à 0
138 16 LEDANOIS Kevin FVC à 2 26
139 144 POUILLY Félix RLM à 0
140 232 * BLAMPAIN Maxime BZH à 0
141 53 SHUSHEMOIN Alexandr ATG à 3 27 1
142 71 FUMEAUX Jonathan TRA à 0
143 75 STÜSSI Colin Chris TRA à 4 50
144 32 EYOB Metkel DDC à 4 52
145 1 * HOOVER Gavin USA à 5 20
146 35 * DE BOD Stefan DDC à 5 56

Wycofali się:

51 HILL Benjamin ATG
74 REUTIMANN Matthias TRA

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 96 * WELTEN Bram BDT les 153,2 km en 3h41’02” (moy. 41,555 km/h)
2 176 ZEPUNTKE Ruben DSU à 1
3 23 MALUCELLI Matteo ANS à 4
4 66 SHAW Damien SKT à 4
5 243 MARECZKO Jakub WIL à 6
6 182 KRIEGER Alexander LPC à 9
7 242 FONZI Giuseppe WIL à 9
8 183 NÕMMELA Aksel LPC à 10
9 174 * KANTER Max DSU à 10
10 83 * SKAARSETH Anders TJI à 10
11 12 CORBEL Erwann FVC à 10
12 172 * EEKHOFF Nils DSU à 10
13 213 GUILLEMOT Frederic CAC à 10
14 101 DAHL Herman TSS à 10
15 191 * GAREL Adrien VCP à 10
16 146 VERMEULEN Emiel RLM à 10
17 62 KASPERKIEWICZ Przemy SKT à 10
18 202 * FARANTAKIS Stylianos SOJ à 10
19 226 SINNER Benoit UCN à 10
20 113 * CASTRIQUE Jonas LOT à 10
21 195 PATOUX Cyrille VCP à 10
22 201 ARTUS Willy SOJ à 10
23 92 * BARBIER Pierre BDT à 10
24 112 * HONORE Mikkel Froelich LOT à 10
25 21 BENFATTO Marco ANS à 10
26 114 * PLANCKAERT Emiel LOT à 10
27 54 * SAJNOK Szymon ATG à 10
28 204 * MORIN Emmanuel SOJ à 10
29 6 * OWEN Logan USA à 10
30 13 DANIEL Maxime FVC à 10
31 205 * RAPIN Martin SOJ à 10
32 154 MALDONADO Anthony AUB à 10
33 63 * TIETEMA Bas SKT à 10
34 34 * CHOKRI El Mehdi DDC à 10
35 225 * PERRET Kevin UCN à 10
36 211 LE MONTAGNER Benjami CAC à 10
37 102 ERLAND Andreas TSS à 10
38 221 GUILLOUX Freddie UCN à 10
39 81 STIEN Adriaan Aas TJI à 10
40 126 OLABERRIA ARRUABARR EUS à 10
41 94 * TURGIS Tanguy BDT à 10
42 193 GUERIN Camille VCP à 10
43 14 * GESBERT Elie FVC à 10
44 223 * DUBOIS Corentin UCN à 10
45 181 BROCKHOFF Jan LPC à 10
46 222 GUEVEL Stephen UCN à 10
47 105 * AASVOLD Kristian TSS à 10
48 11 VACHON Florian FVC à 10
49 5 * POWLESS Neilson USA à 10
50 166 TRONET Steven ADT à 10
51 86 * FORFANG Ole TJI à 10
52 163 FERASSE Thibault ADT à 10
53 42 GUSTAVSSON Niklas TTB à 10
54 26 VENDRAME Andrea ANS à 10
55 123 UDONDO SANTAMARIA G EUS à 10
56 104 TRONDSEN Trond Hakon TSS à 10
57 61 * SCOTT Jacob SKT à 10
58 186 FOTI Carmelo LPC à 10
59 4 * GARRISON Ian USA à 10
60 162 GUYOT Yann ADT à 10
61 52 VOGT Mario ATG à 10
62 152 BESCOND Jeremy AUB à 10
63 106 * THEODORSEN Petter TSS à 10
64 155 MENUT David AUB à 10
65 124 TXOPERENA MATXIKOTE EUS à 10
66 3 * BENNETT Sean USA à 10
67 91 * APPELT Léo BDT à 10
