Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Trzykrotny mistrz Polski będzie najważniejszym pomocnikiem liderów belgijskiej grupy.

Włoski Wielki Tour odbędzie się w dniach 5-28 maja. Tegoroczna, setna edycja wyścigu rozpocznie się na Sardynii, a zakończy w Mediolanie. Trasa jest bardzo górzysta, nie brakuje okazji do walki na wspinaczkach.

Mimo to Lotto-Soudal będzie bardzo mocne na sprinterskich etapach. Liderem, jak co roku, będzie Andre Greipel, który postara się o powtórzenie trzech zwycięstw z zeszłego roku. Ostatnim członkiem pociągu Gorilli będzie utalentowany Moreno Hofland, który w przypadku “zagubienia” niemieckiego mistrza sam spróbuje powalczyć o wygranie odcinka.

Liderami na klasyfikację generalną będą Bart de Clercq i Maxime Monfort. Pierwszy z Belgów wygrał etap La Corsa Rosa w 2011 roku, a drugi trzykrotnie kończył rywalizację w czołowej piętnastce. Najważniejszym pomocnikiem w górach będzie Tomasz Marczyński, dla którego będzie to drugi start we włoskim wyścigu.

Na etapach przypominających wyścigi klasyczne swoich szans poszukają młodzi Sean de Bie i Jasper de Buyst. Obaj dobrze radzą sobie na trudnych, pagórkowatych odcinkach. Doświadczeniem kolegów wesprze Lars Bak, który wystąpi w swoim szesnastym trzytygodniowym wyścigu. Kapitanem będzie niezastąpiony Adam Hansen – siedemnasty Wielki Tour z rzędu (!) i dwudziesty czwarty w karierze. Słynny uciekinier wygrał dotychczas jeden etap La Corsa Rosa – w 2013 roku w Pescarze.

Skład Lotto-Soudal na Giro d’Italia:

Lars Bak, Sean De Bie, Jasper De Buyst, Bart De Clercq, André Greipel, Adam Hansen, Moreno Hofland, Tomasz Marczynski i Maxime Monfort