68 236 * LEPLINGARD Antoine BZH à 10
69 45 MAGNUSSON Kim TTB à 10
70 95 * MÜLLER Reto BDT à 10
71 116 * JASPERS Ward LOT à 10
72 194 MOTTIER Justin VCP à 10
73 212 SCHMIDT Fabien CAC à 10
74 131 * CULLAIGH Gabriel SEG à 10
75 136 * DE VRIES Hartthijs SEG à 10
76 185 PONS Gaëtan LPC à 10
77 234 * RIOU Alan BZH à 10
78 173 GOOS Marc DSU à 10
79 175 * STORK Florian DSU à 10
80 2 * BARTA William USA à 10
81 72 JAUN Lukas TRA à 10
82 142 CALLEEUW Joeri RLM à 10
83 121 * IRIZAR LASKURAIN Jule EUS à 10
84 82 SKJERPING Kristoffer TJI à 10
85 55 * LAVRIČ Martin ATG à 10
86 135 * MAAS Jan SEG à 10
87 245 TURRIN Alex WIL à 10
88 246 ZHUPA Eugert WIL à 10
89 65 * VANDERAERDEN Massi SKT à 10
90 231 * CAM Florian BZH à 10
91 233 * GUERNALEC Thibault BZH à 10
92 115 * VAN GOMPEL Mathias LOT à 10
93 133 * WILLIAMS Stephen SEG à 10
94 184 REKITA Szymon LPC à 10
95 224 MARY Clement UCN à 10
96 41 WETTERHALL Alexander TTB à 10
97 111 * DEWULF Stan LOT à 10
98 171 * SALMON Martin DSU à 10
99 24 PACIONI Luca ANS à 10
100 143 LEVEAU Jérémy RLM à 10
101 64 * MACKINNON Sean SKT à 10
102 22 MASNADA Fausto ANS à 10
103 216 LEGROS Adrien CAC à 10
104 215 LE LAVANDIER Maxime CAC à 10
105 25 * SOSA CUERVO Ivan Ram ANS à 10
106 31 * MAIN Kent DDC à 10
107 33 GHEBREIGZABHIER WER DDC à 10
108 93 * SPENGLER Mario BDT à 10
109 241 BELLETTI Manuel WIL à 10
110 46 * KASTEMYR Pontus TTB à 10
111 132 * ERIKSSON Lucas SEG à 10
112 84 * FOSS Tobias S. TJI à 10
113 85 * TILLER Rasmus Fossum TJI à 10
114 214 CAM Maxime CAC à 10
115 103 VANGSTAD Andreas TSS à 10
116 56 MARTZ Alder ATG à 10
117 145 CABOT Jeremy RLM à 10
118 43 LARSEN Richard TTB à 10
119 244 POZZATO Filippo WIL à 10
120 134 * VAN DEN BERG Julius SEG à 10
121 206 RENAULT Maxime SOJ à 10
122 203 GUAY Julien SOJ à 10
123 15 FEILLU Brice FVC à 10
124 161 GAUDIN Damien ADT à 10
125 151 BALDO Nicolas AUB à 10
126 73 LANG Pirmin TRA à 10
127 196 TELLIER Luc VCP à 10
128 192 GICQUIAU Ivan VCP à 10
129 165 LEBRETON Kevin ADT à 10
130 141 ANTOMARCHI Julien RLM à 10
131 235 * LEMOINE Gaetan BZH à 10
132 164 YSSAAD Yannis ADT à 10
133 76 THALMANN Roland TRA à 10
134 156 GOUAULT Pierre AUB à 10
135 153 DASSONVILLE Flavien AUB à 10
136 144 POUILLY Félix RLM à 10
137 232 * BLAMPAIN Maxime BZH à 10
138 71 FUMEAUX Jonathan TRA à 10
139 36 * DLAMINI Nicholas DDC à 1 4
140 125 GONZALEZ VELASCO Adr EUS à 1 30
141 16 LEDANOIS Kevin FVC à 2 36
142 53 SHUSHEMOIN Alexandr ATG à 3 36
143 75 STÜSSI Colin Chris TRA à 5 0
144 32 EYOB Metkel DDC à 5 2
145 1 * HOOVER Gavin USA à 5 30
146 35 * DE BOD Stefan DDC à 6 6